scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ନିର୍ଭୟା ମାମଲା : ପଟିଓ୍ବାଲା ହାଉସ କୋର୍ଟରେ ଶୁଣାଣି , ଆସିପାରେ ନୂଆ ଡେଥ୍‌ ଓ୍ବାରେଣ୍ଟ

17/02/2020 at 8:58 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୭।୦୨: ନିର୍ଭୟା ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲାରେ ୪ ଜଣ ଦୋଷୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ସୋମବାର ଦିଲ୍ଲୀ ପଟିଓ୍ବାଲା ହାଉସ୍ କୋର୍ଟରେ ଶୁଣାଣି ହେବ । ତେବେ ଶୁଣାଣିରେ  ନୂତନ ଡେଥ ୱାରେଣ୍ଟ ଆସିପାରେ ବୋଲି ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି । କୋର୍ଟରେ ଦୋଷୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଡେଥ ୱାରେଣ୍ଟ ଜାରି କରିବାକୁ ଦାବି କରାଯାଇଥିଲା । ନୂତନ ନିଯୁକ୍ତ ଓକିଲ ପ୍ରଥମ ଥର  ପାଇଁ ମାମଲାରେ ଦୋଷୀ ପବନର ପକ୍ଷ ରଖିବେ । ତିହାର କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଓ ନିର୍ଭୟାର ମାତା-ପିତା ଚାରି ଦୋଷୀଙ୍କୁ ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ଫାଶୀ ଦିଆଯାଉ ନେଇ  ଦାବି କରିଛନ୍ତି । 

ଗତ ଶୁଣାଣୀରେ କୋର୍ଟ ଦୋଷୀ ପବନର କେସ ଉପସ୍ଥାପନ କରିବା ପାଇଁ ସରକାରୀ ଓକିଲ ରବି କାଜୀଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତ କରିଥିଲେ । ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଗତ ଓକିଲ ଏପି ସିଂହ ଅଦାଲତରେ ପବନଙ୍କ ମାମଲା ପରିଚାଳନା କରୁଥିଲେ । ସୋମବାର ଦିନ ରବି କାଜୀ ପ୍ରଥମ ଥର ଦୋଷୀ ପବନ ତରଫରୁ ନିଜର ଦଲିଲ ଉପସ୍ଥାପନ କରିବେ ଏବଂ ସେ କହିବେ ଯେ, କ’ଣ ପବନ ତରଫରୁ କ୍ୟୁରେଟିଭ ଆବେଦନ କରିଥିଲା ନା ନାହିଁ । ତେବେ କୋର୍ଟ ଦୋଷୀଙ୍କୁ ପୂର୍ବରୁ ୭ଦିନ ସମୟ ଦେଇଥିଲେ ନିଜ ନିଜର ଆଇନଗତ ବିକଳ୍ପର ବ୍ୟବହାର କରିବା ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଶେଷ ଶୁଣାଣି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ଦୋଷୀ ନିଜର ଆଇନଗତ ବିକଳ୍ପର ବ୍ୟବହାର କରିନଥିଲେ ବୋଲି ଜେଲ୍‌ ପ୍ରଶାସନ କୋର୍ଟଙ୍କୁ ଜଣାଇଥିଲେ ।  

   Related Posts