oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୬୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ନବରାତ୍ରର ଦ୍ନିତୀୟ ଦିନ, ବ୍ରହ୍ମଚାରିଣୀ ରୂପେ ଦର୍ଶନ ଦେଉଛନ୍ତି ମାଆ ଜଗଦମ୍ୱା
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ବରିଷ୍ଠ ଆଇନଜୀବୀ ରମେଶ ବଳଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା, ଶ୍ୱଶୁର ଘରୁ ମିଳିଲା ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆସୁଛି ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ, ବର୍ଷାରେ ଭିଜିବ ଦଶହରା
  • ||

ଫାଶୀ ନିଶ୍ଚିତ, ଫେଲ୍ ମାରିଲା ଶେଷ ପ୍ରୟାସ – ତିହାର ଜେଲରେ ଚାଲିଛି ରିହରସାଲ

14/01/2020 at 6:22 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୪।୦୧- ଫେଲ୍ ମାରିଲା ଶେଷ ପ୍ରୟାସ ।  ଫାଶୀରୁ ବର୍ତ୍ତିବାକୁ ନିର୍ଭୟା ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ଓ ହତ୍ୟା ମାମଲାର ୨ ଦୋଷୀ କରିଥିବା ଶେଷ ପ୍ରୟାସ ଫେଲ୍ ମରିଛି । ତେଣୁ ଫାଶୀ ନିଶ୍ଚିତ ।  ଫାଶୀ ପାଇଁ ଦିନ ଗଣୁଥିବା ଦୋଷୀଙ୍କ ଆଶା ଥିଲା କ୍ୟୁରେଟିଭ ପିଟିସନ । ହେଲେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଏହାକୁ ଖାରଜ କରିଦେଇଛନ୍ତି।

ଜଷ୍ଟିସ୍‌ ଏନ.ଭି ରମନ୍ନା, ଜଷ୍ଟିସ ଅରୁଣ ମିଶ୍ର, ଜଷ୍ଟିସ ଆରଏଫ ନରିମନ, ଜଷ୍ଟିସ ଆର ଭାନୁମତି ଓ ଜଷ୍ଟିସ୍‌ ଅଶୋକ ଭୂଷଣଙ୍କୁ ନେଇ ଗଠିତ ଖଣ୍ଡପୀଠ କ୍ୟୁରେଟିଭ ପିଟିସନର ବିଚାର କରିଥିଲେ।  ଏମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଷ୍ଟିସ୍‌ ଆର ଭାନୁମତି ଓ ଜଷ୍ଟିସ ଭୂଷଣ ରିଭ୍ୟୁ ପିଟିସନ ଖାରଜ ଖଣ୍ଡପୀଠରେ ରହିଥିଲେ । ତେଣୁ ସମସ୍ତେ ମିଳିତ ଭାବେ କ୍ୟୁରେଟିଭ ପିଟିସନର ଖାରଜ କରିଛନ୍ତି।

ଭାରତୀୟ ଆଇନ ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ କ୍ୟୁରେଟିଭ ଦଲିଲ ଜଣେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ପାଇଁ ଶେଷ ଆଶା । ତେଣୁ ଫାଶୀରୁ ବର୍ତ୍ତିବାକୁ ୪ ଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ବିନୟ ଓ ମୁକେଶ କ୍ୟୁରେଟିଭ ପିଟିସନ୍ ଦାଖଲ କରିଥିଲେ। ପବନ ଗୁପ୍ତା ଓ ଅକ୍ଷୟ ସିଂହ ଏଯାଏ କ୍ୟୁରେଟିଭ ପିଟିସନ ଦାଖଲ କରି ନାହାନ୍ତି।

 କୋର୍ଟ ପିଟିସନ୍ ଖାରଜ କରିଦେବା ପରେ ଏବେ ଦୋଷୀଙ୍କ ପାଇଁ ଫାଶୀର ରାସ୍ତା ପରିଷ୍କାର ହୋଇଛି । ପଟିଆଲା ହାଉସ କୋର୍ଟ ଜାରି କରିଥିବା ଡେଥ୍‌ ୱାରେଣ୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ସମସ୍ତ ୪ ଦୋଷୀଙ୍କୁ ୨୨ ତାରିଖ ସକାଳ ୭ଟାରେ ଫାଶୀ ଖୁଣ୍ଟରେ ଝୁଲାଯିବ।  କ୍ୟୁରେଟିଭ୍ ପିଟିସନ୍ ଖାରଜ ପରେ ଆଶ୍ବସ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି ନିର୍ଭୟାଙ୍କ ବାପା ମା

ତେବେ ଦୋଷୀଙ୍କ ପାଇଁ ଆଉ କେଉଁ ବିକଳ୍ପ ରହିଛି ?  ଭାରତୀୟ ବିଧି ବ୍ୟବସ୍ଥା ଅନୁଯାୟୀ ଫାଶୀରୁ ବର୍ତ୍ତିବାକୁ ଦୋଷୀଙ୍କ ପାଖରେ ଏବେ ଆଉ ମାତ୍ର ଗୋଟିଏ ବିକଳ୍ପ ରହିଛି। ତାହା ହେଉଛି ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କୁ କ୍ଷମା ଆବେଦନ ।

ଦୋଷୀ ବିନୟର କ୍ଷମା ଆବେଦନ ଫାଇଲ୍ ଏବେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ନିକଟରେ ରହିଛି ।

ଯେକୌଣସି ମୁହୁର୍ତ୍ତରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଆସିପାରେ । ସେପେଟ ୨୨ ରେ ଫାଶୀ ପାଇଁ ତିହାର ଜେଲରେ ଚାଲିଛି ରିହରସାଲ ।  ଫାଶୀ ଖୁଣ୍ଟ ସହ ଜହ୍ଲାଦ ଯୋଗାଡ଼ ଚାଲିଛି । 

   Related Posts