oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କଟକ : ଶାଶୂ ଘର ଛାଡିଲେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ବର୍ଷା ପ୍ରିୟଦର୍ଶିନୀ, ୩୦ ସୁଦ୍ଧା ଘର ଛାଡିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ ହାଇକୋର୍ଟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୩୧ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ମୁମ୍ଵାଇ : ଠକେଇର ଶିକାର ହେଲେ ଅନ୍ନୁ କପୁର, KYC ଅପଡେଟ୍ ବାହାନାରେ ଲୁଟି ନେଲେ ୪.୩୬ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : ରାଜ୍ୟ ବାହାରକୁ ହେଉଥିଲା ଚାଲାଣ, ଚେକିଂ ବେଳେ କାର୍‌ରୁ ବାହାରିଲା ୧୦ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜଧାନୀର ବିଭିନ୍ନ ବାର୍‌ରେ ରେଡ୍‌, କଟକଣା ପରେ ବି ମାନୁନଥିଲେ ମାଲିକ
  • ||
  • ଇଣ୍ଡୋନେସିଆ : ରକ୍ତ ରଞ୍ଜିତ ହେଲା ଖେଳ ପଡ଼ିଆ; ଫୁଟବଲ ମ୍ୟାଚ୍ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ଦଙ୍ଗା, ୧୨୭ ମୃତ, ଏକାଧିକ ଆହତ
  • ||

ଫେବ୍ରୁଆରୀ ୧ରେ ନିର୍ଭୟା ଦୋଷୀଙ୍କୁ ଫାଶୀ

17/01/2020 at 4:32 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୭।୦୧ – ଫେବ୍ରୁଆରୀ ୧ ତାରିଖରେ ନିର୍ଭୟା ଦୋଷୀମାନଙ୍କୁ ଫାଶୀ ଦିଆଯିବ । ଜାନୁଆରୀ ୨୨ ତାରିଖରେ ଏହି ଫାଶୀ ଦିଆଯାଇଥିବାର ଥିଲା । ମୁକେଶ ନାମକ ଦୋଷୀ ରାଜକ୍ଷମା ଆବେଦନ କରିବାରୁ ଫାଶୀ ଦେବା ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ବିଳମ୍ବ ହୋଇଥିଲା । ଶୁକ୍ରବାରରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ମୁକେଶର ରାଜକ୍ଷମା ଆବେଦନକୁ ଖାରଜ କରିଥିଲେ।

ଏହାପରେ ଫାଶୀ ଦେବାର ତାରିଖ ଫେବ୍ରୁଆରୀ ୧ ବୋଲି ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ କରାଯାଇଛି। ତିହାର ଜେଲ୍‌ର ୩ ନମ୍ବର ଜେଲ୍‌ରେ ଏମାନଙ୍କୁ ସକାଳ ୬ଟାରେ ଫାଶୀ ଦିଆଯିବ । ରାଜକ୍ଷମା ଖାରଜ ହେବାପରେ ପୁଣିଥରେ ଡେଥ୍‌ ଓ୍ୱାରେଣ୍ଟ ଜାରି କରାଯାଇଛି । ପଟିଆଲା ହାଉସ୍‌ କୋର୍ଟ ଏହି ଡେଥ୍‌ ଓ୍ୱାରେଣ୍ଟ ଜାରି କରିଛନ୍ତି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ନିର୍ଭୟା ମାମଲାରେ ଦୋଷୀ ମୁକେଶର ରାଜକ୍ଷମା ଖାରଜ ହୋଇଥିଲା ।ନିର୍ଭୟା ମାମଲାରେ ଫାଶୀ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଦୋଷୀ ମୁକେଶର ରାଜକ୍ଷମା ଆବେଦନକୁ ଖାରଜ କରାଯାଇଛି । ଶୁକ୍ରବାରରେ ଏହାକୁ ଗୃହମନ୍ତ୍ରାଳୟ ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ନିକଟକୁ ପଠାଇଥିଲା। ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରାମ ନାଥ କୋବିନ୍ଦଙ୍କୁ ଏହାକୁ ଖାରଜ କରିବା ପାଇଁ ସୁପାରଶ କରାଯାଇଥିଲା ।

ଏହି ରାଜକ୍ଷମା ଆବେଦନକୁ ଖାରଜ କରାଯାଇଛି । ୨୦୧୨ ନିର୍ଭୟା ଗଣ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଓ ହତ୍ୟାମାମଲାରେ ମୁକେଶ ସିଂ ଅନ୍ୟତମ ଦୋଷୀ । ଚଳନ୍ତା ବସ୍‌ରେ ଗଣ ଦୁଷ୍କର୍ମ ସହ ଅତି ଦୟନୀୟ ଭାବେ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିଲା ।

ଅଦାଲତ ଏହି ଦୋଷୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଡେଥ୍‌ ଓ୍ୱାରେଣ୍ଟ ଜାରି କରିବା ପରେ ମୁକେଶ ରାଜ କ୍ଷମା ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିଥିଲା । ଦିଲ୍ଲୀର ଲେଫନାଣ୍ଟ ଗଭର୍ନର ବି ରାଜକ୍ଷମାକୁ ଖାରଜ କରିବା ପାଇଁ ସୁପାରିଶ କରିଥିଲେ । ମୁକେଶର ରାଜକ୍ଷମା ଆବେଦନକୁ ଗୃହମନ୍ତ୍ରାଳୟକୁ ପଠାଇ ଦେଇଥିଲେ ।

ଚାରି ଦୋଷୀ ମୁକେଶ ସିଂ, ବିନୟ ଶର୍ମା, ଅକ୍ଷୟ ସିଂ ଓ ପଓ୍ୱନ ଗୁପ୍ତାକୁ ଜାନୁଆରୀ ୨୨ ତାରିଖ ସକାଳ ୭ଟାରେ ଫାଶୀ ଦେବାର ଥିଲା । ଦିଲ୍ଲୀର ଏକ କୋର୍ଟ ସେମାନଙ୍କୁ ଫାଶୀ ପାଇଁ ଜାନୁଆରୀ ୭ ତାରିଖରେ ଡେଥ୍‌ ଓ୍ୱାରେଣ୍ଟ ଜାରି କରିଥିଲେ ।
ହେଲେ ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାର କେତକ ଆଇନଗତ ପ୍ରାବଧାନ ଯୋଗୁଁ ୨୨ ତାରିଖରେ ଫାଶୀ ଦେବା ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ ବୋଲି ଜଣାଇଥିଲେ । ଏହାପରେ ପୁନର୍ବାର ଫେବ୍ରୁଆରୀ ୧ ତାରିଖ ପାଇଁ ଡେଥ୍ ଓ୍ୱାରେଣ୍ଟ ଜାରି କରାଯାଇଛି .

   Related Posts