ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ORHDC ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲା, IAS ବିନୋଦ କୁମାରଙ୍କ ସହ ୬ ଜଣଙ୍କୁ ଜେଲ୍‌ଦଣ୍ଡ ଶୁଣାଇଲେ ସ୍ପେଶାଲ୍‌ ଜଜ୍‌
  • ||
  • ଫିରୋଜାବାଦରେ ଛାତିଥରା ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜିଅନ୍ତା ଜଳିଗଲେ ପରିବାରର ୬ଜଣ
  • ||
  • କୁହୁଡ଼ି ନେଲା ଜୀବନ; ରାସ୍ତା ଦେଖାନଯିବାରୁ ବସ୍‌କୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରକ୍, ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଚାଲିଗଲା ୬ ଜୀବନ
  • ||
  • ଇଡିରେ ହାଜର ହେଲେ ଅବିନାଶ ପ୍ରିୟଦର୍ଶୀ, ସୁପ୍ରିମ ଅଟୋ ମୋବାଇଲ ମୁଖ୍ୟ ପରିଚାଳକ ହେଲେ ଅବିନାଶ
  • ||

ନିର୍ଭୟା ଦୋଷୀ ଜେଲରେ ରୋଜଗାର କରିଛନ୍ତି ୧.୩୭ ଲକ୍ଷ : ଏବେ ସେହି ଟଙ୍କା ମିଳିବ କାହାକୁ?

20/03/2020 at 6:53 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୦/୦୩ : ଶୁକ୍ରବାର ନିର୍ଭୟା ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ଓ ହତ୍ୟା ମାମଲାର ଚାରି ଦୋଷୀଙ୍କୁ ଫାଶୀ ଖୁଣ୍ଟରେ ଝୁଲାଇ ଦିଆଯାଇଛି। ଦୀର୍ଘ ୭ ବର୍ଷ ଧରି ଜେଲ୍‌ରେ ସଜା କାଟିଥିବା ଚାରି ଦୋଷୀ କଳା କୋଠରୀରୁ ବାହାରି ଫାଶୀ ଖୁଣ୍ଟରେ ଚଢ଼ିଛନ୍ତି। ୪ଜଣ ଦୋଷୀଙ୍କୁ  ଶୁକ୍ରବାର ଦିଲ୍ଲୀସ୍ଥିତ ତିହାର ଜେଲରେ ସକାଳ ସାଢେ ୫ଟା ସମୟରେ ଫାଶୀ ଦିଆଯାଇଛି | ଫାଶୀ ଦିଆଯିବା ପୂର୍ବରୁ ଦୋଷୀମାନେ ୭ ବର୍ଷ ହେଲା ଜେଲରେ ସଜା କାଟୁଥିଲେ | ଜେଲରେ କଏଦୀ ଥିବାବେଳେ ଚାରି ଦୋଷୀ ଜେଲରେ ବିଭିନ୍ନ କାମ କରିଥିଲେ | କାମ ବାବଦକୁ ସେମାନଙ୍କୁ ପାରିଶ୍ରମିକ ବାବଦକୁ ୧ ଲକ୍ଷ ୩୭ ହଜାର ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିଥିଲେ। ଏବେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଛି ଏହି ଟଙ୍କା କାହାକୁ ମିଳିବ ?

ତିହାର ଜେଲ ପ୍ରଶାସନ କହିବାନୁଯାୟୀ, ୪ ଦୋଷୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ମୁକେଶ କୌଣସି କାମ କରି ନଥିଲା | ଅକ୍ଷୟ ଠାକୁର ୬୯ ହଜାର, ପବନ ଗୁପ୍ତା ୨୯ ହଜାର ଓ ବିନୟ ଶର୍ମା ୩୯ ହଜାର ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିଥିଲେ। ସେମାନେ ଆୟ କରିଥିବା ଏହି ଟଙ୍କା ତାଙ୍କ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ଦିଆଯିବ ବୋଲି ଜେଲ ପ୍ରଶାସନ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।  ଏହାସହ ୪ ଦୋଷୀଙ୍କ ଲୁଗାପଟା ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଜିନିଷପତ୍ର ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ପରିବାରକୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରି ଦିଆଯିବ |

ଫାସୀ ଦିଆଯିବା ପରେ ୪ଜଣଙ୍କ ଶବକୁ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ପାଇଁ ଦିନଦୟାଲ ଉପାଧ୍ୟାୟ ହସ୍ପିଟାଲକୁ ପଠାଯାଇଥିଲା | ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ପରେ ମୃତଦେହଗୁଡିକ ତାଙ୍କ ପରିବାରକୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରାଯିବ | ଯଦି ପରିବାର ଲୋକେ ଶବ ନେବା ପାଇଁ ଅସ୍ବୀକାର କରନ୍ତି ତାହେଲେ ତିହାର ଜେଲ ପ୍ରଶାସନ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର କରିବେ | 

   Related Posts