oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାୟଗଡ଼ା : ଗୁମ୍ମା ଘାଟିରେ ଦୁର୍ଘଟଣା : ସ୍ୱାମୀ ମୃତ, ସ୍ତ୍ରୀ ଏବଂ ପୁଅ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୪୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ମେକ୍ସିକୋ ଧୁଆଁଧାର ଫାୟାରିଂ: ୭ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ, ମେୟରଙ୍କ ସମେତ ୧୮ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଜଲପାଇଗୁଡ଼ିରେ ଦୁର୍ଗା ଭସାଣି ବେଳେ ଫ୍ଲାସ ଫ୍ଲଡ୍, ବନ୍ୟାରେ ଭାସି ୭ ମୃତ
  • ||

RSP ଗ୍ୟାସ୍ ଟ୍ରାଜେଡି : ଏନ୍‌ଜିଟି ମାଗିଲା ରିପୋର୍ଟ, ଫେବୃଆରୀ ୧୧ ସୁଦ୍ଧା ଦାଖଲ ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

12/01/2021 at 10:43 AM

ରାଉରକେଲା ୧୨।୧: ରାଉରକେଲା ଷ୍ଟିଲ ପ୍ଲାଣ୍ଟକୁ ଜାତୀୟ ଗ୍ରୀନ୍ ଟ୍ରିବ୍ୟୁନାଲ ପକ୍ଷରୁ ନୋଟିସ୍ ଜାରି କରାଯାଇଛି । ଷ୍ଟିଲ ପ୍ଲାଣ୍ଟରେ ଗ୍ୟାସ୍ ଲିକ୍‌ ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଏନ୍‌ଜିଟି ରିପୋର୍ଟ ମାଗିଛି । ଫେବୃଆରୀ ୧୧ ତାରିଖ ସୁଦ୍ଧା ରିପୋର୍ଟ ଦେବାକୁ ଏନଜିଟି ପକ୍ଷରୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଗତ ୬ ତାରିଖରେ ରାଉରକେଲା ଷ୍ଟିଲ୍‌ ପ୍ଲାଣ୍ଟରେ ବିଷାକ୍ତ ଗ୍ୟାସ୍ ଲିକ୍‌ ହୋଇ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ଯାଇଥିଲା । ୬ ଜଣଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର ରହିଥିଲା । ଘଟଣା ଦିନ ସକାଳ ସମୟରେ କୋଲ୍‌ କେମିକାଲ୍‌ ବିଭାଗର ଗ୍ୟାସ୍‌ ଚ୍ୟାମ୍ବର ମେଣ୍ଟେନାନସ୍‌ ପାଇଁ ଉପରକୁ ୪ କର୍ମଚାରୀ ଚଢିଥିଲେ । ତେବେ କାମ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ କାର୍ବନ୍‌ ମନୋକ୍‌ସାଇଡ୍‌ ଗ୍ୟାସ୍‌ ଲିକ୍‌ ହୋଇଥିଲା । ଏହାର ପ୍ରଭାବରେ ଆସିଥିବା ୪ କର୍ମଚାରୀ ହଠାତ୍‌ ଅଚେତ୍ ହୋଇ ତଳେ ପଡିଯାଇଥିଲେ । ସେହିଭଳି ତଳେ ଥିବା ଅନ୍ୟ କିଛି କର୍ମଚାରୀ ଏହାର ପ୍ରଭାବରେ ଆସିଥିଲେ । ଏହି ଖବର ପାଇଁ ପ୍ଲାଣ୍ଟର ଅଗ୍ନି ନିରାପତ୍ତା କର୍ମଚାରୀ ପହଞ୍ଚି ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିଲେ । ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଆଇଜିଏଚ୍‌ରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା । ସେଠାରେ ଡାକ୍ତର ୪ ଜଣଙ୍କୁ ମୃତ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ । ମୃତକମାନେ ହେଲେ ସୁପରଭାଇଜର ବ୍ରହ୍ମାନନ୍ଦ ପଣ୍ଡା, ଠିକା ଶ୍ରମିକ ଅଭିମନ୍ୟୁ ସା, ରବୀନ୍ଦ୍ର ସାହୁ ଏବଂ ଗଣେଶ ପାହିଲ । ସମସ୍ତେ ଠିକା ସଂସ୍ଥା ଷ୍ଟାର କନଷ୍ଟ୍ରକସନ୍ କମ୍ପାନୀ ଅଧିନରେ ଏଠାରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିଲେ ।

ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ପାଇଁ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର କମିଟି ଗଠନ କରାଯାଇଛି । ଅତନୁ ଭୌମିକ, ଇଡି ବୋକାରୋ ଷ୍ଟିଲ ପ୍ଲାଣ୍ଟଙ୍କ ନେତୃତ୍ବରେ ୪ ଜଣିଆ ଟିମ୍ ଗଠନ ହୋଇଛି । କମିଟିରେ ଏଚ.କେ. ଦାସ, ସିଜିଏମ ଏନଭରମେଣ୍ଟ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ ଡିପାର୍ଟମେଣ୍ଟ କୋଲକାତା, ଭିକେ ଶ୍ରୀବାସ୍ତବ, ଇଏମଡି ଭିଲାଇ ଷ୍ଟିଲ୍ ପ୍ଲାଣ୍ଟ, ଆର.କେ. ସିଂହା, ସିଜିଏମ୍ କୋକ ଭେନ୍ ଦୁର୍ଗାପୁର ରହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts