scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆର ହ୍ୟାଟ୍ରିକ୍ ପରାଜୟ, ଅନ୍ତିମ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ବିଜୟ ସହ ୩-୦ରେ ସିରିଜ ଜିତିଲା ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ

11/02/2020 at 2:43 PM

ମାଉଣ୍ଟ ମାଓଁଗାନୁଇ ୧୧।୦୨: ସିରିଜର ତୃତୀୟ ତଥା ଅନ୍ତିମ ଦିନିକିଆ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଭାରତ ପରାସ୍ତ । ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ମାଉଣ୍ଟ ମାଓଁଗାନୁଇ ସ୍ଥିତ ଷ୍ଟାଡିୟମ୍‌ରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଭାରତକୁ ୫ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ।ତୃତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ବିଜୟ ୩ଟିକିଆ ସିରିଜକୁ ୩-୦ରେ କ୍ଲିନ୍‌ ସ୍ବିପ୍‌ କରିଛି । ଭାରତ ପକ୍ଷରୁ ଦିଆଯାଇଥିବା ୨୯୭ରନ୍‌ର ଟାର୍ଗେଟକୁ ନ୍ୟଜିଲାଣ୍ଡ ୧୭ବଲ୍‌ ବାକି ଥାଇ ବିଜୟୀ ହୋଇଛି । ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ପକ୍ଷରୁ ନିକୋଲାସ ସର୍ବାଧିକ ୮୦ରନ୍‌ କରିଛନ୍ତି ।

ଭାରତ ପକ୍ଷରୁ ୨୯୭ରନ୍‌କର ଟାର୍ଗେଟକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖି ପଡିଆକୁ ଓହ୍ଲାଇଥିଲା କିଓ୍ବି ଟିମ୍‌ । ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ଓପନିଂ କରିବାକୁ ଆସିଥିବା ଗୁପ୍ଟିଲ ଓ ନିକୋଲାସ ଶତକୀୟ ଭାଗିଦାରୀ କରିଥିଲେ । ଦଳୀୟ ସ୍କୋର ୧୦୬ରନ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୬୬ରନ୍‌ କରି ମାର୍ଟିନ ଗୁପ୍ଟିଲଙ୍କ ଭାବରେ ପ୍ରଥମ ଓ୍ବିକେଟ ପଡିଥିଲା । ସେପିପରି ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ପକ୍ଷରୁ ନିକୋଲାସ ୮୦, ଓ୍ବିଲିୟମସନ ୨୨, ରସ୍ ଟେଲର ୧୨, ନିସାମ ୧୯ରନ୍‌ କରି ଆଉଟ ହୋଇଯାଇଥିଲେ । ତେବେ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଲାଥମ ୩୨ ଓ ଗ୍ରାଣ୍ଡହୋମ ୫୮ରନ୍‌ କରି ଅପରାଜିତ ରହିଥିଲେ । ଭାରତ ପକ୍ଷରୁ ଚହଲ ସର୍ବାଧିକ ୩ଟି ଓ୍ବିକେଟ ନେଇଛନ୍ତି ।

ଟସ୍ ଜିତି ଭାରତକୁ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ଆମନ୍ତ୍ରଣ କରିଥିଲା ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ଦଳ । ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ସୀମିତ ୫୦ଓଭର ଖେଳି ୭ ଓ୍ବିକେଟ ହରାଇ ୨୯୬ରନ୍‌ କରିଛି ଭାରତ । ଭାରତ ପକ୍ଷରୁ କେ.ଏଲ୍‌ ରାହୁଲ୍ ସର୍ବାଧିକ ୧୧୨ରନ୍‌ କରିଛନ୍ତି ।ଟସ୍ ହାରି ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ପଡିଆକୁ ଓହ୍ଲାଇଥିଲା ଭାରତୀୟ ଦଳ । ପୂର୍ବ ୨ଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ ଭଳି ସିରିଜର ଅନ୍ତିମ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ବ୍ୟାଟିଂ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିଲା ଭାରତୀୟ ଟିମ୍‌ । ଦଳୀୟ ସ୍କୋର ୮ରନ୍ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଓପନର ମୟଙ୍କ ଅଗ୍ରଓ୍ବାଲ୍‌ ୧ରନ୍‌ କରି ପାଭିଲିୟନ କରି ଫେରିଯାଇଥିଲେ । ପରେ ପରେ ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ୯ରନ୍‌ କରି ଫେରିଯାଇଥିଲେ ପାଭିଲିୟନ । ଦଳୀୟ ସ୍କୋର ୬୨ରନ୍‌ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଓପନର ପୃଥ୍ବୀ ସ ୪୦ ରନ୍‌ କରି ରନ୍‌ ଆଉଟ ହୋଇଯାଇଥିଲେ । ମଧ୍ୟକ୍ରମରେ ଶ୍ରେୟସ ଆୟର ଓ ଲୋକଶ ରାହୁଲଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଶତକୀୟ ପାରି ଯୋଗୁଁ ଭାରତ ଏକ ସମ୍ମାନଜନକ ସ୍ଥିତିରେ ପହଞ୍ଚିପାରିଛି । ତେବେ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଶେଷବେଳେକୁ ମନୀଷ ପାଣ୍ଡେଙ୍କ ୪୨ରନ୍‌ ବଦଳରେ ଭାରତ ୫୦ଓଭର ଖେଳି ୨୯୬ରନ୍‌ କରିବାକୁ ସମର୍ଥ ହୋଇଛି । ସେହିପରି ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ପକ୍ଷରୁ ହାମିସ୍ ବେନେଟ୍ ସର୍ବାଧିକ ୪ଓ୍ବିକେଟ୍ ଅକ୍ତିଆର କରିଥିବା ବେଳେ ଜମି ନିସା ଓ ଜାମିସନ ୧-୧ଲେଖାଏଁ ଓ୍ବିକେଟ ନେଇଛନ୍ତି ।

   Related Posts