ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ପ୍ରଥମ ଥର ବିରଳ ରେକର୍ଡ, ଇତିହାସ ରଚିଲେ ଏହି କିଓ୍ୱି ବୋଲର

Published By : Prameya-News7 Bureau | June 18, 2024 IST

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୮/୦୬: ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ୨୦୨୪ରେ ୩୯ ତମ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହୋଇଥିଲେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ଓ ପପୁଆ ନ୍ୟୁ ଗିନି । ତେବେ ସୁପର-୮ରେ ଏଣ୍ଟ୍ରି କରିବାରେ ଉଭୟ ଦଳ ସଫଳ ହୋଇପାରିନାହାଁନ୍ତି । ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ  ଏହି ମ୍ୟାଚକୁ ୭ ୱିକେଟରେ ଜିତିଛି । କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଟି-୨୦ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟରେ ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିବା ଲକି ଫର୍ଗୁସନଙ୍କ ଜବରଦସ୍ତ ବୋଲିଂ ଉପରେ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି । 

ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଲକି ଫର୍ଗୁସନ୍ ତାଙ୍କ ବୋଲିଂଟେ ତିନୋଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଛନ୍ତି । ଲକି ଫର୍ଗୁସନ୍ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ଇତିହାସରେ ପ୍ରଥମ ବୋଲର ହୋଇପାରିଛନ୍ତି ଯେଉଁଥିରେ ତାଙ୍କର ଚାରି ଓଭର ମନ୍ତ୍ରରେ ସମସ୍ତ ପ୍ରଥମ ଓଭର ବୋଲିଂ କରିଥିଲେ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଲକି ଫର୍ଗୁସନ୍ ଟି-୨୦ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ରେ ଗୋଟିଏ ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ୪ ମେଡେନ୍ ଓଭର ବୋଲିଂ କରିବାରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ବୋଲର ହୋଇଛନ୍ତି । 

ଏହାପୂର୍ବରୁ ପୁରୁଷ ଟି -20 ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟରେ ଏହା ଥରେ ଘଟିଥିଲା, ଯେତେବେଳେ କାନାଡାର ସାଦ୍ ବିନ୍ ଜାଫର ୨୦୨୧ ମସିହାରେ ପାନାମା ବିପକ୍ଷ ଏକ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମ୍ୟାଚରେ ତାଙ୍କର ଚାରି ଓଭରରେ ଗୋଟିଏ ବି ରନ୍ ଦେଇନଥିଲେ । ଏହି ୩୩ ବର୍ଷୀୟ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ପପୁଆ ନ୍ୟୁ ଗିନି ଅଧିନାୟକ ଆସାଦ ଭାଲାଙ୍କୁ ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ବଲରେ ୬ ରନ୍‌ରେ ଆଉଟ୍ କରି ଭଲ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । 

ଏହା ପରେ ସେ ପରବର୍ତ୍ତୀ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ଙ୍କୁ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବାକୁ ଦେଇନଥିଲେ ଏବଂ ପାୱାରପ୍ଲେରେ ବୋଲିଂ କରିଥିଲେ । ତା’ପରେ ପାୱାରପ୍ଲେ ରେ ସେ ଓଭର ବୋଲିଂ କରିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇଲେ । ଫର୍ଗୁସନ୍ ପୁଣି ଇକୋନମି ଦୃଷ୍ଟିରୁ ବୋଲିଂ କରି ଆଉ ଜଣେ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ବୋଲିଂ କରିଥିଲେ। 

ଫର୍ଗୁସନ୍ ଦ୍ୱାଦଶ ଓଭରରେ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିଥିଲେ ଏବଂ ୧୭ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିବା ଚାର୍ଲ୍ସ ଆମିନୀଙ୍କ ୱିକେଟ୍ ନେବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲେ । ଏହା ପରେ ସେ ଚତୁର୍ଦ୍ଦଶ ଓଭରରେ ଚାଡ ସୋପରଙ୍କୁ ବରଖାସ୍ତ କରି ନିଜର ତୃତୀୟ ୱିକେଟ୍ ବାଳିକାକୁ ସମାପ୍ତ କରିଥିଲେ ।

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Rath Yatra

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.