Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୨୩ କିଲୋ ଗଞ୍ଜେଇ ସହିତ ବୋଲେରୋ ଜବତ; ୨ ଚୋରା ଚାଲାଣକାରୀ ଗିରଫ
  • ||
  • ଦେଶରେ କମିଲା କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮୮୧୩ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ହରାଇ ଘରେ ପଶିଗଲା ଟ୍ରକ୍ : ସ୍ୱାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସମେତ ୪ ମୃତ
  • ||
  • ଭାରତକୁ ବଡ ଝଟ୍‌କା ଦେଲା ଫିଫା : ଏଆଇଏଫଏଫକୁ କଲା ସସପେଣ୍ଡ୍, ମହିଳା ବିଶ୍ୱକପ ଆୟୋଜନ ଅଧିକାର ବି ଛଡାଇ ନେଲା
  • ||
  • ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ମ୍ୟାଚ୍ ପାଇଁ ଉତ୍ସାହିତ ପ୍ରଶଂସକ : ଟିକେଟ୍ ବୁକିଂ ବେଳେ କ୍ରାଶ୍ ହୋଇଗଲା ଓ୍ୱେବସାଇଟ୍
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାର ବିହାର କ୍ୟାବିନେଟର ସଂପ୍ରସାରଣ, ଶପଥ ନେବେ ୩୧ ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||

ଟିଭିଏସ ଜୁପିଟର୍ ଜେଡ୍ ଏକ୍ସ ଡିସ୍କ ମଡେଲ୍ : ଇଲେକଟ୍ରିକ୍ ଷ୍ଟାର୍ଟ, ନୂଆ ଲୁକ୍ ଏବଂ ଅଧିକ ମାଇଲେଜ୍, ଦାମ୍ କିନ୍ତୁ ନୁହେଁ ବେଶୀ

25/08/2020 at 3:24 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୫|୦୮:  ଟିଭିଏସ ମୋଟର କମ୍ପାନୀ ନିଜର ପପ୍ୟୁଲାର୍ ଜୁପିଟର୍‌ର ଜେଡ୍ ଏକ୍ସ ଡିସ୍କ ଭାରିଆଣ୍ଟ୍ ଲଞ୍ଚ୍ କରିଛି । କମ୍ପାନୀ ଦାବି କରିଛି ଯେ, ଏହି ଅପଗ୍ରେଡ୍ ସ୍କୁଟରରେ ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକ୍ ଷ୍ଟାର୍ଟ ସହ ଆଇ ଟଚ୍ ଷ୍ଟାର୍ଟ ରହିଛି । ଏହାର ଦାମ୍ ରହିଛି ୬୯,୦୫୨ ଟଙ୍କା । ଏହି ସ୍କୁଟର ତିନୋଟି ରଙ୍ଗରେ ଉପଲବ୍ଧ । ମ୍ୟାଟ୍ ଷ୍ଟାରଲାଇଟ୍ ବ୍ଲ୍ୟୁ, ଷ୍ଟାର ଲାଇଟ୍ ବ୍ଲ୍ୟୁ ଓ ରୟାଲ ଓ୍ୱାଇନ କଲରରେ ଉପଲବ୍ଧ । ତେବେ ଆଇ ଟଚ୍ ଷ୍ଟାର୍ଟରେ ବିନା କୌଣସି ଶବ୍ଦରେ ସ୍କୁଟର ଷ୍ଟାର୍ଟ ହୋଇପାରିବ ବୋଲି କମ୍ପାନୀ ଦାବି କରିଛି ।

ଜୁପିଟର ଜେଡ୍ ଏକ୍ସ ଭାରିଏଣ୍ଟରେ ଅଲ ଇନ୍ ଓ୍ୱାନ୍ ଲକ୍ ଦିଆଯାଇଛି । ଏତିରେ ସିଙ୍ଗିଲ କି-ହୋଲ୍, ଷ୍ଟିୟରିଂ ଲକ୍, ସିଟ୍ ଲକ୍, ଫୁଏଲ୍ ଟ୍ୟାଙ୍କ କ୍ୟାପ୍ ଓପନର ସୁବିଧା ମିଳିବ । ଏହାସହ ବ୍ରେକିଂ ପାଇଁ ଡିସ୍କ ବ୍ରେକ୍ ମଧ୍ୟ ଦିଆଯାଇଛି । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଏଲଇଡି ହେଡ୍ ଲ୍ୟାମ୍ପ, ୨ ଲିଟରର ଗ୍ଲବ୍ ବକ୍ସ, ମୋବାଇଲ ଚାର୍ଜର ଓ ୨୧ ଲିଟର ଷ୍ଟୋରେଜ୍ ସାମିଲ ଅଛି । ଏପରିକି ଉନ୍ନତମାନର ସସପେନସନ୍ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି ।

ଏହି ଜୁପିଟର୍ ଜେଡ୍ ଏକ୍ସ ବିଏସ-୬ ସ୍କୁଟରରେ ୧୧୦ ସିସିର ଇଞ୍ଜିନ୍ ରହିଛି । ଏହାସହ ଇଟି ଫାଇ ଟେକନିକ୍ ଓ ଇଣ୍ଟିଗ୍ରେଟେଡ୍ ଷ୍ଟାର୍ଟର ଜେନେରେଟର ସିଷ୍ଟମ ରହିଛି । ଏହା ପୂର୍ବ ତୁଳନାରେ ୧୫ ପ୍ରତିଶତ ଅଧିକ ମାଇଲେଜ୍ ଦେଉଥିବା କମ୍ପାନୀ ଦାବି କରିଛି । ସେହିପରି ଏଥିରେ ୮ ବିଏଚପି ପାଓ୍ୱାର ରହିଛି ଯାହା ୫୫୦୦ ଆରପିଏମରେ ୮ ଏନଏମର ଟର୍କ ଜେନେରେଟ୍ କରିଥାଏ ।

ଭାରତରେ ଏହି ସ୍କୁଟର ହୋଣ୍ଡା ଆକ୍ଟିବା, ହିରୋ ମାଇଷ୍ଟ୍ରୋକୁ ଟକ୍କର ଦେବ ବୋଲି ବିଶେଷଜ୍ଞମାନେ କହୁଛନ୍ତି ।

   Related Posts