AKK 2023
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଝାରସୁଗୁଡା:୮ ଦିନ ପରେ ବି ନବ ଦାସଙ୍କ ହତ୍ୟା ଘଟଣାରେ ପୋଲିସର ହାତ ଖାଲି
  • ||
  • ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ତୁର୍କୀ, ରିକ୍ଟର ସ୍କେଲରେ ୭.୮ର ତ୍ରୀବତା ରେକର୍ଡ
  • ||

ଡିସେମ୍ବର ୧ ତାରିଖରୁ ବଦଳିଯିବ ଏହିସବୁ ନିୟମ, ସାଧାରଣ ଜନତାଙ୍କ ଉପରେ ପଡିବ ସିଧା ପ୍ରଭାବ

30/11/2020 at 5:40 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୩୦/୧୧ : ଡିସେମ୍ବର ୧ ତାରିଖରୁ ସାଧାରଣ ଜନତାଙ୍କ ଜୀବନ ସହ ଜଡିତ କିଛି ନିୟମ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଏଲପିଜି ସିଲିଣ୍ଡର, ରେଲୱେ ଓ ବ୍ୟାଙ୍କ କାରବାର ସହ ଜଡିତ ନିୟମ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇଯିବ। ଡିସେମ୍ବରରେ ରିୟଲ୍ ଟାଇମ୍ ଗ୍ରସ୍ ସେଟେଲମେଣ୍ଟ (RTGS) ସମୟ ବଦଳିଯିବ। ଏଲପିଜି ଗ୍ୟାସ୍ ସିଲିଣ୍ଡର  ଦାମ୍ ମଧ୍ୟ ବଦଳିଯିବ।

. ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମିଳିବ RTGS ସୁବିଧାଡିସେମ୍ବରରୁ ବ୍ୟାଙ୍କ କାରବାର ନିୟମ ବଦଳି ଯାଇପାରେ। ଆରବିଆଇ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ପାଇଁ ଆରଟିଜିଏସ ସୁବିଧା ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଥିଲା। ମାସର ଦ୍ୱିତୀୟ ଓ ଚତୁର୍ଥ ଶନିବାରକୁ ଛାଡି ଅନ୍ୟ ସମସ୍ତ ଦିନ ସକାଳ ୭ଟା ରୁ ସନ୍ଧ୍ୟା ୬ଟା ଯାଏଁ ଏହି ସୁବିଧା ଉପଲବ୍ଧ ହେବ। ଅର୍ଥାତ ଆରଟିଜିଏସ ମାଧ୍ୟମରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଟଙ୍କା ଟ୍ରାନ୍ସଫର କରିପାରିବେ।

. ବଦଳିବ ଗ୍ୟାସ୍ ଦାମ୍ ଡିସେମ୍ବର ୧ ତାରିଖରୁ ସରକାର ରସୋଈ ଗ୍ୟାସ୍ ସିଲିଣ୍ଡର୍ ଦାମ୍ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିପାରନ୍ତି। ଗତ ମାସରେ କାମର୍ସିୟାଲ୍ ସିଲିଣ୍ଡର୍ ଦାମ୍ ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଥିଲା। 

. ପ୍ରିମିୟମ୍ ବଦଳାଇ ପାରିବେ ବୀମା ଧାରକ ୫ ବର୍ଷ ପରେ ପ୍ରିମିୟମ୍ ରାଶି ୫୦ ପ୍ରତିଶତ କମ୍ କରିପାରିବେ। ଅର୍ଥାତ ବର୍ତ୍ତମାନ ଜାରି ରହିଥିବା ପଲିସୀର ଅଧା କିସ୍ତି ଦେଇ ମଧ୍ୟ ପଲିସୀ ଜାରି ରଖିପାରିବେ।

. ଚାଲିବ ଏହିସବୁ ଟ୍ରେନ୍ ଭାରତୀୟ ରେଲୱେ ଡିସେମ୍ବର ୧ ତାରିଖରୁ କିଛି ନୂଆ ଟ୍ରେନ୍ ଚଳାଚଳ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଯାଉଛି। କରୋନା ସଙ୍କଟ ପରେ ରେଲୱେ ଅନେକ ସ୍ପେଶାଲ୍ ଟ୍ରେନ୍ ଆରମ୍ଭ କରିଛି। ଡିସେମ୍ବର ୧ ତାରିଖରୁ ଆଉ କିଛି ଟ୍ରେନ ଚଳାଚଳ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁଯାଉଛି। ଏଥିରେ ଝେଲମ୍ ଏକ୍ସପ୍ରେସ ଓ ପଞ୍ଜାବ ମେଲ୍ ମଧ୍ୟ ସାମିଲ ଅଛି।

   Related Posts