AKK 2023
MONGINIS 728X90
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
MONGINIS 728X90
Showcase2022
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଓଡ଼ିଶା ଆସିବେ ଅମିତ୍ ଶାହା, ବୁଥ ସ୍ତରୀୟ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗଦେବେ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: କମୁଛି ଶୀତ, ବଢୁଛି ତାତି: ଟ୍ୱିନସିଟିରେ ପାରଦ ଉପରମୁହାଁ
  • ||

ପେଟ୍ରୋଲ-ଡିଜେଲର ନୂତନ ଦରଦାମ୍‌ ଜାରି, ଜାଣନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କ ସହରରେ କେତେ ରହିଛି ଦାମ୍‌

17/02/2020 at 10:24 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୭।୦୨: ଲଗାତାର ଭାବେ ପେଟ୍ରୋଲ-ଡିଜେଲ ଦର ହ୍ରାସ ପାଇବା ପରେ ଏବେ ଦାମ୍‌ରେ ସ୍ଥିରତା ଆସିଛି । ସପ୍ତାହର ପ୍ରଥମ ଦିନ ବା ସୋମବାର ଦିନ ପେଟ୍ରୋଲ-ଡିଜେଲ ଦରରେ କୌଣସି ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇନାହିଁ । ରବିବାର ଦିନ ଡିଜେଲ ଦାମ୍‌ରେ ୭ ପଇସା ପ୍ରତି ଲିଟର ହ୍ରାସ ପାଇଥିବା ବେଳେ  ସୋମବାର ଦରରେ କୌଣସି ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇନାହିଁ ।

ଦେଶର ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ ପେଟ୍ରୋଲ ପ୍ରତି ଲିଟର ୭୧,୯୪ ଟଙ୍କା ରହିଥିବା ବେଳେ ଡିଜେଲ ପ୍ରତି ଲିଟର ପିଛା ୬୪,୭୦ଟଙ୍କା ରହିଛି । ଚୀନ୍‌ରେ କରୋନା ଭାଇରସ ଯୋଗୁଁ ଏକ ମାସ ଧରି ଡିଜେଲ-ପେଟ୍ରୋଲ ଦାମ୍‌ ହ୍ରାସ ପାଇଥିଲା । ତେବେ ୧୧ଜାନୁଆରୀ ୨୦୨୦ରେ ଦିଲ୍ଲୀରେ ପ୍ରତି ଲିଟର ପେଟ୍ରୋଲ ଦାମ୍‌ ୭୬ଟଙ୍କା ପାର୍‌ ହୋଇଥିଲା ।   

ଦିଲ୍ଲୀରେ ପେଟ୍ରୋଲ ପ୍ରତି ଲିଟର ପିଛା ୭୧.୯୪ ଟଙ୍କା , ମୁମ୍ବାଇରେ ୭୭.୬୦, କୋଲକାତା ୭୪.୫୮, ଚେନ୍ନାଇ ୭୪.୭୩ ଟଙ୍କା । ସେହିପରି ଡିଜେଲ ଲିଟର ପିଛା ଦିଲ୍ଲୀରେ ୬୪.୭୦ଟଙ୍କା, ମୁମ୍ବାଇରେ ୬୭.୮୦, କୋଲକାତାରେ ୬୭.୦୨, ଚେନ୍ନାଇରେ ୬୮.୩୩ ଟଙ୍କା ରହିଛି ।  


ଅଏଲ ମାର୍କେଟିଙ୍ଗ କମ୍ପାନୀମାନେ ଦରଦାମ୍‌ର ସମୀକ୍ଷା କରିବା ପରେ ପ୍ରତିଦିନ ପେଟ୍ରୋଲ-ଡିଜେଲର ନୂତନ ଦରଦାମ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ହୋଇଥାଏ। ଇଣ୍ଡିଆନ ଅଏଲ, ଭାରତ ପଟ୍ରୋଲିୟମ, ହିନ୍ଦୁସ୍ଥାନ ପେଟ୍ରୋଲିୟମ ପ୍ରତିଦିନ ସକାଳ ୬ଟାରେ ପେଟ୍ରୋଲ-ଡିଜେଲ ଦର ସଂଶୋଧନ କରି ନୂତନ ଦର ଜାରି କରାଯାଇଥାଏ ।

   Related Posts