ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆସୁଛି ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ ! ୮ରୁ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ପଦ୍ମପୁର ଉପନିର୍ବାଚନ : ନେତା ବାଛିବେ ଜନତା, ଭୋଟ ଦେବେ ୨ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଭୋଟର
  • ||

ଘରକୁ କେବେ ବି ଆଣନ୍ତୁ ନାହିଁ ଠାକୁରଙ୍କର ଏଭଳି ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି କିମ୍ବା ଫଟୋ, ଏହା ହୋଇପାରେ ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟ

25/03/2020 at 5:40 PM

ସମସ୍ତ ଲୋକଙ୍କ ଘରେ ଭଗବାନଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତି କିମ୍ବା ଫଟୋଚିତ୍ର ରହିଥିବା | କିନ୍ତୁ ଆପଣ ଜାଣନ୍ତି କି ଘରେ ଭଗବାନଙ୍କ ସମସ୍ତ ମୂର୍ତ୍ତି କିମ୍ବା ଫଟୋଚିତ୍ର ରଖିବା ଶୁଭ ନୁହେଁ | ଏଭଳି କିଛି ମୂର୍ତ୍ତି କିମ୍ବା ଫଟୋଚିତ୍ର ମଧ୍ୟ ଅଛି ଯାହା ଘରେ ସ୍ଥାପିତ ହୋଇଥିଲେ ତାହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟ ଆଣିପାରେ |

  • ଘରର ମନ୍ଦିରରେ ଭଗବାନଙ୍କ ରୂପର ମୂର୍ତ୍ତି କେବେବି ସ୍ଥାପନ କରାଯିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ | ଏକ ରୌଦ୍ର ମୂର୍ତ୍ତି କିମ୍ବା ଚିତ୍ର ସ୍ଥାପନ ଦ୍ବାରା ଘରେ ଉଗ୍ର ଶକ୍ତି ଉତ୍ପନ୍ନ ହୁଏ | ଘରେ ସର୍ବଦା ଭଗବାନଙ୍କ ସୌମ୍ୟ ସ୍ବରୂପ ଚିତ୍ର ରଖନ୍ତୁ ଯାହା ଦ୍ବାରା ତାହାକୁ ଦର୍ଶନ କଲେ ମନରେ ସକରାତ୍ମକ ଉର୍ଜା ମନକୁ ଆସିବ |
  • ଭଙ୍ଗା ମୂର୍ତ୍ତି ଏବଂ ଚିରିଯାଇଥିବା ଭଗବାନଙ୍କ ଚିତ୍ରକୁ ଘରେ କେବେବି ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ |
    ଉଭୟ ଭସ୍ତୁ ଏବଂ ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ଏହାକୁ ଅଶୁଭ ମନାଯାଇଥାଏ | ଘରେ ଏପରି ଚିତ୍ର ରହିବା ଦ୍ବାରା ମଧ୍ୟ କ୍ଷତି ହୋଇଥାଏ |
  • ଘରେ ଭଗବାନଙ୍କ ଏପରି ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି କିମ୍ବା ଫଟୋଚିତ୍ର ରହିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ ସେ ଯୁଦ୍ଧ କରୁଥିବା କିମ୍ବା କୌଣସି ରାକ୍ଷାସକୁ ମାରୁଥିବା ରହିଥିବା । ଏହା ମଧ୍ୟ କ୍ରୋଧର ଏକ ରୂପ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ | ଏପରି ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି କିମ୍ବା ଫଟୋଚିତ୍ର ଦେଖିଲେ ଘରେ ସମସ୍ୟା ସଙ୍କଟ ଦେଖାଦେଇଥାଏ |
  • ଭଗବାନଙ୍କ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତିକୁ ଘରେ କେବେବି ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ ଯେପରି ସେମାନଙ୍କର ପିଠି ଦୃଶ୍ୟମାନ ହେବ | ଏହା ଅଶୁଭ ବିବେଚନା କରାଯାଇଥାଏ ଏବଂ ସେହି ଘରେ ରହୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟ ଆସିଥାଏ |
  • ଏହା ବ୍ୟତୀତ ପୂଜା ସ୍ଥାନରେ ସମାନ ଭଗବାନଙ୍କ ଦୁଇଟି ମୂର୍ତ୍ତି ରହିବା ଆଦୌ ଭଲ ନୁହେଁ। ବିଶେଷକରି ଯେତେବେଳେ ଉଭୟ ପାଖାପାଖି କିମ୍ବା ମୁହାଁମୁହିଁ ରହିଥାନ୍ତି | ଯେତେବେଳେ ଏଭଳି ଘଟେ ସେତେବେଳେ ଘରୋଇ କଳହ ଲାଗି ରହିଥାଏ | ସମସ୍ତ ସଦସ୍ୟ ପରସ୍ପର ସହିତ ଲଢେଇ ଜାରି ରଖିଥାନ୍ତି |

   Related Posts