AKK 2023
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ହିପିଣ୍ଡା ସଂରକ୍ଷିତ ଜଙ୍ଗଲରେ ଦନ୍ତା ମୃତଦେହ ଠାବ, ହାତୀକୁ ମାରି ନେଇଗଲେ ଦାନ୍ତ
  • ||
  • MKCG ମେଡିକାଲ ମୁଖ୍ୟ ଫାଟକ ସମ୍ମୁଖରେ ଦୁର୍ଘଟଣା: ସ୍କୁଟି-କାର୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ଦୁଇ ମୃତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାତିରେ ପାରଦ କମିବ ଓ ଶୀତ ବଢ଼ିବ, ଦିନରେ ସ୍ୱାଭାବିକଠାରୁ ଅଧିକ ରହିବ ତାପମାତ୍ରା
  • ||
  • ତୋଲକୋଇ: ଦନ୍ତା ଆକ୍ରମଣରେ ହାତୀଛୁଆର ମୃତ୍ୟୁ, ଜଙ୍ଗଲରେ ପଡିଛି ମୃତଦେହ
  • ||

ଦେଶର ସବୁ ମେଟ୍ରୋରେ ଥିବା ବିମାନବନ୍ଦରର ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ଆବଶ୍ୟକ, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ

15/12/2022 at 2:59 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୧୫/୧୨: ଦେଶରେ ସମସ୍ତ ମେଟ୍ରୋ ସହରରେ ଥିବା ବିମାନବନ୍ଦରର ହେଉ ସମ୍ପ୍ରସାରଣ । ଏମିତି ଦାବି କରି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଦାବିପତ୍ର ଦେଇଛି ହୋଟେଲ ଆଣ୍ଡ ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟ ଆସୋସିଏସନ । ଦାବିପତ୍ରରେ କୁହାଯାଇଛି, ଆପଣଙ୍କ ସମସ୍ତ ପ୍ରଚେଷ୍ଟାରେ ଦେଶର ଆର୍ଥିକ ବ୍ୟବସ୍ଥାରେ ହେଉଛି ପରିବର୍ତ୍ତନ । ଏମିତିକି ଜିଏସିଟି ସଂଗ୍ରହରେ ପ୍ରତି ମାସରେ ଭଲ ମୁନ୍ନାଫା ହେଉଛି । ୨୦୧୯ ତୁଳନାରେ ଏବର୍ଷ ଭଲ ଜିଏସ୍‌ଟି ସଂଗ୍ରହ ହୋଇଛି । ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ପ୍ରତିଟି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କର ଆୟ ବି ବଢିଛି । ଲୋକ ସଂଖ୍ୟା ବି ବଢିଛି । ହେଲେ ଆଜି ବି ବିମାନରେ ଯାତ୍ରା ତୁଳନାରେ ଟ୍ରେନରେ ଯାତ୍ରା କରନ୍ତି ।

ଅର୍ଥନୀତିର ଏହି ଦ୍ରୁତ ଅଭିବୃଦ୍ଧିରେ ବିକାଶର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି ବିମାନରେ ଯାତ୍ରା କରିବା । ଏହାଦ୍ୱାରା ବିମାନବନ୍ଦରରେ ପ୍ରବଳ ସମସ୍ୟା ଦେଖାଦେଉଛି । ବିଶେଷତଃ ଭାରତର ମେଟ୍ରୋ ସହରଗୁଡିକରେ । ଆଜି ବି ବିମାନରେ ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ଘଣ୍ଟା ଘଣ୍ଟା ଧାଡିରେ ଛିଡା ହୋଇ ସମୟ ନଷ୍ଟ କରୁଛନ୍ତି । ବିମାନ ବନ୍ଦରରେ ପ୍ରବେଶ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଲମ୍ବା ଧାଡି ଅଛି ଏବଂ ପୁନର୍ବାର ଲମ୍ବା ଧାଡି ପ୍ରବେଶ କରିବା, ଚେକ୍ ଇନ୍ କାଉଣ୍ଟର୍, ସୁରକ୍ଷା ଯାଞ୍ଚ ପାଇଁ ପୁଣି ଲମ୍ବା ଧାଡି ଚେକ୍ ।

ଏମିତି ହେବା ଦ୍ୱାରା ଘଣ୍ଟା ଘଣ୍ଟା ଧରି ଭାରତୀୟମାନେ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଅନୁଭବ କରୁଛନ୍ତି । ଯଦିଓ ବିମାନବନ୍ଦରରେ ଅନେକ ବିକାଶ ଓ ଭିତ୍ତିଭୂମି ବଦଳିଛି, ତଥାପି ଚାହିଦା ମୁତାବକ ଆବଶ୍ୟକତା ମେଣ୍ଟିନି । ଏଥିପାଇଁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରାଯାଉଛି କି, ବିମାନବନ୍ଦରର କ୍ଷମତା ମହାନଗର ଗୁଡିକରେ ତିନି ଗୁଣା ବଢାଇବି ସହ ବିଭିନ୍ନ ରାଜ୍ୟରେ ବିମାନବନ୍ଦରର ରହିଛି ଆବଶ୍ୟକତା ।

   Related Posts