oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାସ୍ତାକଡ଼କୁ ଓଲଟିଲା ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍‌, ଓଡିଶା ଗ୍ରାମ୍ୟବ୍ୟାଙ୍କର ମ୍ୟାନେଜର ମୃତ, ଗୁରୁତର ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲାପାଳ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରୁ ସୂଚନା, ଧାମନଗର ଉପନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଲାଗୁ ହେଲା ଆଦର୍ଶ ଆଚରଣ ବିଧି
  • ||
  • ଅଗ୍ନିଶ୍ଵର ମନ୍ଦିର ଉପରେ ଚଢ଼ିଗଲେ ପୂଜକ, ସିଂହଦ୍ୱାର ଥାନାରେ ଅଟକ ରଖିଲା ପୋଲିସ୍‌
  • ||
  • ଅରୁଣାଚଳ ପ୍ରଦେଶ: ତଓ୍ୱାଙ୍ଗରେ ସେନା ହେଲିକପ୍ଟର କ୍ରାସ୍, ପାଇଲଟଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୬୮ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ଲୁଗା ଶୁଖାଇବା ହେଲା କାଳ, ବିଦ୍ୟୁତ ଆଘାତରେ ଚାଲିଗଲା ତିନିଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଲଘୁଚାପ ପ୍ରଭାବରେ ଭିଜୁଛି ସାରା ରାଜ୍ୟ, ଭଦ୍ରକରେ ରେକର୍ଡ ସଂଖ୍ୟକ ବର୍ଷା
  • ||
  • ବାରାମୁଲ୍ଲାରେ ଶୋପିଆନ୍‌ରେ ଏନକାଉଣ୍ଟର: ୩ ଆତଙ୍କବାଦୀ ନିପାତ, ମୁଲୁରେ କମ୍ୱିଂ ଜାରି
  • ||

ଏନସିଆରବି ରିର୍ପୋଟ ଅନୁସାରେ ଏବେ ଓଡିଶା ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲାରେ ଦ୍ବିତୀୟ, ବିରୋଧୀଙ୍କୁ ମିଳିଗଲା ଅସ୍ତ୍ର…

27/10/2019 at 5:43 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୨୭|୧୦: ଦିନକୁ ଦିନକୁ କାୟା ମେଲାଇ ଚାଲିଛି ଦୁର୍ନୀତି।  ଦୁର୍ନୀ୍ତି ଗ୍ରସ୍ତ ଅଫିସରଙ୍କ ଉପରେ ନିଆଯାଉଛି ଆକ୍ସନ। ହେଲେ କମୁନି ଦୁର୍ନୀତି।  ଏନସିଆରବି ରିର୍ପୋଟ ଅନୁସାରେ ଏବେ  ଓଡିଶା ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲାରେ ଦ୍ବିତୀୟ।  ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ପ୍ରଥମ ତା  ତଳକୁ ରହିଛି ଓଡିଶା।  ଯାହାକୁ ନେଇ ବିରୋଧୀ ସରାକରଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟନୁଷ୍ଠାନକୁ ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛନ୍ତି… 

ଆସନ୍ତ କାଲିଠାରୁ ପାଳନ ହେବ ଦୁର୍ନିତି ନିବାରଣ ସପ୍ତାହ।  ହେଲେ ତାପୂର୍ବରୁ ଏନସିଆରବି ସରକାରଙ୍କ ମୁଖା ଖୋଲି ଦେଇଛି। ପ୍ରତି ବର୍ଷ ଦୁର୍ନୀତି ନିବାର ସପ୍ତାହ ପାଳନଯେ କେବଳ ନାମକୁ ମାତ୍ର ପାଳନ କରାଯାଉଛି  ଏନସିଆରବି ରିର୍ପୋଟ ଦର୍ଶାଉଛି। ପ୍ରତିବର୍ଷ ବଢ଼ିଚାଲିୀଛି ରାଜ୍ୟରେ ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲା।

ଦୁର୍ନୀତିରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ପ୍ରଥମ ଥିବାବେଳେ ଦ୍ବିତୀୟରେ ରହିଛି ଓଡିଶା। ୨୦୧୫ ମସିହା​ରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ୧୨୭୯ ମାମଲାଳ ରୁଜୁ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଓଡିଶାରେ ୪୫୬ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି। ୨୦୧୬ ମସିହାରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ୧୦୧୬ ମାମଲା ରଜୁ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଓଡିଶାରେ ୫୬୯ ଏବଂ ୨୦୧୭ରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ୯୨୫, ଓଡିଶାରେ ୪୯୪ ଦୁର୍ନିତି ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି। ଯାହାକୁ ନେଇ ବିରୋଧୀ ଏବେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛନ୍ତି। ଦୁର୍ନୀତି ନିର୍ବାରଣ ସରାକର ଉପରୁ କରିବା ପରବର୍ତ୍ତେ ତଳୁ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି। ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଦୁର୍ନିତି କମୁନି।

ଏପଟେ ସରାକରଙ୍କ ଯୁକ୍ତି ଦୁର୍ନିତି କମାଇବା ପାଇଁ ଆରମ୍ଭ କରିସାରିଛନ୍ତି  କାର୍ଯ୍ୟନୁଷ୍ଠାନ। ଦୁର୍ନୀତିକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ସରାକର ସ୍ପଷ୍ଟ ନୀତି ଅପଣାଇଛନ୍ତି।  ସିଏ ଯିଏ ବି ହେଉ ଦୁର୍ନତିରେ ଲିପ୍ତ ଥିବା ଅଫିସରଙ୍କୁ ବିଦା କରାଯିବ। ଆଉ ଦୁଇ ମାସ ଭିତରେ  ଏହାର ଉଦାହାରଣ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ  ଦେଇସାରିଛନ୍ତି। ପ୍ରାୟ ୫୦ରୁ  ବଡ , ସାନ ଅଫିସରଙ୍କୁ ବିଦାୟ ଦିଆସରିଛି।  ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କେବେ ଦୁର୍ନୀତିକୁ ପ୍ରଶ୍ରୟ ଦେଇନାହାନ୍ତି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ବିଜେଡିର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଦେବୀ ପ୍ରସାଦ ମିଶ୍ର।

ଦୁର୍ନତି ରୋକିବାକୁ ସରାକର ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ପଦକ୍ଷେପ ନେଉଛନ୍ତି। ହେଲେ କେବଳ ତଳିଆ ଅଫିସରଙ୍କୁ କାର୍ଯ୍ୟନୁଷ୍ଠାନ ହେଉଥିବାବେଳେ ବଡ ବଡିଆଙ୍କ ମାମଲାଳ କିନ୍ତୁ ପଡିରହୁଛି। ପଇସଲା ହେଉନି କି ବାବୁ ମାନଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ସନ ହେଉନି ଯେଉଁଥିପାଇଁ ବେଫିକର ଭାବେ ଅଫିସରଙ୍କ ଠାରୁ ରାଜନେତା ଦୁର୍ନିତିର କାୟା ମେଲାଇଚାଲିଛନ୍ତି।

   Related Posts