scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଏନ୍‌ସିପିର ଏହି ନେତାଙ୍କ ଯୋଗୁଁ ବଦଳିଗଲା ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ରାଜନୈତିକ ସମୀକରଣ

26/11/2019 at 4:58 PM

ମୁମ୍ବଇ ୨୬।୧୧ – ଏନ୍‌ସିପିର ଏହି ନେତାଙ୍କ ଯୋଗୁଁ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ରାଜନୈତିକ ସମୀକରଣ ବଦଳିଯାଇଛି । ଗୋଟିଏ ଥର ଫଡନାଭିସ୍‌ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ କରିଥିବା ବେଳେ ସେ ପଟ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବାରୁ ଶରଦ ପାଓ୍ୱାରଙ୍କର ପକ୍ଷ ଅଧିକ ମଜବୁତ୍‌ ହୋଇଥିଲା । ବାଧ୍ୟ ହୋଇ ଅଜିତ୍‌ ପାଓ୍ୱାର ଉପ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଥିଲେ । ଏହାପରେ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଫଡନାଭିସ୍‌ ମଧ୍ୟ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି ।

ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ଅଚାନକ ଫଡନାଭିସ୍‌ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଓ ଅଜିତ ପାଓ୍ୱାର ଉପ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ । ସେହି ସମୟରେ ସେଠାରେ ଏନ୍‌ସିପି ବିଧାୟକ ଧନଞ୍ଜୟ ମୁଣ୍ଡେ ଉପସ୍ଥିତଥିଲେ । ସେ ଅଜିତ୍‌ ପାଓ୍ୱାରଙ୍କ ପାଇଁ ଏନ୍‌ସିପି ବିଧାୟକମାନଙ୍କର ସମର୍ଥନ ଠିକ୍‌ କରିଥିଲେ । ଏହାପରେ ସେ ଶରଦ ଯାଦବଙ୍କ ପଟକୁ ଆସିଥିଲେ । ଏଥିପାଇଁ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ରାଜନୈତିକ ସମୀକରଣ ବଦଳିଯାଇଥିଲା ।

ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ବିଧାନସଭାରେ ସଂଖ୍ୟାଗରିଷ୍ଠତା ପ୍ରମାଣ ପାଇଁ ନିର୍ଦେଶ ଦେବାପରେ ଅଜିତ୍‌ ପାଓ୍ୱାର ଇସ୍ତଫା ଦେଇଥିଲେ । ଧନଞ୍ଜୟ ମୁଣ୍ଡେ ହେଉଛନ୍ତି ବିଜେପିର ପୂର୍ବତନ ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଗୋପୀନାଥ ମୁଣ୍ଡେଙ୍କର ଭଣଜା । ଗୋପୀନାଥ ମୁଣ୍ଡେଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ତାଙ୍କ ଝିଅ ପଙ୍କଜା ମୁଣ୍ଡେ ବିଜେପିରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ମାତ୍ର ଭଣଜା ସଞ୍ଜୟ ମୁଣ୍ଡେଙ୍କୁ ଅଜିତ୍‌ ପାଓ୍ୱାର ଏନ୍‌ସିପିରେ ମିଶାଇଥିଲେ । ସେ ବି ଏନ୍‌ସିପି ଟିକେଟ୍‌ରେ ବିଧାୟକ ଭାବେ ବିଜୟ ଲାଭକରିଥିଲେ । ସେ ଅଜିତ୍‌ ପାଓ୍ୱାରଙ୍କ ପାଖ ଲୋକ ଭାବେ ଜଣାଶୁଣା ।

   Related Posts