Hari omm 2
hari om films
AKK 2023
AKK2023
HARI-OMM_728X90_B
Showcase2022
hari om films
WEB_F-8
WEB_F-9
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ବେଆଇନ୍ ମାଙ୍କଡ଼ା ଖଣିକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ଦେବା ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, କୋମଣ୍ଡ ଆର.ଆଇ ନିଲମ୍ୱିତ, ତଦନ୍ତ ପାଇଁ କମିଟି ଗଠନ କଲେ ଜିଲ୍ଲାପାଳ

3/01/2023 at 11:21 PM

ଓଡଗାଁ: ବେଆଇନ୍ ମାଙ୍କଡ଼ା ଖଣିକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ଅଭିଯୋଗରେ କୋମଣ୍ଡ ଆର.ଆଇ ସୁଧିର ପରିଡା ନିଲମ୍ୱିତ । ଆରଆଇଙ୍କୁ ନିଲମ୍ୱନ କରିଛନ୍ତି ନୟାଗଡ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ରବିନ୍ଦ୍ରନାଥ ସାହୁ । ଏହାସହିତ ଓଡଗାଁ ତହସିଲଦାରଙ୍କୁ କାରଣ ଦର୍ଶାଅ ନୋଟିସ୍ ଜାରି ହୋଇଛି । ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ କରିବାକୁ ଉପଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଏକ କମିଟି ଗଠନ କରାଯାଇଛି  । ୧୫ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ରିପୋର୍ଟ ଦେବାକୁ କମିଟିକୁ ନୟାଗଡ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ  ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଓଡଗାଁ ତହସିଲ୍ ଅଞ୍ଚଳରେ ଦୁଇଟି ମାଙ୍କଡ଼ା ଖଣିକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଇଥିବା ବେଳେ ଏହି ଅଞ୍ଚଳରେ ୫୦ରୁ ଅଧିକ ଖଣି ବେଆଇନ୍ ଭାବେ ଚାଲୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଆସୁଥିଲା । ତେବେ ମାଫିଆଙ୍କ ଭୟରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକମାନେ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବାକୁ ଭୟ କରୁଥିଲେ । ଖୋଳାଯାଇଥିବା ବେଆଇନ୍ ଖଣିରେ ପଡ଼ି କିଛି ଲୋକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ନଜିର ଳହିଛି । ସ୍ଥାନୀୟ ତହସିଲଦାର, ଆର.ଆଇ, ପୋଲିସ ମିଳିମିଶି ଏହାକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ଦେଉଥିବା ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା । ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଏବଂ ଉପଜିଲ୍ଲାପାଳ ଆଜି ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ବୁଲି ଅନୁଧ୍ୟାନ କରିବା ପରେ ଘଟଣାର ସତ୍ୟତା ଥିବା ଅନୁଭବ କରି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେଇଛନ୍ତି । କମିଟିର ରିପୋର୍ଟ ଆସିବା ପରେ ତହସିଲଦାରଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନିଆଯିବ ବୋଲି ଜିଲ୍ଲାପାଳ କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts