AKK 2023
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଝାରସୁଗୁଡାରେ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ତନାଘନା, ଗୁଳିମାଡ଼ ସ୍ଥାନରେ ମେଟାଲ ଡିଟେକ୍ଟର ଯାଞ୍ଚ
  • ||
  • କଟକ: ସବ ରେଜିଷ୍ଟ୍ରାର ଅଫିସରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ରେକର୍ଡ ରୁମ୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଜେଲ୍‌ରେ ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ ଅର୍ଚ୍ଚନା, ଅନୁମତି ଦେଇଥିଲେ କୋର୍ଟ
  • ||

ଜାନୁଆରୀ ୨୬ରେ ଜେଲ୍‌ରୁ ମୁକୁଳି ପାରନ୍ତି ନବଜୋତ ସିଂ ସିଦ୍ଧୁ, ରାଲିରେ ସାମିଲ୍ ହେବାକୁ ରାହୁଲ ଦେଲେ ନିମନ୍ତ୍ରଣ

22/01/2023 at 8:04 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: କ୍ରିକେଟ୍‌ରୁ ରାଜନେତା ହୋଇଥିବା ନବଜୋତ ସିଂ ସିଦ୍ଧୁ ସଂପ୍ରତି  ଜେଲ୍‌ରେ ସଜା କାଟୁଛନ୍ତି। ତେବେ ଜାନୁଆରୀ ୨୬ ଗଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ ଦିନ ସେ ଜେଲ୍‌ରୁ ମୁକୁଳି ପାରନ୍ତି। ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ତାଙ୍କୁ ଏକ ମାମଲାରେ ବର୍ଷେ ଜେଲ୍ ଦଣ୍ଡ ଶୁଣାଇଥିଲେ। ଆଚାର ବ୍ୟବହାର ଉତ୍ତମ ଥିବା କାରଣରୁ ତାଙ୍କ ଜେଲ୍ ଦଣ୍ଡ ୪ ମାସ କୋହଳ କରାଯାଇପାରେ। ଫଳରେ ସିଦ୍ଧୁ ଜାନୁଆରୀ ୨୬ରେ ଜେଲ୍‌ରୁ ମୁକ୍ତ ହୋଇ ପାରନ୍ତି। ଏପରିକି କଂଗ୍ରେସ ନେତା ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ନିଜର ଭାରତ ଯୋଡୋ ଯାତ୍ରାର ସମାପନ ସମାରୋହରେ ଯୋଗ ଦେବାକୁ ସିଦ୍ଧୁଙ୍କୁ ଆମନ୍ତ୍ରିତ କରିଛନ୍ତି। ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ପଞ୍ଜାବରେ ଜେଲ୍‌ରୁ ମୁକ୍ତ ପାଇଁ ଯେଉଁ ୫୧ କଏଦୀଙ୍କ ତାଲିକା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଛି, ସେଥିରେ ସିଦ୍ଧୁଙ୍କ ନାଁ ରହିଛି।

ଜାତୀୟ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ପ୍ରକାଶ ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ସିଦ୍ଧୁ ସେହି ଦିନ ଦିନ ୧୨ଟାରେ ଜେଲ୍‌ରୁ ମୁକୁଳି ପାରନ୍ତି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷେ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ନବଜୋତ କୌର ସିଦ୍ଧୁ ନିକଟରେ କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ମଲ୍ଲିକାର୍ଜୁନ ଖଡଗେ, ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସାଧାରଣ ସଂପାଦକ କେସି ବେଣୁଗୋପାଳ ଏବଂ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କୁ ଭେଟିଥିଲେ। ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ପଞ୍ଜାବରେ ନିଜର ଭାରତ ଯୋଡୋ ଯାତ୍ରା ସମୟରେ ସିଦ୍ଧୁ ଜେଲ୍‌ରୁ ବାହାରିବା ପରେ ପାର୍ଟିରେ ଦାୟିତ୍ଵ ଦିଆଯିବ ବୋଲି କହିଥିଲେ।

ଏ ଖବର ପଢନ୍ତୁ- ଏବେ ଟି-ସାର୍ଟ ନୁହେଁ ଜ୍ୟାକେଟ୍‌ରେ ରାହୁଲ…ଭାରତ ଯୋଡୋ ଯାତ୍ରାରେ ପ୍ରଥମ ଥର ବଦଳାଇଲେ ପୋଷାକ

ରାହୁଲ ତାଙ୍କୁ ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରରେ ଭାରତ ଯୋଡୋ ଯାତ୍ରାର ସମାପନ ସମାରୋହରେ ସାମିଲ୍ ହେବାକୁ ଆମନ୍ତ୍ରିତ କରିଛନ୍ତି। କଂଗ୍ରେସର ପୂର୍ବତନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଜାନୁଆରୀ ୩୦ରେ ଶ୍ରୀନଗରରେ ଏକ ବଡ ରାଲି କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ୧୯୮୮ରେ ଗାଡି ପାର୍କିଂକୁ ନେଇ ଝଗଡାରେ ଜଣେ ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲାରେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ସିଦ୍ଧୁଙ୍କୁ ଏକ ବର୍ଷ ଜେଲ୍ ଦଣ୍ଡାଦେଶ ଶୁଣାଇଥିଲେ।

   Related Posts