scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଜାତକ ଅନୁସାରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କର ଏବେ କେତୁ ମହାଦଶା ଚାଲିଛି : ଜାଣନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟତ ଆକଳନ

19/10/2018 at 4:52 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୧୯/୧୦ : ଅକ୍ଟୋବର ୧୬ ତାରିଖରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ୭୨ ବର୍ଷ ପୁରି ୭୩ ବର୍ଷ ଚାଲିଲା | ତାଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନ ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ରାଜ୍ୟର ଜ୍ୟୋତିଷମାନେ ଗତକାଲି ତାଙ୍କ ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ କରିଛନ୍ତି | ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ଯେହେତୁ ମୁଣ୍ଡ ଉପରେ ରହିଛି ତେଣୁ ଜ୍ୟୋତିଷମାନଙ୍କ ଏହି ଗଣନାକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଆଯାଇଛି |
ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଧିଷ୍ଟ ଜାତକ ନାହିଁ | ୪/୫ଟି ଜାତକ ସାମ୍ନାକୁ ଆସୁଛି | କିନ୍ତୁ ଅତ୍ୟଧିକ ଗ୍ରହଣୀୟ ଜାତକ ଅନୁସାରେ ନବୀନଙ୍କର ରାଶି ହେଉଛି ଆଦ୍ର ମିଥୁନ ଏବଂ ଲଗ୍ନ ହେଉଛି କର୍କଟ | କୁଣ୍ଡଳି ଭାଷାରେ ଏକୁ ୬ ବାର ୩ ବୋଲି କୁହାଯାଇଛି | ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ୧୯୪୬ ମସିହା ଅକ୍ଟୋବର ୧୫ ତାରିଖ ରାତି ଗୋଟାଏ ବେଳେ ନବୀନଙ୍କ ଜନ୍ମ | ପ୍ରକାରାନ୍ତରେ ୧୬ ତାରିଖ |


ଜ୍ୟୋତିର୍ବିଦ କ୍ୟାପଟେନ ମାନସ ସ୍ୱାଇଁଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ ନବୀନଙ୍କ କର୍କଟ ଲଗ୍ନ ଏବଂ ଲଗ୍ନରେ ଶନି ମହା ଗ୍ରହ ଅବସ୍ଥାନ କରିଛନ୍ତି | ଦ୍ୱିତୀୟ ଘରେ ବା ଭାବରେ କେହିନଥିବାବେଳେ ତୃତୀୟ ଭାବରେ ରହିଛନ୍ତି ରବି | ଚତୁର୍ଥରେ ମଙ୍ଗଳ, ବୁଢା ଏବଂ ବୃହସ୍ପତି ଅବସ୍ଥାନ କରିଛନ୍ତି | ପଞ୍ଚମରେ ଶୁକ୍ର ଓ କେତୁ ରହିଛନ୍ତି | ଷଷ୍ଠ, ସପ୍ତମ, ଅଷ୍ଟମ ଏବଂ ନବମ ଘରେ କୌଣସି ଗ୍ରହ ନାହାନ୍ତି | ଏକାଦଶରେ ରହୁ ଅବସ୍ଥାନ କରିଛନ୍ତି | ଦ୍ୱାଦଶ ଭାବକୁ ବ୍ୟୟ ଭାବ ବୋଲି କୁହାଯାଏ | ଏହି ଭାବରେ ଚନ୍ଦ୍ର ଅବସ୍ଥାନ କରିଛନ୍ତି |

ଚଳିତ ବର୍ଷ ଅକ୍ଟୋବର ମାସରୁ ନବୀନଙ୍କ କେତୁ ମହାଦଶା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି | ବର୍ତ୍ତମାନ କେତୁ ମହାଦଶାରେ କେତୁ ଅନ୍ତର ଭୋଗ କରୁଛନ୍ତି ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ | କେତୁ ଅନ୍ତର୍ଦଶା ୪ ମାସ ରହିବେ | ଅର୍ଥାତ ଆସନ୍ତା ଜାନୁଆରୀ ମାସ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କେତୁ ମହାଦଶାରେ କେନ୍ତୁ ଅନ୍ତର୍ଦଶା ରହିବ | ଏହାପରେ ୧୪ ମାସ ପାଇଁ କେତୁ ମହାଦଶାରେ ଶୁକ୍ର ଅନ୍ତର୍ଦଶା ଭୋଗ ହେବ |

ସମ୍ଭବତଃ କେତୁ ମହାଦଶାରେ ଶୁକ୍ର ଅନ୍ତର୍ଦଶା ସମୟରେ ହିଁ ନବୀନ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବେ | ତେଣୁ ରାଜନୈତିକ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରୁ ତାଙ୍କର ଏହି ସମୟରେ କଣ ଭଲ ମନ୍ଦ ହେବ ତାହା କେତୁ ମହାଦଶାରେ ଶୁକ୍ର ଅନ୍ତର୍ଦଶା ଫଳକୁ ବିଚାରକରି ନିର୍ଣ୍ଣୟ କରାଯାଇପାରିବ |
ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ରରେ କେତୁ ମହାଦଶାରେ ଶୁକ୍ର ଅନ୍ତର୍ଦଶାକୁ ସ୍ଥିର ସମୟ ବୋଲି କୁହାଯାଏ | ଅର୍ଥାତ ଏହି ସମୟରେ ପ୍ରଚଳିତ ସ୍ଥିତିରେ ବିଶେଷ ପରିବର୍ତ୍ତନ ନଥାଏ | ସେହି ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରୁ ରାଜନୈତିକ ପାଣିପାଗ ତାଙ୍କ ପାଇଁ କିଛି ବଡ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆଶଙ୍କା ନାହିଁ | ତାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଦଳ ପୂର୍ବ ସ୍ଥିତି ବଜାୟ ରଖିବା ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି | ଅନ୍ୟ ଅର୍ଥରେ କହିଲେ ନବୀନଙ୍କ ଵିଜୟ ହେବ ଏବଂ ସେ ପୁଣି ୫ଥର ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହେବେ ବୋଲି ଆକଳନ କରାଯାଇପାରେ |

ତେବେ କ୍ୟାପଟେନ ମାନସ ସ୍ୱାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ସୂତ୍ରରୁ ମିଳିଥିବା ତଥ୍ୟ ଆଧାରରେ ଭିନ୍ନ ଏକ ଜାତକ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛନ୍ତି | ମାନସ ସ୍ୱାଇଁ କରିଥିବା ଜାତକ ଅନୁସାରେ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ବର୍ତ୍ତମାନ ଶୁକ୍ର ମହାଦଶାରେ ବୃହସ୍ପତି ଅନ୍ତର୍ଦଶା ଭୋଗ କରୁଛନ୍ତି | ରାଜନୈତିକ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରୁ ନବୀନଙ୍କ ଵିଜୟ ନିଶ୍ଚିତ ବୋଲି ସେ ଆକଳନ କରିଥିବାବେଳେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟଗତ ସମସ୍ୟାରେ ପଡିପାରନ୍ତି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି | ମୁଖ୍ୟତଃ ଏହି ସମୟରେ ନବୀନ ହୃଦରୋଗ ଏବଂ ତଳିପେଟରେ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଜନିତ ରୋଗରେ ପଡିପାରନ୍ତି | ଏପରିକି ଏଥିପାଇଁ ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାରର ଆବଶ୍ୟକତା ପଡିପାରେ ବୋଲି କ୍ୟାପଟେନ ସ୍ୱାଇଁ ଆକଳନ କରିଛନ୍ତି |

ସେହିଭଳି ୨୦୧୯ ମସିହା ଫେବୃଆରୀ ମାସରୁ ଜୁନ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ମାଲିମକଦ୍ଦମାରେ ପଡିପାରନ୍ତି ବା ଆଇନଗତ ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇପାରନ୍ତି ବୋଲି କ୍ୟାପଟେନ ସ୍ୱାଇଁ ଆକଳନ କରିଛନ୍ତି | ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ୨୦୧୯ ମସିହା ମେ, ଜୁନ, ଜୁଲାଇ ଏହି ୩ ମାସ ନବୀନଙ୍କ ପାଇଁ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରୁ ଭଲ ସମୟ ନୁହେଁ | ତେବେ ଏହା ପରେ ସେ ପୁଣି ସୁସ୍ଥ ଓ ଫିଟ ରହିବେ | ତେବେ ପୁନର୍ବାର ୨୦୧୯ ନଭେମ୍ବର ମାସରୁ ଅସୁସ୍ଥତା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇପାରେ ଏବଂ ଏହା ୨୦୨୦ ଡିସେମ୍ବର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରହିପାରେ | ଏହାପରେ ଅବଶ୍ୟ ନବୀନଙ୍କ ଅନ୍ୟ କୌଣସି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟଗତ ସମସ୍ୟା ଆଶଙ୍କା ନାହିଁ ବୋଲି କ୍ୟାପଟେନ ମାନସ କହିଛନ୍ତି |
ରାଜନୈତିକ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରୁ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଡିସେମ୍ବରରୁ ଫେବୃଆରୀ ମଧ୍ୟରେ ନବୀନଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ପରିଚାଳିତ ବିଜୁ ଜନତା ଦଳରୁ କିଛି ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଅନ୍ୟ ଦଳକୁ ଲମ୍ଫ ଦେଇପାରନ୍ତି ବା ସେମାନଙ୍କୁ ଦଳରୁ ବହିଷ୍କାର କରାଯାଇପାରେ ବୋଲି ଆକଳନ କରାଯାଇଛି |

   Related Posts