vridhi excotica
star kirano
ori homes
vridhi excotica
star kirano
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭାଙ୍ଗିଲା ଗୁଣ୍ଡିଚା ମନ୍ଦିର ରୋଷ ଘର ଚୁଲି, କୋଠଭୋଗ ଛାଡି ସବୁ ଚୁଲି ଭାଙ୍ଗିଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ଉମରକୋଟ : ଚାଲାଣ ବେଳେ କଲରା ପତରିଆ ବାଘ ଛାଲ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର : ମୋବାଇଲ୍ ଦୋକାନରେ କଳାକନା ବୁଲାଇଲେ ଲୁଟେରା, ଲୁଟିନେଲେ ପ୍ରାୟ ୨୫ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଫୋନ୍
  • ||
  • କଣ୍ଟାବାଞ୍ଝି : ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ବାଇକ୍ ପୋଡି, ଦୋକାନ ବାହାରେ ରଖିଥିବା ଗାଡି ଜାଳିଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ଜମିବାଡି ବିବାଦକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ଗୋଟିଏ ପରିବାରକୁ ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ, ଥାନାରେ ଏତଲା
  • ||
  • ଭୋଗରାଇ : ଦିଘା ସମୁଦ୍ରରେ ଗାଧୋଉଥିବା ବେଳେ ବଜ୍ରପାତ : ଦୁଇ ସାଙ୍ଗ ମୃତ, ୪ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ୫ ହଜାର ଫୁଟ୍ ଉପରେ କକ୍‌ପିଟ୍‌ରୁ ବାହାରିଲା ଧୂଆଁ, ଜରୁରୀ ଅବତରଣ କଲା ସ୍ପାଇସ୍ ଜେଟ୍ ବିମାନ
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : ତେଲକୋଇ ରେଞ୍ଜରେ ଘର ଭାଙ୍ଗି ଧାନ ଖାଇଗଲେ ହାତୀ ପଲ, ଘଉଡାଇବାକୁ ବନ ବିଭାଗର ଉଦ୍ୟମ
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲି : ଝିଅ ପାଇଁ ବରପାତ୍ର ଦେଖିବାକୁ ଯିବାବେଳେ ଅଘଟଣ, ବାଇକ୍‌ରୁ ଖସିପଡି ବାପାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ବିଜେପିର ମିଶନ ତେଲେଙ୍ଗାନା : ଶନିବାରଠୁ ହାଇଦ୍ରାବାଦରେ ଦଳର ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀ ବୈଠକ
  • ||

ଆରମ୍ଭ ହେଲା ଆକଳନ: ଆଗୁଆ ନିର୍ବାଚନ ରାସ୍ତା ବାଛିବେ କି ନବୀନ?

7/09/2018 at 6:02 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୭|୯: ତେଲେଙ୍ଗାନା ପରେ ଓଡ଼ିଶାକୁ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା । ୮ ମାସ ଆଗରୁ କେସିଆର୍ ସରକାର ଭାଙ୍ଗି ଦେଇଥିବା ବେଳେ ନବୀନଙ୍କୁ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା । କଣ କରିବେ ନବୀନ ? କି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବ ବିଜେଡି ? ରାଜ୍ୟ ରାଜନୀତିରେ ଏବେ ଏହି ଚର୍ଚ୍ଚା ଜୋର୍ ଧରିଛି ।
ଆଗୁଆ ନିର୍ବାଚନକୁ ଯିବେ କି ନବୀନ ? କେସିଆରଙ୍କ ଭଳି ସରକାର ଭାଙ୍ଗିବାକୁ ସୁପାରିଶ କରିବେ କି ବିଜେଡି ସୁପ୍ରିମୋ ? ଏକକ ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ବିଜେଡି ହଁ ମାରି ଚାଲିଛି । କିନ୍ତୁ ଆଗୁଆ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ବିଜେଡି କଣ ତେଲେଙ୍ଗାନା ରାସ୍ତାରେ ଯିବ ? ରାଜ୍ୟ ରାଜନୀତିରେ ଏବେ ଏଭଳି ପ୍ରଶ୍ନ ଚର୍ଚ୍ଚା ଚାଲିଛି । ବିଜେଡିର ନିର୍ବାଚନୀ ସଜବାଜ ବି ଏମିତି କିଛି ସୂଚନା ଦେଉଛି । କେନ୍ଦ୍ରର ଆୟୂଷ୍ମାନ ଯୋଜନାକୁ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରି ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି ବିଜୁ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ କଲ୍ୟାଣ ଯେ।ଜନା । ପୁଣି ଅକ୍ଟୋବର ୨ ଗାନ୍ଧି ଜୟନ୍ତୀରୁ ୩୪ ଲକ୍ଷ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ନିଜସ୍ବ ଖାଦ୍ୟ ସୁରକ୍ଷା ଯେ।ଜନା । ଏହା ବାଦ୍ ଆଗକୁ କୃଷି ଋଣ ଛାଡ଼ ଭଳି ବଡ଼ ଘୋଷଣା ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ହୋଇପାରେ ବୋଲି ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି । ଯାହାକୁ ନେଇ ରାଜ୍ୟ ରାଜନୀତି ସରଗରମ ହୋଇଛି ।
ବିଜେଡି ପାଖରେ ୨ଟି ବିକଳ୍ପ ଅଛି । ତେଲେଙ୍ଗାନା ଭଳି ଯଦି ସରକାର ଭାଙ୍ଗି ଦିଆଯାଏ, ତାହା ହେଲେ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ, ରାଜସ୍ଥାନ, ଛତିଶଗଡ଼, ମିଜୋରାମ ସହ ଡିସେମ୍ବରରେ ହୋଇପାରେ ଓଡ଼ିଶା ନିର୍ବାଚନ । ପୁଣି ବିଜେଡି ଏକକ ନିର୍ବାଚନ ସପକ୍ଷରେ ଥିବାରୁ କେନ୍ଦ୍ର ଯଦି ଆଗୁଆ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନ ନିଏ, ତାହା ହେଲେ ବିଜେଡି ମଧ୍ୟ ଅପେକ୍ଷା କରିପାରେ । ତେବେ ସବୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି କିନ୍ତୁ ନବୀନଙ୍କ ହାତରେ । ଯଦି ଆଗୁଆ ନିର୍ବାଚନକୁ ବିଜେଡି ଯିବ, ତାହା ହେଲେ ଅକ୍ଟୋବର ଭିତରେ ହିଁ ସରକାର ଭାଙ୍ଗିବାକୁ ପଡ଼ିବ । କଗ୍ରେଂସର କହିବା କଥା, ବିଜେଡି, କେନ୍ଦ୍ର ବିଜେପି ସହ ବୁଝାମଣା କରି ଆଗୁଆ ନିର୍ବାଚନକୁ ଯିବ କି ନାହିଁ ସ୍ଥିର କରିବ । କିନ୍ତୁ କଗ୍ରେଂସ, ଯେତେବେଳେ ବି ନିର୍ବାଚନ ହେବ ସେଥିପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ । ବିଜେପି ବି ଏଭର୍ ରେଡି କଥା କହୁଛି ।
ଏବେ ଭୋଟର ତାଲିକା ସଂଶୋଧନ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ଆସନ୍ତା ଜାନୁଆରୀ ୪ ତାରିଖରେ ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ତାଲିକା ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ବୋଲି ଆଗରୁ କହି ସାରିଛନ୍ତି ନିର୍ବାଚନ କମିଶନ । ଏଭଳି ସ୍ଥିତିରେ ଆଗୁଆ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଏହା ବାଧକ ହେବ କି ନାହିଁ ତାହା ମଧ୍ୟ ଏକ ବିତର୍କର ବିଷୟ ।

   Related Posts