ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆସୁଛି ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ ! ୮ରୁ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ପଦ୍ମପୁର ଉପନିର୍ବାଚନ : ନେତା ବାଛିବେ ଜନତା, ଭୋଟ ଦେବେ ୨ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଭୋଟର
  • ||

ନେଦରଲାଣ୍ଡରେ ଲକଡାଉନ: ସ୍କୁଲ, କଲେଜ ଏବଂ ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟରେ ଜାନୁଆରୀ ୧୪ ଯାଏଁ ଝୁଲିଲା ତାଲା

19/12/2021 at 11:14 AM

ନେଦରଲାଣ୍ଡ ୧୯/୧୨: ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାରୁ ସାରା ବିଶ୍ୱକୁ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ବ୍ୟାପିଥିବା ନୂତନ ଭାରିଆଣ୍ଟ ଓମିକ୍ରନ୍ ପାଇଁ ସାରା ବିଶ୍ୱରେ ଚିନ୍ତା ବଢାଇଛି । ଏହି ସମୟରେ ନେଦରଲାଣ୍ଡ ସରକାର ସାରା ଦେଶରେ ଲକଡାଉନ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ଏଥିସହିତ ବ୍ରିଟିଶର ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ବୈଜ୍ଞାନିକ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ବ୍ରିଟେନରେ ଏହି ଲକଡାଉନ୍ ଲାଗୁ କରାଯାଏ ନାହିଁ, ତେବେ ଦେଶରେ ଓମିକ୍ରନ୍‌ରେ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୪,୦୦୦ ରେ ପହଞ୍ଚିପାରେ ।

ଡଚ୍ ସରକାରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଲାଗୁ ହୋଇଥିବା ଦେଶବ୍ୟାପୀ ଲକଡାଉନ୍ ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱରେ ଦ୍ରୁତ-ବିସ୍ତାରିତ ଓମିକ୍ରନ୍ ଭାରିଆଣ୍ଟ ତଥା କରୋନାଭାଇରସ୍ ର ଆଗାମୀ ଲହର ରୋକିବାରେ ସକ୍ଷମ ହେବ । ଡଚ୍ ସରକାରରେ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମାର୍କ ରୁଟ୍ ଶନିବାର ରାତିରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ନେଦରଲ୍ୟାଣ୍ଡର ସ୍କୁଲ, ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ଏବଂ ସମସ୍ତ ଅତ୍ୟାବଶ୍ୟକ ଷ୍ଟୋର, ବାର୍ ଏବଂ ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟ ଜାନୁଆରୀ ୧୪ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବନ୍ଦ ରହିବ ।

ଖ୍ରୀଷ୍ଟମାସ ଏବଂ ନୂତନ ବର୍ଷ ପାଇଁ କେବଳ ଚାରିଜଣ ଅତିଥିଙ୍କୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯିବ । ଅନ୍ୟ ଦିନରେ କେବଳ ଦୁଇ ଜଣଙ୍କୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯିବ । ରୁଟ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ କାଲିଠାରୁ ନେଦରଲ୍ୟାଣ୍ଡ ପୁନର୍ବାର ଲକଡାଉନ୍ ହେବାକୁ ଯାଉଛି । ଓମିକ୍ରନ୍ ହେତୁ କରୋନାର ପଞ୍ଚମ ଲହର ପାଇଁ ଏହା ଲାଗୁ କରାଯାଇଛି ।

ଘୋଷଣା ପୂର୍ବରୁ ଡଚ୍ ସରକାର ଫ୍ରାନ୍ସ, ସାଇପ୍ରସ୍ ଏବଂ ଅଷ୍ଟ୍ରିଆରେ ଯାତ୍ରା ପ୍ରତିବନ୍ଧକକୁ କଡାକଡି କରିଛନ୍ତି । ପ୍ୟାରିସ୍ ଏହାର ନୂଆ ବର୍ଷର ଆତସବାଜି ବାତିଲ୍ କରିଛି । ଡେନମାର୍କ ପ୍ରେକ୍ଷାଳୟ, କନ୍ସର୍ଟ ହଲ୍, ମନୋରଞ୍ଜନ ପାର୍କ ଏବଂ ସଂଗ୍ରହାଳୟ ବନ୍ଦ କରିଛି । ରାତି ୮ଟା ପରେ ଆୟର୍ଲାଣ୍ଡରେ ପବ୍ ଏବଂ ବାରକୁ ଅନୁମତି ନାହିଁ ।

   Related Posts