Showcase2022
Showcase2022
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସିନ୍ଧେକେଲା ଥାନା ଆଇଆଇସି ଗିରଫ, ୨୫ ହଜାର ଲାଞ୍ଚ ନେଉଥିବା ବେଳେ ଧରିଥିଲା ଭିଜିଲାନ୍ସ
  • ||
  • ଧର୍ମଗଡ: ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଗଛରେ ପିଟିଲା ମିନିଟ୍ରକ, ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଜଣେ ମୃତ
  • ||
  • ଜାଡ଼ରେ ଥରୁଛି ରାଜ୍ୟ, କୋରାପୁଟରେ ତଳକୁ ଖସିଲା ପାରଦ
  • ||
  • ମୋହନା: ଗୋଷ୍ଠୀ କେନ୍ଦ୍ର ପଛପଟେ ପଡ଼ିଛି କୁଢ଼ କୁଢ଼ ଔଷଧ, ବୈଧତା ଥାଇ ବି ଫୋପାଡିଦେଲେ
  • ||
  • ପାଟଣା ରେଞ୍ଜରେ ଘୁରି ବୁଲୁଛନ୍ତି ହାତୀପଲ, ଧାନ ଫସଲ ନଷ୍ଟ ସହ ଖାଇଗଲେ ଶହ ଶହ ଧାନ ବିଡା
  • ||
  • ନିଶ୍ଚିତକୋଇଲି: ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ମାତିଲେ ଡକାୟତ, ଚୋରି କରିବାକୁ ଆସି ନେଇଗଲେ ଜୀବନ
  • ||

ନାସ୍‌ନାଲ୍‌ ହେରାଲ୍ଡ କେସ୍‌: ଇଡି ସମନ୍‌ ପରେ ବିଦେଶରୁ ଦିଲ୍ଲୀ ଫେରିଲେ ରାହୁଲ୍‌ ଗାନ୍ଧୀ, ଜୁନ୍‌ ୧୩ ପୂର୍ବରୁ ହେବେ ହାଜର

5/06/2022 at 12:27 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, , ୦୫/୦୬: ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ନାସନାଲ୍‌ ହେରାଲ୍ଡ କେସ୍‌କୁ ନେଇ ପ୍ରବର୍ତ୍ତନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟ(ଇଡି)ର ନୂଆ ସମନ୍‌ ପରେ ବିଦେଶରୁ ଫେରିଛନ୍ତି କଂଗ୍ରେସ୍‌ ନେତା ରାହୁଲ୍‌ ଗାନ୍ଧୀ । ଗତକାଲି ଦିଲ୍ଲୀ ଫେରିଥିବା ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ଜଣାପଡ଼ିଛି । ଜୁନ୍‌ ୧୩ ତାରିଖ ପୂର୍ବରୁ ଇଡିରେ ହାଜର ହେବାକୁ ରାହୁଲ୍‌ଙ୍କୁ ସମନ୍‌ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି ।

ପୂର୍ବରୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟ ଜୁନ୍‌ ୨ରେ ହାଜର ହେବାକୁ ସମନ୍‌ କରିଥିବା ବେଳେ ରାହୁଲ୍‌ ଭାରତ ବାହାରେ ଥିବାରୁ ଅନ୍ୟ ଏକ ନୂଆ ତାରିଖ ମାଗିଥିଲେ । ଅନ୍ୟପଟେ କଂଗ୍ରେସ୍‌ ସଭାପତି ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କୁ ଜୁନ୍‌ ୮ ତାରିଖରେ ହାଜର ହେବାକୁ ଇଡି ସମନ୍‌ କରିଥିବା ବେଳେ ସେ ଜୁନ୍‌ ୨ରେ କୋଭିଡ୍‌ ପଜିଟିଭ୍‌ ହୋଇଥିଲେ । ତେବେ ସେ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ତାରିଖରେ ହାଜର ହେବା ନେଇ ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ଜଣାପଡ଼ିଛି ।

ସୂଚନା ଥାଉକି, ଦଳ ସମର୍ଥିତ ୟଙ୍ଗ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆନ୍‌ ଯାହାକି ନାସ୍‌ନାଲ୍‌ ହେରାଲ୍ଡ ନ୍ୟୁଜ୍‌ ପେପର ମାଲିକାନାରେ ରହିଥିଲା ଏଥିରେ ଅର୍ଥନୈତିକ ହେର୍‌ଫେର୍‌ ହୋଇଥିଲା । ଏହି ପେପର୍‌କୁ ଆସୋସିଏଟ୍‌ ଜର୍ଣ୍ଣାଲ୍‌ ଲିମିଟେଡ୍‌ ପବ୍ଲିସ୍‌ କରୁଥିବା ବେଳେ ୟଙ୍ଗ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆନ୍‌ ପ୍ରାଇଭେଟ୍‌ ଲିମିଟେଡ୍ ମାଲିକାନାରେ ଥିଲା ।  

ତେବେ ଆଧିକାରୀକ ସୂତ୍ରରୁ ଜଣାପଡ଼ିଛି ଯେ ଏଜେନ୍ସି ମନି ଲେଣ୍ଡରିଂ ଆକ୍ଟ ଆଧାରରେ ଏହି ଘଟଣାରେ ରାହୁଲ୍‌ ଗାନ୍ଧୀ ଏବଂ ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ବୟାନ ରେକର୍ଡ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛି । କଂଗ୍ରେସ୍‌ର ସଦସ୍ୟ ଭାବେ ୟଙ୍ଗ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆନ୍‌ର ପ୍ରମୋଟର ଓ ସେୟାର ହୋଲ୍ଡର ଭାବେ ସୋନିଆ ଏବଂ ରାହୁଲ୍‌ ରହିଥିଲେ । ମନିଲେଣ୍ଡରିଂ କୋର୍ଟରେ ଏଜେନ୍ସି ଏନେଇ କେସ୍‌ ଦାଏର କରିଥିଲା । ଏଥିସହିତ ବିଜେପି ସାଂସଦ ସୁବ୍ରମଣିୟମ୍‌ ସ୍ୱାମୀ ୨୦୧୩ ମସିହାରେ ମଧ୍ୟ ଏନେଇ ମାମଲା ଦାଏର କରିଥିଲେ ।

   Related Posts