scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଇତିହାସ ରଚିଲା ଆରଆରଆର ଫିଲ୍ମ, ନାଟୁ ନାଟୁ ଗୀତକୁ ‘ଗୋଲ୍ଡେନ୍ ଗ୍ଲୋବ ୨୦୨୩’ ସମ୍ମାନ

11/01/2023 at 8:41 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ସିମେନା ଘରରେ ଦକ୍ଷିଣ ଫିଲ୍ମର ଦବଦବା । ଇତିହାସ ରଚିଲା ଏସଏସରାଜା ମୌଲିଙ୍କ ଆରଆରଆର ଫିଲ୍ମ ଗୀତକୁ ମିଳିଲା ‘ଗୋଲ୍ଡେନ ଗ୍ଲୋବ ୨୦୨୩’ ଆଓ୍ବାର୍ଡ । ତେଲଗୁ ଗୀତ ନାଟୁ ନାଟୁକୁ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ସମ୍ମାନ ମିଳିଛି । ବ୍ଲକବ୍ଲଷ୍ଟର ଆରଆରଆର ଫିଲ୍ମ ମଧ୍ୟ ‘ଗୋଲ୍ଡେନ୍ ଗ୍ଲୋବ ୨୦୨୩’ ପାଇଁ ମନୋନିତ ହୋଇଛି ।

୨୦୨୨ ମାର୍ଚ୍ଚ ମାସରେ ରିଲିଜ୍ ହୋଇଥିଲା ବ୍ଲକବ୍ଲଷ୍ଟର ଫିଲ୍ମ ଆରଆରଆର । କେବଳ ଦେଶ ଭିତରେ ବିଦେଶରେ ମଧ୍ୟ ଧମାଲ ମଚାଇଥିଲା ଏସଏସରାଜା ମୌଲିଙ୍କ ଏହି ଫିଲ୍ମ । ବକ୍ସ ଅଫିସରେ ୧୨୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କାର ବ୍ୟବସାୟ କରିଥିଲା ଆରଆରଆର । ଏହି ଫିଲ୍ମ ‘ଗୋଲ୍ଡେନ୍ ଗ୍ଲୋବ ୨୦୨୩’ ମନୋନିତ ହୋଇଛି । ଏହି ଫିଲ୍ମର ତେଲଗୁ ଗୀତ ନାଟୁ ନାଟୁକୁ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଗୀତ ଭାବେ ମନୋନିତ ହୋଇ ‘ଗୋଲ୍ଡେନ୍ ଗ୍ଲୋବ ୨୦୨୩’ ସମ୍ମାନ ମିଳିଛି ।

ଗୋଲ୍ଡେନ୍ ଗ୍ଲୋବ ୨୦୨୩ ପୁରସ୍କାର ପାଇଁ ଆରଆରଆର ଫିଲ୍ମ ଦୁଇଟି ଶ୍ରେଣୀରେ ନାମାଙ୍କନ ହୋଇଥିଲା । ପ୍ରଥମରେ ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ବିନା ଇଂରାଜୀ ଭାଷା ଫିଲ୍ମ ଏବଂ ଦ୍ବିତୀୟରେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ସଙ୍ଗୀତ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଭାବେ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲା  ।

ଏହି ଗୋଲ୍ଡେନ୍ ଗ୍ଲୋବ ଆଓ୍ବାର୍ଡ ସେରିମୋନିରେ ଆରଆରଆର ଫିଲ୍ମର ଟିମକୁ ଦେଖିବା ମିଳିଥିଲା । ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଏସଏସରାଜା ମୌଲି ନିଜ ପରିବାର ସହିତ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ଆରଆରଆର ଫିଲ୍ମ ଗତ ଦୁଇ ଦଶକର ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ଭାରତୀୟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର । ଏହା ପୂର୍ବରୁ ବିଦେଶୀ ଭାଷା ଶ୍ରେଣୀରେ 1988ରେ ସଲାମ ବମ୍ବେ ଏବଂ ସେହିପରି ୨୦୦୧ର ଫିଲ୍ମ ମନସୁନ ବୋଡିଂ ‘ଗୋଲ୍ଡେନ୍ ଗ୍ଲୋବ’ ଆଓ୍ବାର୍ଡ ପାଇଁ ମନୋନିତ ହୋଇଥିଲା । ଏସଏସରାଜା ମୌଲିଙ୍କ ଆରଆରଆର ଫିଲ୍ମ ବ୍ରିଟିଶ ସମୟର ରାଷ୍ଟ୍ରବାଦ ଓ ଭ୍ରଷ୍ଟାଚାରକୁ ନେଇ ଆଧାରିତ ।

   Related Posts