scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କୁ ପୁଣି ହତ୍ୟା ଧମକ : ଜାଣନ୍ତୁ କିଏ ଓ କାହିଁକି କରିଛି ଏମିତି

13/10/2018 at 1:00 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୩/୧୦ : ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କୁ ଆଜି ପୁଣି ହତ୍ୟା ଧମକ ମିଳିଛି | ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ କମିଶନରଙ୍କୁ ଇ-ମେଲ ଯୋଗେ ଏହି ଧମକ ଆସିଛି | ଗୋଟିଏ ଧାଡିର ଏହି ଇ-ମେଲରେ ମୋଦିଙ୍କୁ ଜୀବନରେ ମାରିଦେବା ପାଇଁ କୁହାଯାଇଛି | ଏମିତି କି କୋଉ ମାସ କୋଉ ସମୟରେ ହତ୍ୟା କରାଯିବ ତାହା ସୂଚନା ମଧ୍ୟ ରହିଛି |
ଏଭଳି ଏକ ମେଲ ପାଇବା ପରେ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ ସଜାଗ ହୋଇ ଉଠିଛି | ତୁରନ୍ତ ଉଚ୍ଚ ସ୍ତରୀୟ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି | ପ୍ରାଥମିକ ଅନୁସନ୍ଧାନରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ, ଇ-ମେଲ ଟି ଆସାମ ରାଜ୍ୟରୁ ପଠାଯାଇଛି | ତେବେ ଆସାମ ରାଜ୍ୟର କେଉଁ ଜିଲ୍ଲାରୁ କିଏ ପଠେଇଛି ସେ ନେଇ ଅଧିକ ତଦନ୍ତ ଜାରି ରହିଛି | ଏହି ମେଲ ମିଳିଲା ପରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ଅଧିକ କଡାକଡି କରାଯାଇଛି |

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ନକ୍ସଲମାନେ ହତ୍ୟା କରିବା ପାଇଁ ଷଡଯନ୍ତ୍ର କରୁଥିବା କିଛି ଦିନ ତଳେ ଜଣାପଡିଥିଲା | ଏ ମାମଲାରେ ପୋଲିସ ଦେଶର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରୁ ୫ଜଣ ନକ୍ସଲ ସମର୍ଥକଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା |

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଧମକ ମିଳିବା ଏହା ପ୍ରଥମ ବା ଦ୍ୱିତୀୟ ଘଟଣା ନୁହେଁ | ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଗୁଜରାଟର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଥିବା ସମୟରୁ ହିଁ ତାଙ୍କୁ ବରାବର ହତ୍ୟା ଧମକ ମିଳିଆସୁଛି | ଏପରିକି ୨୦୧୪ ମସିହାରେ ସେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହେବା ପରେ ପରେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଧମକ ମିଳିଥିଲା | ଫଳରେ ମନମୋହନ ସିଂ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଥିବା ବେଳେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଙ୍କୁ ଯେଉଁ ସୁରକ୍ଷା ଯୋଗେଇ ଦିଆଯାଉଥିଲା ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ପାଇଁ ତାକୁ ଦ୍ବିଗୁଣିତ କରାଯାଇଥିଲା | ବର୍ତ୍ତମାନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ହଜାରେ ରୁ ଅଧିକ କମାଣ୍ଡୋ ନିୟୋଜିତ ଅଛନ୍ତି | ସେହିଭଳି ତାଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ମଧ୍ୟ ବହୁସ୍ଥରୀୟ କରାଯାଇଛି | ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଯେଉଁଠିକୁ ଗସ୍ତ କରୁଛନ୍ତି ସେଠାର ଆକାଶ ମାର୍ଗଠୁ ଆରମ୍ଭ କରି କୋଣ ଅନୁକୋଣରେ ସୁରକ୍ଷା କଡାକଡି ରହୁଛି |

ଆସାମରୁ ଏହି ଧମକପୁର୍ଣ ଇ-ମେଲ ଆସିଥିବାରୁ କେହି କେହି ରୋହିଙ୍ଗିଆ ପ୍ରସଙ୍ଗ ସହ ଏହାର ସମ୍ପର୍କ ଥିବା ଅନୁମାନ କରୁଛନ୍ତି | ନିକଟରେ ୬ଜଣ ରୋହିଙ୍ଗିଆଙ୍କୁ ଦେଶାନ୍ତର କରିବା ପାଇଁ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ନିର୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ | ସେହିଭଳି ନାଗରିକ ତାଲିକାରେ ବହୁ ଲୋକଙ୍କ ନାଁ ନଥିବାରୁ ଆସାମରେ ଗୋଟିଏ ବର୍ଗ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ରହିଛନ୍ତି | ଏହି ଧମକ ପୁର୍ଣ ଇ-ମେଲ ସହ ଏହାର ମଧ୍ୟ ସମ୍ପର୍କ ଥିବା ଆଲୋଚନା ହେଉଛି |

   Related Posts