ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ମହିଳା ଉଦ୍ୟୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ହେବ ଶିଳ୍ପ ପାର୍କ, ମେକ୍‌ ଇନ୍‌ ଓଡିଶା କନ୍‌କ୍ଲେଭ୍‌ରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଘୋଷଣା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଇଡିରେ ହାଜର ହେଲେ ଶିବ ପ୍ରସାଦ, ଅର୍ଚ୍ଚନାଙ୍କ ସହ ଟଙ୍କା କାରବାର ନେଇ ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ହାଜିରା
  • ||
  • କୋଣାର୍କ: ଦର୍ଶକଙ୍କ ମନ ମୋହୁଛି ମହୋତ୍ସବ, ଦ୍ୱିତୀୟ ସଂଧ୍ୟାରେ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ଆକର୍ଷିତ କଲା ମଣିପୁରୀ ନୃତ୍ୟ
  • ||
  • ଉମରକୋଟ : ଗଛକୁ ପିଟିଲା କାର୍‌ , ତିନି ମୃତ, ଦୁଇ ଗୁରୁତର
  • ||

ଆମେରିକାରେ ଫ୍ରିଡମ୍ ଡେ’ ପରେଡରେ ଗୁଳିକାଣ୍ଡ, ୯ ମୃତ, ୫୭ ଆହତ

4/07/2022 at 11:14 PM

ୱାଶିଂଟନ: ଆମେରିକାରେ ପୁଣି ଥରେ ବଡ଼ ଧରଣର ଗୁଳିକାଣ୍ଡ ଘଟଣା ସାମନାକୁ ଆସିଛି । ଆମେରିକାର ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସରେ ଇଲିନଓ ରାଜ୍ୟର ସିକାଗୋର ହାଇଲ୍ୟାଣ୍ଡ ପାର୍କରେ ଆୟୋଜିତ ସମାରୋହରେ ଫାଏରିଂ ହୋଇଛି । ଏନସିବି ସିକାଗୋ ଡଟ କମ ଅନୁସାରେ ଏହି ଗୁଳିମାଡରେ ୯ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୫୭ରୁ ଅଧିକ ଲୋକେ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଲେକ୍ କାଉଣ୍ଟୀ ସେରିଫ ଅଫିସ ପକ୍ଷରୁ ଏହି ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି । ଏହାସହ ଲୋକଙ୍କୁ ଘଟଣାସ୍ଥଳରୁ ଦୂରେଇ ରହିବାକୁ କହିଛି।

ପୋଲିସ ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଦୁଇ ଜଣ ବ୍ୟକ୍ତି ଆଖିବୁଜା ଗୁଳି ମାଡ କରିଥିଲେ। ଫ୍ରିଡମ ପରେଡ୍ ସକାଳ ୧୦ରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା କିନ୍ତୁ ଫାଏରିଂ ଯୋଗୁଁ ୧୦ ମିନିଟ ପରେ ପରେଡ୍ ବନ୍ଦ କରାଯାଇଥିଲା। ହାଇଲ୍ୟାଣ୍ଡ ପାର୍କରେ ଆୟୋଜିତ ପରେଡ୍ ଉପରେ ଗୁଳି ମାଡ ହୋଇଥିଲା। ଶୁଟରମାନେ ଏକ ଦୋକାନ ଉପରେ ରହି ସେଠାରୁ ଗୁଳି ଚଳାଇଥିଲେ। ଗତ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟ ଫ୍ରିଡମ ପରେଡରେ ଗୁଳିମାଡ ଘଟଣା ଘଟିଥିଲା। ଏଥିରେ ୧୯ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ଯାଇଥିଲା।

ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ ଯେ ଜୁଲାଇ ୪ରେ ଆମେରିକା ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳନ କରିଥାଏ। ଚଳିତ ଥର ଆମେରିକା ୨୪୬ତମ ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳନ କରୁଛି।

   Related Posts