scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

୧୨ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ଛାଡି ଚାଲିଗଲେ ପତ୍ନୀ, ୯୫ ବର୍ଷରେ କଲେ ଦ୍ବିତୀୟ ବିବାହ

9/08/2023 at 9:50 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୯।୦୮: ଜୀବନ ସାଥୀ ଛାଡି ଚାଲିଯିବା ପରେ ଦ୍ବିତୀୟ ବିବାହ ପାଇଁ ମନ ବଳାଇଥାନ୍ତି ଲୋକେ । ଆଉ ନୂଆ ଭାବେ ଆରମ୍ଭ କରିଥାନ୍ତି ନିଜର ଜୀବନ । କିନ୍ତୁ ଦ୍ବିତୀୟ ବିବାହର କିଛି ବୟସ ସୀମା ମଧ୍ୟ ରହିଥାଏ । କିନ୍ତୁ ଏମିତି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଅଛନ୍ତି ଯିଏକି ବୟସର ଅପରାହ୍ନରେ ବାଛିଛନ୍ତି ଜୀବନ ସାଥୀ । ସେ ପୁଣି ୬୦ କି ୭୦ ନୁହେଁ ୯୫ ବର୍ଷ ବୟସରେ ବାଛିଛନ୍ତି ଜୀବନସାଥୀ । ଆଉ ଏହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ନେଇ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି ଚର୍ଚ୍ଚା ।

ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ ପାକିସ୍ତାନ ମନସେରା ସହରର । ତାଙ୍କର ନାଁ ହେଉଛି ଜାକରିଆ ।  ବୟସ ପାଖାପାଖି ୯୫ ବର୍ଷ । ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ ବୟସର ଅପରାହ୍ନରେ ଏକା ଏକା ଅନୁଭବ କରୁଥିଲେ । କାରଣ ଆଜକୁ ପ୍ରାୟ ୧୨ ବର୍ଷ ତଳେ ଅର୍ଥାତ ୨୦୧୧ ମସିହାରେ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଥିଲା । ଆଉ ପତ୍ନୀ ଯିବା ପରେ ପୂରା ଏକା ହୋଇଯାଇଥିଲେ ଜାକରିଆ । ତେଣୁ ସେ ପୁନବିବାହ କରିବାକୁ ମନରେ ଇଚ୍ଛା ରଖିଥିଲେ ।

() ଜାକରିଆଙ୍କ ପରିବାରରେ ସମୁଦାୟ ୬ ପୁଅ ଏବଂ ୫ ଝିଅ ଅଛନ୍ତି । ଜାକରିଆଙ୍କର ଏକାଧିକ ନାତି ନାତୁଣୀ ମଧ୍ୟ ରହିଛନ୍ତି । ପରିବାରରେ ଅନ୍ୟ ସମସ୍ତେ ଥିଲେ ମଧ୍ୟ ପତ୍ନୀଙ୍କ ଅଭାବକୁ ଅନୁଭବ କରୁଥିଲେ ଜାକରିଆ । ତେଣୁ ସେ ପୁଣିଥରେ ବିବାହ କରିବାକୁ ଚାହିଁଲେ । ତେଣୁ ପୁଣିଥରେ ବିବାହ କରିବା ପାଇଁ ଉପଯୁକ୍ତ ପାତ୍ରୀ ଖୋଜା ହୋଇଥିଲା ।  ଅନେକ ଦିନ ଖୋଜିବା ପରେ ଜାକରିଆଙ୍କ ପାଇଁ ଉପଯୁକ୍ତ ପାତ୍ରୀ ମିଳିଥିଲେ । ବିବାହ କାମରେ ତାଙ୍କର ପୁଅ, ଝିଅ ଓ ନାତି ନାତୁଣୀ ମଧ୍ୟ ଉପସ୍ଥିତ ରହି ସହଯୋଗ କରିଥିଲେ ।

ଏକ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ବିବାହ କଥାକୁ ତାଙ୍କର କିଛି ପୁଅ ଗ୍ରହଣ କରିଥିବାବେଳେ ଆଉ କିଛି ପୁଅ ବିରୋଧ କରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଜାକରିଆଙ୍କ ସାନପୁଅ ୱାକର ତାନୋଲି ନିଜ ପିତାଙ୍କୁ ଖୁସି କରିବା ପାଇଁ ତାଙ୍କ ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ କରିଛନ୍ତି । ୱାକର କହିଥିଲେ ଯେ, ତାଙ୍କ ବୃଦ୍ଧ ପିତା ତାଙ୍କ ଜୀବନର ଶେଷ ସମୟରେ ଖୁସିରେ ରହିବା ଉଚିତ୍ ଏବଂ ସେ ନିଜ ପତ୍ନୀଙ୍କ ଭଲପାଇବା ମଧ୍ୟ ପାଇବା ଆବଶ୍ୟକ ।

() ମହମ୍ମଦ ଜାକରିଆ ଜଣେ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ବ୍ୟକ୍ତି । ସେ ନିଜର ସୁନ୍ଦର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସୁସ୍ଥ ଜୀବନ ଅତିବାହିତ କରୁଛନ୍ତି । ଜାକରିଆ କୌଣସି ଫାର୍ମରୁ ସିଧାସଳଖ କିଛି ଜିନିଷ ଖାଆନ୍ତି ନାହିଁ ।  ସେ ଥଣ୍ଡା ପାଣିରୁ ମଧ୍ୟ ନିଜକୁ ଦୂରେଇ ରଖନ୍ତି । ସେ ପ୍ରାୟତଃ ବାସି ରୁଟି ଖାଇବାକୁ ଭଲପାଆନ୍ତି । ତାଙ୍କର ଲାଇଫ୍ ଷ୍ଟାଇଲ୍ ଅନେକଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରେରଣା । ଅନେକ ବ୍ୟକ୍ତି ସୁସ୍ଥ ରହିବା ପାଇଁ ଜାକରିଆଙ୍କ ଲାଇଫ୍ ଷ୍ଟାଇଲକୁ ଫଲୋ ମଧ୍ୟ କରନ୍ତି ।

You Can Read:

   Related Posts