scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଆଇପିଏଲରେ ସବୁଠାରୁ ଦାମୀ ଖେଳାଳି ଧୋନୀ, ତାଙ୍କ ରୋଜଗାର କେତେ ଜାଣନ୍ତି ?

11/12/2020 at 4:04 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୧୧|୧୨: ଆଇପିଏଲ-୨୦୨୦ରେ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗସର ପ୍ରଦର୍ଶନ ନୈରାଶ୍ୟଜନକ ଥିଲା । ଦଳ ଆଇପିଏଲ ଇତିହାସରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଲିଗ୍ ପର୍ଯ୍ୟାୟରୁ ବିଦା ହୋଇଥିଲା । କହିବାକୁ ଗଲେ ଗତ ଆଇପିଏଲ ଚେନ୍ନାଇ ପାଇଁ କୌଣସି ଦୁଃସ୍ୱପ୍ନଠୁ କମ୍ ନୁହେଁ । କିନ୍ତୁ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନୀ ଆଇପିଏଲରେ ସବୁଠାରୁ ଦାମୀ ଖେଳାଳି ଅଟନ୍ତି ।  ଆଜିଯାଏଁ ଏହି ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ଖେଳି ସେ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କା ଆୟ କରିଛନ୍ତି ।

ଇନସାଇଡ୍ ସ୍ପୋର୍ଟସର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ, ଧୋନୀ ଆଇପିଏଲ ଖେଳିବା ବେଳେ ପ୍ରାୟ ୧୩୭ କୋଟି ଟଙ୍କା ଆୟ କରିଛନ୍ତି । ଏହି ଅର୍ଥରେ ପୁରସ୍କାର ରାଶିକୁ ସାମିଲ କରାଯାଇ ନାହିଁ ।  ସେ ଆଇପିଏଲ ୨୦୦୮ରେ ଚେନ୍ନାଇ ଦଳରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ । ସେହି ସମୟରେ ତାଙ୍କୁ ୧୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରେ ଦଳ କିଣିଥିଲା । ପରେ ସେ ଅଧିନାୟକ ହୋଇଥିଲେ ।

ତାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଚେନ୍ନାଇ ୩ ଥର ଚାମ୍ପିଅନ ହୋଇଛି । ଏହାସହ ସେ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ଲୋକପ୍ରିୟ ଖେଳାଳି ଅଟନ୍ତି । ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ଆୟ ମଧ୍ୟ ଅଧିକ । ୨୦୧୧ରୁ ୨୦୧୩ ମଧ୍ୟରେ ସେ ବାର୍ଷିକ ପ୍ରାୟ ୮.୨ କୋଟି ଟଙ୍କା ଆୟ କରୁଥିଲେ । ୨୦୧୪ ଓ ୨୦୧୫ରେ ୧୨.୫ କୋଟି ଟଙ୍କା ଆୟ କରିଥିଲେ । ସେହିପରି ୨୦୧୮ରୁ ୨୦୨୦ରେ ସେ ୪୫ କୋଟି ଟଙ୍କା ଆୟ କରିଥିଲେ ।

ଏହି ତାଲିକାରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଅଛନ୍ତି ରୋହିତ ଶର୍ମା । ସେ ୧୩୧ ଟଙ୍କା ଆୟ କରିଥିବା ବେଲେ ବିରାଟ କୋହଲି ୧୨୬ କୋଟି ଟଙ୍କା ଆୟ କରିଛନ୍ତି ।

   Related Posts