ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅର୍ଚ୍ଚନା ନାଗ ଗିରଫ ମାମଲା, ଇଡିକୁ ସବୁ ତଥ୍ୟ ଦେଲା କମିଶନରେଟ୍‌ ପୋଲିସ
  • ||
  • ଧର୍ମଗଡ଼ : ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ଟ୍ୟାଙ୍କରରୁ ଗ୍ୟାସ୍‌ ଲିକ୍‌, ଯାତାୟତ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ
  • ||

ଆଇପିଏଲରେ ସବୁଠାରୁ ଦାମୀ ଖେଳାଳି ଧୋନୀ, ତାଙ୍କ ରୋଜଗାର କେତେ ଜାଣନ୍ତି ?

11/12/2020 at 4:04 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୧୧|୧୨: ଆଇପିଏଲ-୨୦୨୦ରେ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗସର ପ୍ରଦର୍ଶନ ନୈରାଶ୍ୟଜନକ ଥିଲା । ଦଳ ଆଇପିଏଲ ଇତିହାସରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଲିଗ୍ ପର୍ଯ୍ୟାୟରୁ ବିଦା ହୋଇଥିଲା । କହିବାକୁ ଗଲେ ଗତ ଆଇପିଏଲ ଚେନ୍ନାଇ ପାଇଁ କୌଣସି ଦୁଃସ୍ୱପ୍ନଠୁ କମ୍ ନୁହେଁ । କିନ୍ତୁ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନୀ ଆଇପିଏଲରେ ସବୁଠାରୁ ଦାମୀ ଖେଳାଳି ଅଟନ୍ତି ।  ଆଜିଯାଏଁ ଏହି ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ଖେଳି ସେ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କା ଆୟ କରିଛନ୍ତି ।

ଇନସାଇଡ୍ ସ୍ପୋର୍ଟସର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ, ଧୋନୀ ଆଇପିଏଲ ଖେଳିବା ବେଳେ ପ୍ରାୟ ୧୩୭ କୋଟି ଟଙ୍କା ଆୟ କରିଛନ୍ତି । ଏହି ଅର୍ଥରେ ପୁରସ୍କାର ରାଶିକୁ ସାମିଲ କରାଯାଇ ନାହିଁ ।  ସେ ଆଇପିଏଲ ୨୦୦୮ରେ ଚେନ୍ନାଇ ଦଳରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ । ସେହି ସମୟରେ ତାଙ୍କୁ ୧୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରେ ଦଳ କିଣିଥିଲା । ପରେ ସେ ଅଧିନାୟକ ହୋଇଥିଲେ ।

ତାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଚେନ୍ନାଇ ୩ ଥର ଚାମ୍ପିଅନ ହୋଇଛି । ଏହାସହ ସେ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ଲୋକପ୍ରିୟ ଖେଳାଳି ଅଟନ୍ତି । ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ଆୟ ମଧ୍ୟ ଅଧିକ । ୨୦୧୧ରୁ ୨୦୧୩ ମଧ୍ୟରେ ସେ ବାର୍ଷିକ ପ୍ରାୟ ୮.୨ କୋଟି ଟଙ୍କା ଆୟ କରୁଥିଲେ । ୨୦୧୪ ଓ ୨୦୧୫ରେ ୧୨.୫ କୋଟି ଟଙ୍କା ଆୟ କରିଥିଲେ । ସେହିପରି ୨୦୧୮ରୁ ୨୦୨୦ରେ ସେ ୪୫ କୋଟି ଟଙ୍କା ଆୟ କରିଥିଲେ ।

ଏହି ତାଲିକାରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଅଛନ୍ତି ରୋହିତ ଶର୍ମା । ସେ ୧୩୧ ଟଙ୍କା ଆୟ କରିଥିବା ବେଲେ ବିରାଟ କୋହଲି ୧୨୬ କୋଟି ଟଙ୍କା ଆୟ କରିଛନ୍ତି ।

   Related Posts