ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ORHDC ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲା, IAS ବିନୋଦ କୁମାରଙ୍କ ସହ ୬ ଜଣଙ୍କୁ ଜେଲ୍‌ଦଣ୍ଡ ଶୁଣାଇଲେ ସ୍ପେଶାଲ୍‌ ଜଜ୍‌
  • ||
  • ଫିରୋଜାବାଦରେ ଛାତିଥରା ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜିଅନ୍ତା ଜଳିଗଲେ ପରିବାରର ୬ଜଣ
  • ||
  • କୁହୁଡ଼ି ନେଲା ଜୀବନ; ରାସ୍ତା ଦେଖାନଯିବାରୁ ବସ୍‌କୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରକ୍, ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଚାଲିଗଲା ୬ ଜୀବନ
  • ||
  • ଇଡିରେ ହାଜର ହେଲେ ଅବିନାଶ ପ୍ରିୟଦର୍ଶୀ, ସୁପ୍ରିମ ଅଟୋ ମୋବାଇଲ ମୁଖ୍ୟ ପରିଚାଳକ ହେଲେ ଅବିନାଶ
  • ||

ସଫଳତାର ଚାବିକାଠି ପାଇଁ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ୪ଟି ଉପାୟ, ମା’ଲକ୍ଷ୍ମୀ ହୋଇଥାନ୍ତି ପ୍ରସନ୍ନ

18/12/2021 at 8:22 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଳୀ ୧୮।୧୨ :  ସାଧାରଣତଃ କଥାରେ ଅଛି କଷ୍ଟ କଲ କୃଷ୍ଣ ମିଳେ । ଠିକ୍‌ ସେହିଭଳି ସଫଳତାର ସିଢି ଚଢିବାକୁ ହେଲେ ବହୁ କଷ୍ଟ କରିବା ସହ ଅନେକ ସମସ୍ୟାର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିଥାଏ । ଦୁଃଖର ସମୟ ଆସିଥାଏ ହେଲେ କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ଯେତେବେଳେ ସଫଳତା ବାଟ ଖୋଲି ଥାଏ ବ୍ୟକ୍ତି ଜୀବନ ଧନମୟ ହୋଇଥାଏ । ହେଲେ ସେହି ସମୟରେ ଯେତେ ବିପଦ ଥିଲେ ବି ତାକୁ ଆପଣାଇ କାମ କରିବା ଉଚିତ୍ । ଇଚ୍ଚାଶକ୍ତି ଦୃଢ କରି ଆଗକୁ ବଢିଲେ କେହି ହରାଇ ପାରିବେ ନାହିଁ ।  କିନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ ସଫଳତାର ଚାବି କାଠି ହାତକୁ ଆସିଥାଏ , ସେତେବେଳେ ଧନୀ ହେବାକୁ ହେଲେ ଜୀବନରେ କିଛି ଭଲ ଜିନିଷ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ପଡିବ। ଯେଉଁମାନେ ଏହି ଜିନିଷ ଗୁଡ଼ିକର ଯତ୍ନ ସହ ସତ୍‌ ବାଟରେ ଯାଆନ୍ତି, ସେମାନେ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ମାଆଙ୍କର ଆଶୀର୍ବାଦ ପାଆନ୍ତି ।

କଠିନ ପରିଶ୍ରମ- ସଫଳତାର ଚାବି କହେ କି କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ନିଶ୍ଚିତ ସଫଳ ଏବଂ ଧନୀ କରିଥାଏ ।  ଯଦି ଆପଣ ଧନୀ ହେବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ତେବେ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରନ୍ତୁ । କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଭୟ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ । ପଛ ଘୁଞ୍ଚା ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ । କାମ କରିବାରେ ଇଚ୍ଛା ନଥିଲେ ମନୋବଳ ଦୃଢ ରଖି କାମ କରନ୍ତୁ । ଏହା କରିବା ଦ୍ବାରା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ମାଙ୍କର ଆଶୀର୍ବାଦ କେବଳ କଠିନ ପରିଶ୍ରମରେ ଲୁଚି ରହିଥାଏ । ଯେଉଁମାନେ ଏହାକୁ ବୁଝିଥାନ୍ତି ସେମାନେ କେବଳ ଜୀବନରେ ଅପାର ସଫଳତା ହାସଲ କରନ୍ତି ନାହିଁ, ବରଂ ସେମାନେ ମାନ- ସମ୍ମାନ ମଧ୍ୟ ପାଆନ୍ତି ।

ନମ୍ରତା- ସଫଳତାର ଚାବି କାଠି ହେଉଛି ନମ୍ରତା । ଏହା ଏପରି ଏକ ଗୁଣ ଯାହା ମଣିଷକୁ ସଫଳ କରିବା ସହିତ ଶ୍ରେଷ୍ଠତର କରିଥାଏ । ନମ୍ର ବ୍ୟକ୍ତି ଲୋକଙ୍କର ସମସ୍ତ ସ୍ନେହ ଏବଂ ପ୍ରେମ ମିଳିଥାଏ । ଏପରି ଲୋକମାନେ ଯେଉଁଠାକୁ ଯାଆନ୍ତି, ଲୋକମାନେ ସେମାନଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ କରନ୍ତି । ଏପରି ଲୋକଙ୍କର ଶତ୍ରୁକୁ ବନ୍ଧୁରେ ପରିଣତ କରିବାର କ୍ଷମତା ରହିଥାଏ ।

ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ ଦେବା- ସଫଳତାର ଚାବି କାଠି ହାସଲ କରିବା ପାଇଁ  ଅନ୍ୟକୁ ସମ୍ମାନ କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ଅହଂକାର ଏବଂ କ୍ରୋଧଠାରୁ ଦୂରରେ ରୁହନ୍ତି । ସମସ୍ତଙ୍କୁ ସମାନ ନଜରରେ ଦେଖି ଥାନ୍ତି । ଧନୀ ଗରିବକୁ ଗୋଟିଏ ନଜରରେ ଦେଖି ଥାନ୍ତି । ଏହି ପ୍ରକାରର ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ମାଙ୍କର ଆଶୀର୍ବାଦ ମିଳିଥାଏ । ଏହିପରି ଲୋକମାନେ ଜୀବନରେ ସର୍ବଦା ସଫଳତା ପାଆନ୍ତି । ଖରାପ ସମୟ ଏପରି ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁବ୍‌ କମ୍‌ ସମୟରେ ଆସିଥାଏ । ଜୀବନରେ ଯଦି କୌଣସି ଅସୁବିଧା ଏବଂ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଥାଏ, ତେବେ ଅନ୍ୟ ଲୋକମାନେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ସର୍ବଦା ଉପସ୍ଥିତ ଥାଆନ୍ତି ।

ସତ୍ୟ- ସଫଳତାର ଚାବିକାଠି ପାଇବାକୁ ହେଲେ ସତ୍ୟ ପଥ ବାଛିବା ଉଚିତ । ଯେଉଁମାନେ ନିଜର ଛୋଟ ସ୍ୱାର୍ଥ ପାଇଁ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ପ୍ରତାରଣା କରନ୍ତି, ସେମାନେ ମିଥ୍ୟା କୁହନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କୁ କେହି ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ନାହିଁ । ଯେଉଁମାନେ ସତ୍ୟକୁ ସମର୍ଥନ କରନ୍ତି ଏବଂ ସତ୍ୟ କୁହନ୍ତି ସେମାନେ ସମ୍ମାନ ପାଆନ୍ତି । ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କର ମଧ୍ୟ ଏହିପରି ଲୋକମାନଙ୍କ ଉପରେ ଅନୁଗ୍ରହ ବଜାୟ ରଖିଥାନ୍ତି ।

   Related Posts