oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଯାଜପୁର:ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ବଦଳିକୁ ବିରୋଧ, ରାସ୍ତା ଉପରେ ପାଠ ପଢ଼ିଲେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଛତିଶଗଡ଼ରେ ୪ ଓଡ଼ିଆଙ୍କୁ ନିର୍ମମ ହତ୍ୟା, ସ୍ୱାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀ ଓ ଦୁଇ ଛୁଆ ମୃତ
  • ||
  • ଶାରଳାଙ୍କ ପୀଠରେ ଷଷ୍ଠୀ ପୂଜା, ମା’ଙ୍କ ଦର୍ଶନ ଲାଗି ଜମୁଛି ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ଭିଡ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨୦୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ସହକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ, ଆୟ ବହିର୍ଭୂତ ସମ୍ପତ୍ତି ଠୁଳ ଅଭିଯୋଗରେ ରେଡ୍
  • ||
  • ଦୁଷ୍କର୍ମ ଅଭିଯୋଗରେ ଜେଲ୍ ଗଲା ଟୁଙ୍ଗୁରୁ ଭୋଳ, ବହୁଚର୍ଚ୍ଚିତ ପ୍ରେମ କାହାଣୀରେ ପଡିଲା ପୂର୍ଣ୍ଣଚ୍ଛେଦ
  • ||
  • ମହାଷଷ୍ଠୀରେ ଭିଜିବ ଉପକୂଳ, ସମ୍ଭାବ୍ୟ ଲଘୁଚାପ ପ୍ରଭାବରେ ପହିଲାରୁ ବଢିବ ବର୍ଷା ପରିମାଣ
  • ||
  • ଶୁକ୍ରବାର ବସିବ କ୍ୟାବିନେଟ ବୈଠକ, ୧୦ଟି ପ୍ରସ୍ତାବରେ ବାଜିପାରେ ମୋହର
  • ||

ହୃଦୟ ବିଦାରକ: ୫ ଲିଟରିଆ ଗ୍ୟାସ୍ ସିଲିଣ୍ଡର୍ ବିସ୍ଫୋରଣରେ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି ୪୦ ବର୍ଷୀୟ ଚମ୍ପା ମେହେର୍, ୫ ବର୍ଷର ପୁଅ ଅମିତ୍ ଏବଂ ୪ ବର୍ଷର ଝିଅ ସୁନୀତା, ଦାୟୀ କିଏ?

14/11/2018 at 9:05 PM

ଭବାନୀପାଟଣା ୧୪|୧୧: ଗ୍ୟାସ୍ ସିଲିଣ୍ଡର୍ ବ୍ଲାଷ୍ଟ୍ । ତାହା ପୁଣି ୫ ଲିଟରିଆ । କଳାହାଣ୍ଡି ଧର୍ମଗଡ଼ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଥନଟ ଗାଁରେ ହୋଇଛି ଭୟଙ୍କର ବିସ୍ଫୋରଣ । ୫ ଲିଟରିଆ ଗ୍ୟାସ୍ ସିଲିଣ୍ଡର୍ ବିସ୍ଫୋରଣରେ ପୂରା ଘର ଜଳିପୋଡ଼ି ଛାରଖାର୍ ହୋଇ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ଯାଇଛି ମାଆ ଓ ଦୁଇ ଛୁଆଙ୍କ ଜୀବନ ।ଘଟଣାସ୍ଥଳ ନିହାତି ହୃଦୟ ବିଦାରକ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୫ଲିଟରିଆ ଗ୍ୟାସ୍ ସିଲିଣ୍ଡରରେ ରୋଷେଇ କରିବା କେତେ ସୁରକ୍ଷିତ ତାକୁ ନେଇ ଉଠିଛି ପ୍ରଶ୍ନ ।

ଜଳିପୋଡ଼ି ଘର ପୂରା ଛାରଖାର୍ । ଖପର୍ ଉଡ଼ି ଯାଇଛି, ପୁଣି ସବୁ ପୋଡ଼ି ଅଙ୍ଗାର ହୋଇଯାଇଛି । ଆଉ ତା ଭିତରେ ଉପରକୁ ଦିଶୁଛି ଦୁଇଟି ଗୋଡ଼ । କଳାହାଣ୍ଡି ଧର୍ମଗଡ଼ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଥନଟ ଗାଁ ମେହେର୍ ସାହିରେ ଘଟିଛି ଏଭଳି ଅଘଟଣ । ୫ ଲିଟରିଆ ଗ୍ୟାସ୍ ସିଲିଣ୍ଡର୍ ବିସ୍ଫୋରଣରେ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି ୪୦ ବର୍ଷୀୟ ଚମ୍ପା ମେହେର୍, ତାଙ୍କ ୫ ବର୍ଷର ପୁଅ ଅମିତ୍ ଏବଂ ୪ ବର୍ଷର ଝିଅ ସୁନୀତା । ଚମ୍ପାଙ୍କ ସ୍ବାମୀ, ଅଜିତ ବଜାରକୁ ବ୍ୟବସାୟ କରିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ, ଆଉ ୧୨ ବର୍ଷୀୟ ବଡ଼ ଝିଅ କୁନୀତା ଗାଧୋଇ ଯାଇଥିବାରୁ ବଞ୍ଚି ଯାଇଛନ୍ତି ।

ସମୟ ପୂର୍ବାହ୍ନ ପ୍ରାୟ ୧୦ଟା ୪୫ । ଅଜିତ ମେହରଙ୍କ ଘରେ ହେଲା ହଠାତ୍ ଭୟଙ୍କର ବିସ୍ଫୋରଣ । ଆଉ ତା ପରେ ହୁତୁ ହୁତୁ ହୋଇ ଜଳିଲା ପୂରା ଘର । ସାହି ପଡ଼ିଶା ଧାଇଁ ଆସିଲା ବେଳକୁ ପରିସ୍ଥିତି ଅଣାୟତ ହୋଇ ଯାଇଥିଲା । ପାଇପରେ ପାଣି ଢାଳି ନିଆଁ ଲିଭାଇଲେ, ଆଉ ଘର ଭିତରେ ପଶିଲା ବେଳକୁ ମିଳିଲା ମା, ଛୁଆ ୩ ଜଣଙ୍କ ମୃତଦେହ । ଅଣସ୍ବୀକୃତିପ୍ରାପ୍ତ ୫ ଲିଟିରିଆ ସିଲିଣ୍ଡରରେ ଅସାବଧନତା କାରଣରୁ ଏଭଳି ଅଘଟଣ ଘଟିଥିବା ସନ୍ଦେହ କରାଯାଉଛି ।

ସଚେତନତାର ଅଭାବ ହିଁ ଏଭଳି ଅଘଟଣର ମୂଳ କାରଣ । ଆଉ ଏ ହେଉଛି ତାର ପ୍ରମାଣ । ଦେଖନ୍ତୁ … ଏଠି କେମିତି ଗଦା ହୋଇଛି ୫ ଲିଟିରିଆ ଗ୍ୟାସ୍ ସିଲିଣ୍ଡର୍ ।ଏସବୁ ସ୍ବୀକୃତିପ୍ରାପ୍ତ ନା ଅଣ ସ୍ବୀକୃତିପ୍ରାପ୍ତ ? ହଁ, ଗ୍ୟାସ୍ କଂପାନିଙ୍କ ଠାରୁ କିଣିଲେ ଆପଣ ସ୍ବୀକୃତିପ୍ରାପ୍ତ ଏବଂ ଗୁଣାତ୍ମକ ସିଲିଣ୍ଡର୍ ପାଇପାରିବେ । କିନ୍ତୁ ବାହାରେ ଅଧା ଦାମରେ ବି ମିଳୁଛି ଏମିତିଆ ସିଲିଣ୍ଡର୍ । ଯେଉଁଥି ପାଇଁ ଏଭଳି ଅଘଟଣମାନ ଘଟୁଛି । ଆଉ ପରୋକ୍ଷରେ ପ୍ରଶାସନ ଉପରକୁ ଉଠୁଛି ଅଙ୍ଗୁଳି ।

ଶସ୍ତାରୁ ହିନସ୍ତା ଏବଂ ଅସାବଧନତାରୁ ଅଘଟଣ । ଧର୍ମଗଡ଼ ଥନଟ ଗାଁରୁ ଏହି ଅଘଟଣକୁ ଦେଖିଲେ ଗ୍ୟାସକୁ ଡର ଲାଗୁଛି ସତ, ହେଲେ କାହିଁକି ଆମେ ସଚେତନ ହେଉନେ, ସେନେଇ ସୃଷ୍ଟି ହେଉଛି ପ୍ରଶ୍ନବାଚୀ ।

   Related Posts