scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରେ ଭୁଶୁଡିଲା ନିର୍ମାଣଧିନ ମେଟ୍ରୋ ପିଲର, ମାଆ ଏବଂ ଅଢେଇ ବର୍ଷର ପୁଅ ମୃତ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ଦାବି କଲା କଂଗ୍ରେସ

10/01/2023 at 4:54 PM

ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ: କର୍ଣ୍ଣାଟକର ରାଜଧାନୀ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରେ ଏକ ବଡ଼ ଧରଣର ଅଘଟଣ ଘଟିଛି । ଏଠାର ଆଉଟର ରିଙ୍ଗ ରୋଡରେ ନିର୍ମାଣଧିନ ମେଟ୍ରୋ ପିଲର ଭୁଶୁଡିବା ଯୋଗୁଁ ଦୁଇ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ଯାଇଛି । ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଜଣେ ମହିଳା ଏବଂ ତାଙ୍କର ଅଢେଇ ବର୍ଷର ପୁଅଙ୍କ ଦୁଃଖଦାୟକ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ପୋଲିସ ଅନୁସାରେ ଦିନ ୧୧ଟା ସମୟରେ ପିଲର ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ଲଗାଯାଇଥିବା ଟିଏମଟି ରଡ୍ ମହିଳାଙ୍କ ସ୍କୁଟି ଉପରେ ପଡ଼ି ଯାଇଥିଲା । ପିଲର ଉଚ୍ଚତା ପ୍ରାୟ ୪୦ ଫୁଟ ଏବଂ ଓଜନ ବହୁ ଟନ ଥିବା କୁହାଯାଉଛି । ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ସେମାନଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ନିକଟସ୍ଥ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଜୀବନ ବଞ୍ଚି ପାରି ନଥିଲା ।

ପୋଲିସ ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ତଦନ୍ତ ଜାରି ରହିଛି । ମୃତ ମହିଳାଙ୍କ ଶ୍ୱଶୁର ବିଜୟକୁମାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ମେଟ୍ରୋ ପିଲର ନିର୍ମାଣ ସମୟରେ ସୁରକ୍ଷା ଉପାୟ କାହିଁକି ଗ୍ରହଣ କରାଗଲା ନାହିଁ । ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ ତତ୍କାଳ ବନ୍ଦ କରାଯିବା ଦରକାର ।

ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ମେଟ୍ରୋ ରେଲ କର୍ପୋରେସନ ଲିମିଟେଡ୍ ଏମସି ଅଞ୍ଜୁମ ପରଭେଜ କହିଛନ୍ତି, ପିଲର ଭୁଶୁଡିବା ଯୋଗୁଁ ମହିଳା ଏବଂ ତାଙ୍କ ଝିଅ ଆହତ ହୋଇଥିଲେ, ପରେ ସେମାନଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ଏହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟପୂର୍ଣ୍ଣ ଘଟଣା । ପୀଡିତ ପରିବାରକୁ ୨୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଅନକମ୍ପା ରାଶି ଦିଆଯିବ ।

ଅନ୍ୟପଟେ ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣା ପରେ ରାଜନୀତି ଜୋର ହୋଇଛି । କର୍ଣ୍ଣାଟକ କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଡିକେ ଶିବକୁମାର କହିଛନ୍ତି ମେଟ୍ରୋ ପିଲର ଭୁଶୁଡିଛି, ଏହା ୪୦ ପ୍ରତିଶତ କମିଶନ ସରକାରର ପରିଣାମ । ବିକାଶକାର୍ଯ୍ୟରେ କୌଣସି ଗୁଣବତ୍ତା ନାହିଁ । ସରକାର ଉପରୁ ଲୋକଙ୍କ ଭରଷା ତୁଟି ସାରିଛି । ସବୁଠୁ ଦୁର୍ନୀତି ରହିଛି । ସେହିପରି କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ସୌମ୍ୟା ରେଡ୍ଡୀ କର୍ଣ୍ଣାଟକ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ମାଗିଛନ୍ତି ।   

   Related Posts