ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ମହିଳା ଉଦ୍ୟୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ହେବ ଶିଳ୍ପ ପାର୍କ, ମେକ୍‌ ଇନ୍‌ ଓଡିଶା କନ୍‌କ୍ଲେଭ୍‌ରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଘୋଷଣା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଇଡିରେ ହାଜର ହେଲେ ଶିବ ପ୍ରସାଦ, ଅର୍ଚ୍ଚନାଙ୍କ ସହ ଟଙ୍କା କାରବାର ନେଇ ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ହାଜିରା
  • ||
  • କୋଣାର୍କ: ଦର୍ଶକଙ୍କ ମନ ମୋହୁଛି ମହୋତ୍ସବ, ଦ୍ୱିତୀୟ ସଂଧ୍ୟାରେ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ଆକର୍ଷିତ କଲା ମଣିପୁରୀ ନୃତ୍ୟ
  • ||
  • ଉମରକୋଟ : ଗଛକୁ ପିଟିଲା କାର୍‌ , ତିନି ମୃତ, ଦୁଇ ଗୁରୁତର
  • ||

ପୁଅର ମଲା ମୁହଁ ଦେଖିପାରିଲାନି ମାଆ, ଟଳି ପଡିଲା : ଗୋଟିଏ ଜୁଇରେ ଜଳିଲେ ମା’-ପୁଅ

21/12/2020 at 11:57 AM

ଓଳାଭର,୨୧/୧୨: ମୃତ୍ୟୁ ଏମିତି ବି ଆସେ । କାହାର କାଳ କେତେବେଳେ ପୁରିବ ତାହା କେହି ହେଲେ ଜାଣି ପାରନ୍ତି ନାହିଁ । ଏହା ଅଚାନକ ଆସିଥାଏ। ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କୁ ଅଲଗା କରିଦିଏ । ଏପରି ଏକ ହୃଦୟ ବିଦାରକ ଦୃଶ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲ୍ଲା ଓଲାଭରରେ ।  ପୁଅର ମୃତଦେହ ଘରେ ପହଞ୍ଚୁ ପହଞ୍ଚୁ ମଲା ମୁହଁ ଦେଖି ଚାଲିଯାଉଛି ମା’ର ଜୀବନ । ଯାହାକୁ ନେଇ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ଶୋକର ଲହରୀ ଖେଳିଯାଇଛି ।  

ସୂଚନାନୁସାରେ, କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲ୍ଲା ରାଜକନିକା ବ୍ଲକ୍‌ ଅନ୍ତର୍ଗତ ପାରିନୂଆପଡ଼ା ମହାବଳଗଣ୍ଡ ପଞ୍ଚାୟତ ହାବଳଗଣ୍ଡ ଗ୍ରାମରେ ରୁହନ୍ତି ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ଶିକ୍ଷକ ରମାକାନ୍ତ ସାହୁ(୬୦) । ଶନିବାର ତାଙ୍କର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟାବସ୍ଥା ଖରାପ ହେବାରୁ ତାଙ୍କୁ କଟକ ବଡ଼ ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା । ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଶତ ଚେଷ୍ଟା ସତ୍ତ୍ୱେ ଉମାକାନ୍ତ ପରଲୋକକୁ ଚାଲିଯାଇଥିଲେ। ସେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ରାଜନଗରର ଏକ ବିଦ୍ୟାଳୟରୁ ଅବସର ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ ।

ରବିବାର ପାହାନ୍ତିଆ ସମୟରେ ରମାକାନ୍ତଙ୍କ ମରଶରୀର ଗ୍ରାମରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା । ଏହା ପରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ଶୋକର ଛାୟା ଖେଳି ଯାଇଥିଲା ।  ତେବେ ରମାକାନ୍ତଙ୍କ ବଡ଼ମା’ କୈକେୟୀ ସାହୁ (୮୫) ପୁତୁରାର ମଲା ମୁହଁ ଦେଖୁ ଦେଖୁ ସେଇଠାରେ ହିଁ ଟଳି ପଡ଼ିଥିଲେ। ପୁତୁରାକୁ ବାତ୍ସଲ୍ୟ ମମତା ଦେଇ ଭଲ ପାଉଥିବା ଏହି ମା’ର ଜୀବନ ଚାଲିଯାଇଥିଲା । ଏହା ପରେ ଆଜି ଗାଁ ଶ୍ମଶାନରେ ଉଭୟଙ୍କ ଚିତା ଏକାଠି ଜଳିଥିଲା ।

   Related Posts