scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ବୁଝିଲାନି ମା ମନ, ଚାରି ଦିନ ପରେ ଶିଶୁକୁ ମାଟିରୁ ଖୋଳି ବାହାର କଲା, କ୍ଷୀର ବି ଖୁଆଇବାକୁ କଲା ଚେଷ୍ଟା, ତା ପରେ…

4/12/2020 at 8:35 PM

ଝାରସୁଗୁଡା ୦୪।୧୨:  ପୁଅର ମୃତଦେହକୁ କାହିଁକି ୪ ଦିନ ପରେ ଖୋଳି ବାହାର କଲେ ବାମା ମାଆ । ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଶିଶୁ ପୁତ୍ରର ମୃତ ଦେହକୁ ନିଜ ହାତରେ ବାପାମାଆ ଶ୍ମଶାନରେ ପୋତି ଦେଇ ଆସିଥିଲେ । ପୁଣି ଏମିତି କଣ ହେଲା, ପୁଅ ବଞ୍ଚିଛି ବୋଲି କିଏ କହିଲା ଯେ ତାକୁ ଖୋଳି ବାହାର କରି ଆଣିଲେ । କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ, ମଲା ପୁଅକୁ ମାଆ କ୍ଷୀର ଖୁଆଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା ବି କରିଥିଲା। ଏହିଭଳି ଏକ ଘଟଣା ଘଟିଛି ଝାରସୁଗୁଡା ସହରାଞ୍ଚଳର ଚାନ୍ଦମାରୀ ନିକଟରେ।

ଝାରସୁଗୁଡା ସହର ଚାନ୍ଦମାରୀ ଅଞ୍ଚଳର ଏହି ଦୃଶ୍ୟ । ଶ୍ମଶାନ ପାଖରେ କଅଁଳା ଶିଶୁକୁ ଧରି ବସିଛନ୍ତି ମାଆ। କ୍ଷୀର ଖୁଆଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି । ଆଖପାଖରେ ଲୋକଙ୍କ ବେଶ ଭିଡ ଜମିଛି । ତେବେ ପୂରା ଘଟଣା ଶୁଣିଲେ  ଆପଣ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ । ଚାନ୍ଦମାରୀ ଅଞ୍ଚଳର ଏକ ଦମ୍ପତ୍ତିଙ୍କ ୪ମାସର ଶିଶୁପୁତ୍ର ଜ୍ବରରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇ ଗତ ୧ ତାରିଖରେ ଆଖି ବୁଜିଥିଲା । ମୃତ ଦେହକୁ ଶ୍ମଶାନରେ ପୋତି ଦିଆଯାଇଥିଲା । ଶିଶୁପୁତ୍ରକୁ ହରାଇ ଦୁଃଖୀ ବାପା-ମା ବୁଲିବୁଲି ଶେଷରେ ଗୁଣିଆ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ | ଗୁଣିଆ କହିଥିଲା ଶିଶୁଟି ବଞ୍ଚିଛି, ତାକୁ ଖୋଳି ବାହାର କର। ବ୍ୟଗ୍ର ବାପାମାଆ ବି ବିଶ୍ବାସ କରି ଯାଇଥିଲେ । ସାହି ପଡିଶାଙ୍କ ସହ ଆସି ମୃତ ଦେହକୁ ଖୋଳି କାଢିଥିଲେ । ମୃତ ଶିଶୁକୁ ମା କୋଳକୁ ନେଇ ଯାଇଥିଲା । କ୍ଷୀର ଖୁଆଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା ବି କରିଥିଲା । ଯେତେହେଲେ ମାଆ ମନ । ପୁଅର ମୃତ୍ୟୁ କଥା ବିଶ୍ବାସ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନଥିଲା ମାଆ । ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ବି ପୁଅକୁ ଛାଡୁନଥିଲେ ମାଆ ।

ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପୋଲିସ ଓ ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍ କର୍ମକର୍ତ୍ତା ପହଞ୍ଚି ଶିଶୁର ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ଜିଲ୍ଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟକୁ ପଠାଇଥିଲେ | ଶିଶୁକୁ ପୁଣି ମୃତ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ ଡାକ୍ତର। ୪ଦିନ ତଳୁ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ଡାକ୍ତର କହିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଗୁଣିଆ କଥାରେ ଏତେ ବିଶ୍ବାସ ଯେ, ମା ମାନିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନଥିଲେ । ବୁଝାସୁଝା କରିବାକୁ ୪ଘଣ୍ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ  ନାକେଦମ ହୋଇଥିଲା ପ୍ରଶାସନ। ୪ଦିନ ପୋତା ହେବା ପରେ ବି ଶିଶୁଟି ବଞ୍ଚିଛି, ଏକଥା ବିଶ୍ବାସ ଜନ୍ମାଇବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲେ ଗୁଣିଆ ।  ଏହାର ଅର୍ଥ, କିଛି ଅନ୍ଧ ବିଶ୍ବାସ ଆଉ ବ୍ୟଗ୍ରତା, ଯାହାର ଫାଇଦା ନେଉଛନ୍ତି ଗୁଣିଆ ।

   Related Posts