scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଭାରତରେ କିଏ ସବୁଠୁ ଲୋକପ୍ରିୟ ଖେଳାଳି ? ପଢନ୍ତୁ ପୁରା ଲିଷ୍ଟ…

23/05/2023 at 10:52 AM

ମୁମ୍ବାଇ ୨୩।୦୫: ଭାରତର ସବୁଠାରୁ ଲୋକପ୍ରିୟ ଖେଳାଳି କିଏ ଜାଣିଛନ୍ତି । ଆସନ୍ତୁ ଆଜି ଜାଣିବା.. କିଏ ଏହି ତାଲିକାରେ ରହିଛନ୍ତି ଟପ୍‌ରେ..  କିଙ୍ଗ କୋହଲି ନମ୍ବର-୧ । ତାଙ୍କ ପଛକୁ  ଅଛନ୍ତି କ୍ୟାପଟେନ୍‌ କୁଲ୍‌ । ଆଉ ତାଙ୍କ କ୍ୟାପଟେନ୍‌କୁଲ୍‌ଙ୍କ ପଛକୁ ଅଛନ୍ତି ହିଟ୍‌ ମ୍ୟାନ୍‌ । ହିଟ୍‌ ମ୍ୟାନ୍‌ଙ୍କ ପଛକୁ ଅଛନ୍ତି କ୍ରିଷ୍ଟ୍ରିଆନୋ ରୋନାଲ୍ଡୋ ।

ଓରମାକ୍ସ ନାମକ ଏକ ସଂସ୍ଥା ପକ୍ଷରୁ ଭାରତରେ ସବୁଠୁ ଅଧିକ ଲୋକପ୍ରିୟ ଖେଳାଳି କିଏ ବୋଲି ଏକ ସର୍ଭେ ହୋଇଥିଲା । ସଂସ୍ଥା ପକ୍ଷରୁ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ୧୦ ଜଣଙ୍କ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି ।  ଯେଉଁଥିରେ ବାଜି ମାରିନେଇଛନ୍ତି ବିରାଟ କୋହଲି । ଶ୍ରେଷ୍ଠ ୧୦ ଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କୋହଲି ଟପ୍‌ରେ ଅଛନ୍ତି । କୋହଲିଙ୍କ ପଛକୁ ଅଛନ୍ତି ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂହ ଧୋନି । ଆଉ ୩ୟ ସ୍ଥାନରେ ଅଛନ୍ତି ରୋହିତ ଶର୍ମା ରହିଥିବା ବେଳେ ୪ର୍ଥ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛନ୍ତି କ୍ରିଷ୍ଟ୍ରିଆନୋ ରୋନାଲ୍ଡୋ । ୫ମ ସ୍ଥାନରେ ମାଷ୍ଟର ବ୍ଲାଷ୍ଟର ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକର ରହିଥିବା ବେଳେ ୬ଷ୍ଠ ସ୍ଥାନରେ ଫୁଟବଲ ଲିୟୋନାଲ ମେସି ରହିଛନ୍ତି ।

ସେହିପରି ୭ମ ସ୍ଥାନରେ ଟେନିସ ତାରକା ସାନିଆ ମିର୍ଜା ରହିଥିବା ବେଳେ ୮ମ ସ୍ଥାନରେ କ୍ରିକେଟର ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ରହିଛନ୍ତି । ୯ ମ ସ୍ଥାନରେ ବ୍ୟାଡମିଣ୍ଟନ ତାରକା ପିଭି ସିନ୍ଧୁ ରହିଥିବା ବେଳେ ୧୦ ମ ସ୍ଥାନରେ କ୍ରିକେଟର କେଏଲ୍‌ ରାହୁଲ ରହିଛନ୍ତି । ଅପ୍ରେଲ୍‌ ମାସରେ ଏହି ସବୁ ଖେଳାଳି ତାଲିକାରେ ଅଛନ୍ତି ।

ତେବେ ଏହି ତାଲିକାରେ ବିଦେଶୀ ଭାବେ ଦୁଇ ଜଣ ଖେଳାଳି ରହିଛନ୍ତି । ୪ ର୍ଥ ସ୍ଥାନରେ ପର୍ତ୍ତଗାଲର ମହାନ ଫୁଟବଲର କ୍ରିଷ୍ଟ୍ରିଆନୋ ରୋନାଲ୍ଡୋ ରହିଥିବା ବେଳେ ୬ ଷ୍ଠ ସ୍ଥାନରେ ଆର୍ଜେଣ୍ଟିନାର ଲିୟୋନାଲ୍‌ ମେସି ରହିଛନ୍ତି । ଉଭୟ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଫୁଟବଲର ଜଗତରେ ବେଶ୍‌ ପ୍ରସିଦ୍ଧି ଲାଭ କରିଛନ୍ତି । ଗତ ବର୍ଷ ହୋଇଥିବା ଫୁଟବଲ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ଆର୍ଜେଣ୍ଟିନ୍‌ ଟିମ୍‌ ଚମ୍ପିଆନ୍‌ ହୋଇଥିଲା ।

   Related Posts