oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨୦୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ପିଏଫଆଇ ଉପରେ ଲାଗିଲା ୫ ବର୍ଷ ପାଇଁ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ, ଆତଙ୍କବାଦୀ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ନେଇ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ
  • ||
  • ଯାଜପୁର: ମାଆ ବିରଜାଙ୍କ ପୀଠରେ ଚାଲିଛି ନବଦିନାତ୍ମକ ପୂଜା, ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ରଥଟଣା
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର: ନବରାତ୍ରର ତୃତୀୟ ଦିନ, ମନ୍ତ୍ରଧ୍ୱନୀ ଓ ଚଣ୍ଡୀପାଠରେ କମ୍ପୁଛି ଝଙ୍କଡ଼ ପୀଠ
  • ||
  • କଟକ : କଟକ ସହରରେ ପଶିଲେ ୩ ହାତୀ, ଆକ୍ରମଣରେ ୨ ମୃତ
  • ||

ରାସ୍ତାରୁ ଜବତ ହୋଇଛି ୪୦୦ ମୃତଦେହ, ୮୫ ପ୍ରତିଶତରୁ ଅଧିକ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ

22/07/2020 at 11:12 AM

ସୁକ୍ରହ ୨୨/୦୭ : କରୋନା ଭାଇରସ ଦୁନିଆର ଅନେକ ଦେଶକୁ କବଳିତ କରିଥିବାବେଳେ ଦକ୍ଷିଣ ଆମେରିକାରେ ପରିସ୍ଥିତି ଅତ୍ୟନ୍ତ ଦୟନୀୟ ହୋଇଛି | ବୋଲିଭିୟା ପୋଲିସ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ କହିଛି ଯେ ଗତ ୫ ଦିନରେ ଦେଶର ପ୍ରମୁଖ ସହରର ରାସ୍ତା ଓ ଘରୁ ୪୦୦ ମୃତଦେହ ଜବତ କରିଛି | ପୋଲିସ କହିଛି ଯେ ଶବଗୁଡିକର ଅବସ୍ଥା ଦେଖି ଜଣାପଡୁଛି ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟଭାରୁ ୮୫ ପ୍ରତିଶତ ରୁ ଅଧକ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଏବଂ ଚିକିତ୍ସା ଅଭାବରୁ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି | 

ସମାଚାର ଏଜେନ୍ସି AFP ଅନୁଯାୟୀ, ବୋଲିଭିୟାର କୋଚାବାମ୍ବା ସହରରୁ ପାଖାପାଖି ୧୯୧ ଶବ ଜବତ ହୋଇଛି | ଲା ପାଜ ସହରରୁ ୧୪୧ ଶବ ଜବତ ହୋଇଛି ଯାହା ରାସ୍ତାରେ ପଡିରହିଥିଲା ଏବଂ ଆଉ କିଛି ଘର ଭିତରେ ସଢ଼ିବାକୁ ଲାଗିଥିଲା | ନ୍ୟାସନାଲ ପୋଲିସ ନିର୍ଦେଶକ କର୍ନଲ ଇବାନ ରୋଜାସ ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହିଭଳି ଭୟାବହ ସ୍ଥିତି ସେ ଆଗରୁ କେବେ ଦେଖିନଥିଲେ | ଦେଶର ସବୁଠାରୁ ବଡ ସହର ସାନ୍ତା କୄଜର ରାସ୍ତାରୁ ମଧ୍ୟ ୬୮ ଶବ ଜବତ ହୋଇଛି | କେବଳ ଏହି ସହରରୁ ହିଁ ଦେଶର ପାଖାପାଖି ୫୦ ପ୍ରତିଶତ କରୋନା ମାମଲା ରହିଛି | ଏହି ସହରରୁ ଏବେ ସୁଦ୍ଧା ୬୦ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି |

ରୋଜାସ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଜବତ ହୋଇଥିବା ଶବଗୁଡିକରୁ ୮୫ ପ୍ରତିଶତରୁ ଅଧିକ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ | କିଛି ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଇଛି ଆଵାନାଂ ଏଇ କିଛି ଲୋକଙ୍କ ଲକ୍ଷଣ ଦେଖି ଅନୁମାନ କରାଯାଇପାରେ | ଆଉ କିଛି ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ରୋଗରେ ପୀଡିତ ଥିଲେ ଏବଂ ଆଉ କିଛି ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି | ସାନ୍ତା କୄଜ ପରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଲା ପାଜ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ହଟସ୍ପଟ ହୋଇଛି ଏବଂ ପ୍ରତିଦିନ ହଜାର ହଜାର ସଂଖ୍ୟକ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସୁଛି | ଡ଼ାଇରେକ୍ଟର ଅଫ ଫରେନସିକ ଇନଭେସ୍ଟିଗେସନ ଆଣ୍ଡ୍ରେସ ଫ୍ଲୋରିସ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏପ୍ରିଲ ୧ ତାରିଖରୁ ଏବେ ସୁଦ୍ଧା ୩ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଶବ ଜବତ ହୋଇଛି ଏଥିରୁ ଅଧିକାଂଶ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ |  

ବୋଲିଭିୟାର ଅନ୍ତରୀଣ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଜିନିନ ଅଞ୍ଜ କରୋନା ଭାଇରସରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି | ସେ ନିଜେ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଥିବା ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି | ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆଇସୋଲେସନରେ ଥାଇ ସେ ନିଜ କାମ ଜାରି ରଖିବେ |  

   Related Posts