scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

୧୦ହଜାରରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ବ ଘରୋଇ ହୋମିଓପାଥିକ ଚିକିତ୍ସକ କରିବେ ବିକ୍ଷୋଭ

3/09/2018 at 6:44 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୩|୯: ଘରୋଇ ହୋମିଓପାଥିକ ଚିକିତ୍ସକ ମାନେ କରିବେ ବିକ୍ଷୋଭ । ୧୦ହଜାରରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ବ ସଂଖ୍ୟାରେ ଘରୋଇ ହୋମିଓପାଥିକ ଚିକିତ୍ସକ ଏକ ବିଶାଳ ରାଲି କରିବେ ବୋଲି ସୁଚନା ଦେଇଛି ଘରୋଇ ହୋମିଓପାଥିକ ଚିକିତ୍ସକ ସଂଘ । ସରକାରୀ ପଞ୍ଜିକରଣରେ ସାମିଲ କରିବାକୁ ଦାବି କରିଛି ପ୍ରାଇଭେଟ ହୋମିଓପାଥି ପ୍ରାକଟିସନରସ ଆସୋସିଏସନ । ପୂର୍ବରୁ ଘରୋଇ ଚିକିତ୍ସକମାନଙ୍କୁ ସରକାର ତାଲିକା ଭୁକ୍ତ କରି ପଞ୍ଜିକରଣ କରୁଥିଲେ । ମାତ୍ର ସରକାର ସେହି ନିୟମକୁ ରଦ୍ଦ କରି ଦେଇଛନ୍ତି । ଫଳରେ ବିଭିନ୍ନ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି ଘରୋଇ ଚିକିତ୍ସକ। ତେଣୁ ସେହି ନିୟମକୁ ପୁନର୍ବାର ପ୍ରଚଳନ କରିବା ସହିତ ଏହି ପଞ୍ଜିକରଣରୁ ବଞ୍ଚିତ ହୋଇ ରହିଥିବା ଘରୋଇ ଚିକିତ୍ସକ ମାନଙ୍କୁ ତାଲିକା ଭୁକ୍ତ କରିବାକୁ ଦାବି କରିଛି ସଂଘ । ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଧରି ଚିକିତ୍ସା କରୁଥିବା ଏହି ଚିକିତ୍ସକମାନଙ୍କୁ ସରକାର ଅଭିଜ୍ଞତା ଭିତିରେ କିମ୍ବା ପରୀକ୍ଷା କରି ପୁନର୍ବାର ପୁର୍ବ ପ୍ରଚଳିତ ନିୟମ ଅନୁଯାୟି ତାଲିକା ଭୁକ୍ତ କରିବାକୁ ବାରମ୍ବାର ସରକାରଙ୍କ ନିକଟରେ ଦାବି କରିସାରିଥିବାବେଳେ କୌଣସି ସୁଫଳ ମିଳିପାରିନାହିଁ । ତେଣୁ ବାଧ୍ୟ ହୋଇ ଆଗାମି ୧୧ ତାରିଖରେ ୧୦ହଜାର ଘରୋଇ ହୋମିଓପାଥି ଚିକିତ୍ସକ ବିଧାନସଭା ସମୁଖରେ ଏକ ବିଶାଳ ରାଲି କରିବା ସହ ଧାରଣା ଦେବେ ବୋଲି ସୂଚନା ଦେଇଛି ସଂଘ ।

   Related Posts