suno sunao
Hari omm 2
hari om films
suno sunao new
HARI-OMM_728X90_B
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ବରିଷ୍ଠ କିରାଣୀ, ଲାଞ୍ଚ ନେବାବେଳେ ମାଡ଼ି ବସିଲେ ଅଧିକାରୀ
  • ||
  • ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି: ଜୁଏଲାରୀ ଦୋକାନରୁ ଚୋରି, ତାଲା ଭାଙ୍ଗି ଲୁଟିନେଲେ ୧୯ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ସୁନା ଗହଣା
  • ||
  • ପୁରୀ: ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ଶ୍ରୀଜିଉଙ୍କ ନୀତି ବିଳମ୍ବ, ଦର୍ଶନ ନପାଇ ଭକ୍ତ ଅସନ୍ତୋଷ
  • ||

ଆମେରିକା ଥରହର : ଭିଏତନାମ ଯୁଦ୍ଧକୁ ବଳିଗଲା କରୋନା ମହାମାରୀ, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ଛୁଇଁଲା ୫୮,୩୬୫

29/04/2020 at 8:44 AM

ଓ୍ବାଶିଂଟନ୍ ୨୯।୪: କରୋନା ଭାଇରସ୍ ମହାମାରୀ ଆମେରିକାରେ ହଇଚଇ ସୃଷ୍ଟି କରୁଛି । ଏହି ଭାଇରସ୍ ଯୋଗୁଁ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୬୦ ହଜାର ଛୁଇଁବାକୁ ବସିଲାଣି । ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଆମେରିକାରେ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ଯୋଗୁଁ ୨୨୦୭ ଲୋକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି । ଗତ କିଛି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ହ୍ରାସ ପାଇବା ପରେ ପୁଣି ଥରେ ଏହି ସଂଖ୍ୟା ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି ।

ଜନ ହପକିନ୍ସ ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟ ଅନୁଯାୟୀ, ଆମେରିକାରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୧୦ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଲୋକ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି । ଯାହା କୌଣସି ଦେଶ ତୁଳନାରେ ସର୍ବାଧିକ । ସମୁଦାୟ ୧୦,୧୦,୭୧୭ ଲୋକ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ଶିକାର ହୋଇଥିବାବେଳେ ୫୮,୩୬୫ରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ତେବେ କରୋନାଜନିତ ମୃତ୍ୟସଂଖ୍ୟା ଭିଏତନାମ ଯୁଦ୍ଧ ସମୟରେ ହୋଇଥିବା ମୃତ୍ୟୁଠାରୁ ଅଧିକ ।

୨୦ ବର୍ଷ ଧରି ଭିଏତନାମରେ ହୋଇଥିବା ଯୁଦ୍ଧରେ ମୋଟ୍ ୫୮,୨୨୦ ଆମେରିକୀୟଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା । ଆମେରିକା ଏବଂ ଭିଏତନାମ ମଧ୍ୟରେ ୧୯୫୫ ରୁ ୧୯୭୫ ମଧ୍ୟରେ ଯୁଦ୍ଧ ହୋଇଥିଲା । ଏହି ଗୃହଯୁଦ୍ଧ ପରେ ଆମେରିକାର ଇତିହାସରେ ସବୁଠାରୁ ଖରାପ ସଂଘର୍ଷ ବୋଲି ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଥିଲା । ବର୍ତ୍ତମାନ ଚୀନ୍ ଉହାନରୁ ଉତ୍ପନ ହୋଇଥିବା କରୋନା ଭାଇରସ୍ ବିସ୍ତାର ହେତୁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୫୮,୩୬୫ ଆମେରିକୀୟଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି । କରୋନା ଭାଇରସ୍ ଯୋଗୁଁ ଆମେରିକା ଚାରି ମାସ ମଧ୍ୟରେ ଭିଏତନାମ ଯୁଦ୍ଧ ଅପେକ୍ଷା ଅଧିକ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟାକୁ ଛୁଇଁଛି ।

ଆମେରିକାରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ୫୮ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କର କରୋନା ଭାଇରସ୍ ପରୀକ୍ଷା ସରିଛି । ଗତ ରବିବାର ଏବଂ ସୋମବାର ଦିନ ଆମେରିକାରେ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ପ୍ରାୟ ୧୦୦୦ ଏବଂ ୧୨୦୦କୁ ହ୍ରାସ ପାଇଥିଲା । ସେତେବେଳେ ଆଶା ଥିଲା ଯେ ଆମେରିକାରେ ମୃତ୍ୟୁ ହାର କମୁଛି । କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ପୁଣି ଥରେ ଏହି ସଂଖ୍ୟା ବଢୁଛି ।

   Related Posts