scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଜୁଲାଇ ୧୯ରୁ ଅଗଷ୍ଟ ୧୩ ଯାଏଁ ସଂସଦର ମୌସୁମୀ ଅଧିବେଶନ, ସ୍ଥାନ ପାଇବ ୧୯ଟି କାର୍ଯ୍ୟଦିବସ

12/07/2021 at 2:27 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୨/୭ : ଜୁଲାଇ ୧୯ରୁ ସଂସଦର ମୌସୁମୀ ଅଧିବେଶନ । ଅଗଷ୍ଟ ୧୩ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିବ ଏହି ଅଧିବେଶନ । ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଲୋକସଭା ବାଚସ୍ପତି ଓମ ବିର୍ଲା । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଜୁଲାଇ ୧୯ରୁ ଅଗଷ୍ଟ ୧୩ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସଂସଦର ମୌସୁମୀ ଅଧିବେଶନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ । ଏଥିରେ ୧୯ଟି କାର୍ଯ୍ୟଦିବସ ରହିବ । ଲୋକସଭା ବାଚସ୍ପତି କହିଛନ୍ତି ଯେ କୋଭିଡ ନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ ସମସ୍ତ ସଦସ୍ୟ ଏବଂ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯିବ । RTPCR ପରୀକ୍ଷା ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ ନୁହେଁ ।

ଯେଉଁମାନେ ଟିକାକରଣ କରିନାହାଁନ୍ତି ସେମାନଙ୍କୁ ଟିକା ନେବାକୁ ଆମେ ଅନୁରୋଧ କରିବୁ । ଏଥର ମୌସୁମୀ ଅଧିବେଶନରେ ବିରୋଧୀମାନେ ଅନେକ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ସରକାରଙ୍କୁ ଘେରି ରହିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ । ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶରେ ସମ୍ପତ୍ତି ବ୍ଲକ୍ ମୁଖ୍ୟ ନିର୍ବାଚନରେ ​​ହିଂସା, ଟିକାକରଣର ମନ୍ଥର ଗତି ହେଉ କିମ୍ବା ତୃତୀୟ ଲହର ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି । ଏହି ସବୁ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ସରକାରଙ୍କୁ ଘେରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ ବିରୋଧୀ ।

ଏହାସହ କୃଷି ଆଇନ ରଦ୍ଦ ପାଇଁ ଦାବି ସଂସଦରେ ପୁଣି ଥରେ ସ୍ୱର ଉଠିପାରେ । ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ, ସଂସଦର ସର୍ବାଧିକ କାର୍ଯ୍ୟକାରିତା କୌଣସି ବିଘ୍ନ ବିନା କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହେବ ବୋଲି ସରକାରଙ୍କ ଉଦ୍ୟମ ହେବ । ଏହା ସହ ସରକାର ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ବିଲ୍ ପାସ୍ କରିବାକୁ ଯୋଜନା ରଖିଛନ୍ତି ।

   Related Posts