AKK 2023
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର୨: CFSLର ସହାୟତାରେ ASI ଗୋପାଳ ଦାସଙ୍କ ହେବ ଭଏସ ଟେଷ୍ଟ
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ: ବସ୍‌ କର୍ମଚାରୀ ଭୁଲିଗଲେ ମାନବିକତା, ଅଧାରାସ୍ତାରେ ଛାଡି ଚାଲିଗଲେ ମୃତଦେହ
  • ||
  • ଦାରିଙ୍ଗବାଡି: ବାଇକ୍‌-କାର୍‌ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା: ୨ ମୃତ, ଜଣେ ଆହତ
  • ||
  • ପାଟଣା: ପୋଖରୀ ଭିତରକୁ ପଶିଲା ତେଲ ଟ୍ୟାଙ୍କର, ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିପଡିଲା
  • ||

ମୋଡିଫାଏଡ୍ ଇଣ୍ଟରସେପ୍ଟର୍ ୬୫୦ ‘ତମରାଜ’, ଦମଦାର୍ ଲୁକ୍ ସହ ଜିଣୁଛି ମନ

8/05/2020 at 3:14 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୦୮|୦୫:  ରୟାଲ ଏନଫିଲ୍ଡ୍ ମୋଟର ସାଇକେଲ୍ ଏବେ ଯୁବପୀଢୀଙ୍କ ପ୍ରଥମ ପସନ୍ଦ ପାଲଟିଛି । ଏବେ ବୁଲେଟର ଟ୍ରେଣ୍ଡ୍ ଚାଲିଛି । ଅଧିକାଂଶ ବାଇକ ଆରୋହୀ ରୟାଲ ଏନଫିଲ୍ଡ୍ ବୁଲେଟ୍ କିଣିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରୁଛନ୍ତି । ଏହାକୁ ନଜରରେ ରଖି କମ୍ପାନୀ ମଧ୍ୟ ନୂଆ ନୂଆ ମଡେଲର ବାଇକ୍ ତିଆରି କରୁଛି । ଏହା ମଧ୍ୟରେ ନୂଆଦିଲ୍ଲୀର ନିଭ୍ ମୋଟରସାଇକେଲ୍ ଇଣ୍ଟରସେପ୍ଟର୍ ୬୫୦କୁ ନୂଆ ଡିଜାଇନ୍ କରିଛି । ଯାହାର ଲୁକ୍ ଏବେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ପାଗଳ କରିଦେଇଛି । ଏହାର ନାଁ ରହିଛି ‘ତମରାଜ୍’ ।

ତମରାଜରେ ବାଇକକୁ ମୋଡିଫିକେସନ୍ କରାଯାଇଛି । ଏହାର ବଡି ପାର୍ଟ ବୁଲେଟର ରହିଛି । ଏହାର ଲୁକ୍ ଦମଦାର୍ ହୋଇଛି । ଏଥିରେ ଟ୍ୟାଙ୍କ୍ ସସପେନ୍ସସନ୍ କଭର୍, ବଡି କଭର୍ ରହିଛି । ସେହିପରି ଏହାର ହେଡଲାଇଟକୁ ଏଲଇଡି ହେଡଲାଇଟରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଯାଇଛି । ଏହାର ହାଣ୍ଡେଲ୍ ବାରକୁ ମଧ୍ୟ ସିଧା କରାଯାଇଛି । ସିଙ୍ଗିଲ୍ ସିଟ୍ ମଧ୍ୟ ଏଥିରେ ରହିଛି । ଏହାର ଟେଲ୍ ଲାଇଟ୍ ମଧ୍ୟ ଏଲଇଡିରେ ଦିଆଯାଇଛି ।

ଏହି ବାଇକରେ ୬୪୮ ସିସିର ପାରାଲାଲ୍ ଟ୍ନିଟ୍ ଇଞ୍ଜିନ ରହିଛି । ଏଥିରେ ଲିକୁଇଡ୍ କୁଲଡ୍ ଇଞ୍ଜିନ ରହିଥିବା ବେଳେ ଏହାର ଇଞ୍ଜିନ ୫୨ ଏନଏମର ଟର୍କ ଓ ୪୭ ପିଏସର ପାଓ୍ୱାର ଜେନେରେଟ୍ କରିଥାଏ । ଏଥିରେ ୬ ସ୍ପିଡ୍ ଗିଅର୍ ବକ୍ସ୍ ରହିଛି । ଏହାର ଦାମ୍ ୧ ଲକ୍ଷ ୯୦ ହଜାରରୁ ଆରମ୍ଭ । ତେବେ ଏହି ଇଣ଼୍ଟରସେପ୍ଟରରୁ ତାମରାଜ୍ କରିବାକୁ ୨ରୁ ୩ ମାସ ସମୟ ଲାଗିଥାଏ ।

   Related Posts