scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଇସଲାମୀୟ ଦେଶ ବାହାରିନ୍‌ରେ ଥିବା ୨୦୦ ବର୍ଷ ପୁରୁଣା ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣ ମନ୍ଦିର ପୁନର୍ନିମାଣ କାର୍ଯ୍ୟର ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିବେ ମୋଦୀ

23/08/2019 at 4:08 PM

ମାନାମା .-ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ  ବାହାରିନ୍‌ରେ ଥିବା ୨୦୦ ବର୍ଷ ପୁରୁଣା ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣ ମନ୍ଦିର ପୁନର୍ନିମାଣ କାର୍ଯ୍ୟର ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିବେ । ଏଥିପାଇଁ ୪୨ ଲକ୍ଷ  ଆମେରିକୀୟ ଡଲାର ଖର୍ଚ୍ଚ କରାଯିବ । ସଂଯୁକ୍ତ ଆରବ ଏମିରେଟ୍‌ର ଯାତ୍ରା ଶେଷ କରିବା ପରେ ମୋଦୀ ବାହାରିନ୍‌ରେ ପହଞ୍ଚିବେ । ଆରବ ଦେଶମାନଙ୍କରେ ସେ ଦେଶର ଶାସକମାନଙ୍କୁ ଭେଟିବା ସହ ଭାରତ ଓ  ଆରବ ଦେଶମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସମ୍ପର୍କକୁ ସୁଦୃଢ କରିବା ଉପରେ ଜୋର ଦେବେ। ସଂଯୁକ୍ତ ଆରବ ଏମିରେଟରେ ତାଙ୍କୁ ଦେଶର ସର୍ବୋଚ୍ଚ ସମ୍ମାନ ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ ।

ଅଗଷ୍ଟ ୨୪ ଓ ୨୫ ତାରଖରେ ମୋଦୀ ବାହାରିନ୍‌ରେ ରହିବେ । ମାନାମାରେ ଥିବା ଏହି କୃଷ୍ଣ ମନ୍ଦିରରେ ୨୦୦ ବର୍ଷ ପୁରୁଣା ।  ଭାରତ ସହ ସାରା ବିଶ୍ୱରେ ଥିବା ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମାବଲମ୍ବୀ ଲୋକ ଜନ୍ମାଷ୍ଟମୀକୁ ଆନନ୍ଦ ଉଲ୍ଲାସର ସହ ପାଳନ କରୁଛନ୍ତି । ଏହି ଅବସରରେ ଇସଲାମୀୟ ଦେଶ  ବାହାରିନ୍‌ରେ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣଙ୍କ ମନ୍ଦିରର ପୁନର୍ନିମାଣ କାର୍ଯ୍ୟକୁ  ନେଇ ଭକ୍ତଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଉତ୍ସାହ ଦେଖା ଦେଇଛି ।

ବାହାରିନ୍‌ରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ  ଦୁଇଦିନିଆ ଗ୍ରସ୍ତରେ ଆସିଛନ୍ତି । ଏହି ଅବସରେ ଶ୍ରୀନାଥଜୀଙ୍କ ମନ୍ଦିର ପୁନର୍ନିମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ ରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିବାରୁ ନିଜକୁ ଭାଗ୍ୟବାନ ମନେ କରୁଥିବା ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ଟ୍ୱିଟରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଏହି ଯାତ୍ରା ସମୟରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ବାହାରିନ୍‌ର ଶାସକ ଶେଖ୍‌ ହମଦ ବିନ୍ ଇସା ଅଲ୍‌ ଖଲିଫାଙ୍କୁ ଭେଟିବେ ।

୪୫ହଜାର ବର୍ଗ ଫୁଟ୍‌ରେ ଏହି ମନ୍ଦିରର ପୁନର୍ନିମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ କରାଯିବ ।  ଏଥିରେ ଭକ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ  ୮୦ ପ୍ରତିଶତ ସ୍ଥାନ ରଖାଯିବ ବୋଲି ମନ୍ଦିରର ପରିଚାଳନା ବୋର୍ଡ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି ।

   Related Posts