ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଉପରେ ଡ୍ରୋନ୍‌ ଉଡାଇବା ଘଟଣା : ଅପଲୋଡ ଭିଡିଓ ଡିଲିଟ୍‌ କଲେ ୟୁଟ୍ୟୁବର, ଆଉ ହାତଯୋଡି କ୍ଷମା ବି ମାଗିଲେ…
  • ||
  • ଅର୍ଚ୍ଚନା ନାଗ ଗିରଫ ମାମଲା, ଇଡିକୁ ସବୁ ତଥ୍ୟ ଦେଲା କମିଶନରେଟ୍‌ ପୋଲିସ
  • ||
  • ଧର୍ମଗଡ଼ : ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ଟ୍ୟାଙ୍କରରୁ ଗ୍ୟାସ୍‌ ଲିକ୍‌, ଯାତାୟତ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ
  • ||

ଏହି ବ୍ୟବସାୟ କରି ଭଲ ରୋଜଗାର କରନ୍ତୁ, ଆପଣଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବେ ମୋଦି ସରକାର

8/12/2020 at 3:33 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୮/୧୨ : କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଅର୍ଥବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ବୁଷ୍ଟ ଦେବା ପାଇଁ ନିର୍ମାଣ ସେକ୍ଟର ଗୁଡିକ ପାଇଁ ଆର୍ଥିକ ପ୍ୟାକେଜ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ । ମୋଦି ସରକାର ନିର୍ମାଣ କ୍ଷେତ୍ରର ୧୦ଟି ସେକ୍ଟରକୁ ଏହି ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ରାଶି ଦେବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ । ଏହି ସେକ୍ଟରମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଏପରି ଏକ ସେକ୍ଟର ଅଛି ଯେଉଁଥିରେ ଯୋଡି ହୋଇ ଅନେକାଂଶରେ ଫାଇଦା ଉଠାଇବା ସହିତ ନିଜର ରୋଜଗାର ବଢାଇହେବ । ସେହି ସେକ୍ଟର ହେଉଛି ଏୟାର୍ କଣ୍ଡିସନର୍ ଏବଂ ଏଲଇଡି ନିର୍ମାଣ ସେକ୍ଟର ।  ଏହି  ସେକ୍ଟର ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ୬ ହଜାର ୨ ଶହ କୋଟି ଟଙ୍କାର ପିଏଲଆଇ ଦେବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ।

ଏଲଇଡି ଲାଇଟ୍ ବର୍ତ୍ତମାନ ମଣିଷ ଜୀବନର ଏକ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ଅଂଶ ହୋଇଯାଇଛି ।  ଘରକୁ ଆଲୋକମୟ କରିବା ହେଉ କିମ୍ବା ସଡକ-ପରିବହନ ଏବଂ ଅଟୋ ସେକ୍ଟରରେ ମଧ୍ୟ ଏଲଇଡି ଲାଇଟର ବ୍ୟବହାର ବହୁଳ ପରିମାଣର ହେଉଛି । କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ ଏଲଇଡି ଲାଇଟ ବ୍ୟବହାର ଦ୍ବାରା ବିଜଳି ବିଲ ମଧ୍ୟ କମ ଆସୁଛି । ଏହା ଦ୍ବାରା ଏଲଇଡି ବଲବ୍ ନିର୍ମାଣ କାମ ଆରମ୍ଭ କରି ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ରୋଜଗାର ବଢାଇ ପାରିବେ  । ଏଥିପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ MSME ବିଭାଗ ଅନେକ ସଂସ୍ଥାକୁ ଏଲଇଡି ବଲବ୍ ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ଟ୍ରେନିଂ ମଧ୍ୟ ଦେଉଛି ।

ଯଦି ଆପଣ ଏହି ବ୍ୟବସାୟ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ତେବେ ପ୍ରଥମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହାର ଟ୍ରେନିଂ ନେବାକୁ ପଡିବ  । ଏହି ଟ୍ରେନିଂ ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କର ଫିସ୍ ରହିବ ୫ ହଜାର ଟଙ୍କା । ଟ୍ରେନିଂ ମାଧ୍ୟମରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏଲଇଡି ବଲବ୍ ତିଆରି ପାଇଁ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ସୂଚନା ଦିଆଯିବ । IDEMI ଦ୍ବାରା ୩ଦିନିଆ କୋର୍ସ କରାଯାଉଛି ।

   Related Posts