Showcase2022
Showcase2022
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭଦ୍ରକ: ଲାଞ୍ଚ ନେଇ ନିଲମ୍ୱିତ ହେଲେ ରାଜସ୍ୱ ନିରୀକ୍ଷକ, କହିଥିଲେ ମୋ ମୁଣ୍ଡର ଦାମ୍‌ କଣ ୨୦୦ ଟଙ୍କା ?
  • ||
  • ବାରିପଦା:ସରକାରୀ ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡ ସମ୍ମୁଖରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ୪ ଦୋକାନ ଓ ହୋଟେଲ ଭସ୍ମୀଭୂତ
  • ||

ପେଟ୍ରୋଲ, ଡିଜେଲକୁ ଜିଏସଟି ପରିସରକୁ ଆଣିବା ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରସ୍ତୁତ, କିନ୍ତୁ ରାଜ୍ୟ ଗୁଡିକର ସହମତି ଜରୁରୀ-କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ

14/11/2022 at 8:21 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ପେଟ୍ରୋଲ ଏବଂ ଡିଜେଲକୁ ଜିଏସଟି ପରିସରକୁ ଆଣିବା ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଏଥିପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ଗୁଡିକର ସହମତି ସମ୍ଭାବନା କମ । ସାମ୍ୱାଦିକଙ୍କ ପ୍ରଶ୍ନରେ ସୋମବାର ପେଟ୍ରୋଲିୟମ ଏବଂ ପ୍ରାକୃତିକ ଗ୍ୟାସ ମନ୍ତ୍ରୀ ହରଦୀପ ସିଂ ପୁରୀ ଏ କଥା କହିଛନ୍ତି। କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି, ପେଟ୍ରୋଲ ଏବଂ ଡିଜେଲକୁ ଜିଏସଟି ପରିସରକୁ ଆଣିବା ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ଗୁଡିକର ସହମତି ଜରୁରୀ ଏବଂ ଯଦି ରାଜ୍ୟ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଆଗକୁ ବଢନ୍ତି ତେବେ କେନ୍ଦ୍ର ମଧ୍ୟ ଏଥିପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛି ।

କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ହରଦୀପ ସିଂ ପୁରୀ କହିଛନ୍ତି, ‘ଆମେ ପୂର୍ବରୁ ଏଥିପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛୁ । ଏହାକୁ ମୁଁ ବୁଝୁଛି । କିନ୍ତୁ ଦ୍ୱିତୀୟ ପ୍ରସଙ୍ଗ ହେଉଛି ଏହାକୁ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରାଇବା । ଏହି ପ୍ରଶ୍ନ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଆଗରେ ଉଠଇବା ଦରକାର’।

ପେଟ୍ରୋଲ ଏବଂ ଡିଜେଲକୁ ଜିଏସଟି ପରିସରକୁ ଆଣିବା ନେଇ ଦୀର୍ଘ ଦିନରୁ ଦାବି ଉଠି ଆସୁଛି । ଏହାରି ଭିତରେ ରାଜ୍ୟ ଗୁଡିକର ସହମତି ପ୍ରକାଶ ନେଇ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଆଶଂକା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । ରାଜ୍ୟ ଗୁଡିକର ରାଜସ୍ୱର ମୁତ୍ର ସ୍ରୋତ ମଦ ଏବଂ ପେଟ୍ରୋଲିୟମ ଉତ୍ପାଦରୁ ମିଳୁଥିବା ଟ୍ୟାକ୍ସ ଅଟେ । ରାଜ୍ୟ ଗୁଡିକୁ ଏଥିରେ କେତେ ଆୟ ହେଉଛି ତାହା ବୁଝିବାରେ କିଛି ବଡ଼ ଅସୁବିଧା ନାହିଁ। ରାଜସ୍ୱ ପାଉଥିବା ଲୋକେ କାହିଁକି ଏହାକୁ ଛାଡିବେ ? ମୁଦ୍ରାସ୍ଫୀତି ଏବଂ ଅନ୍ୟ ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ନେଇ କେବଳ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଚିନ୍ତିତ ଥିବା କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି।

   Related Posts