AKK 2023
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଝାରସୁଗୁଡାରେ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ତନାଘନା, ଗୁଳିମାଡ଼ ସ୍ଥାନରେ ମେଟାଲ ଡିଟେକ୍ଟର ଯାଞ୍ଚ
  • ||
  • କଟକ: ସବ ରେଜିଷ୍ଟ୍ରାର ଅଫିସରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ରେକର୍ଡ ରୁମ୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଜେଲ୍‌ରେ ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ ଅର୍ଚ୍ଚନା, ଅନୁମତି ଦେଇଥିଲେ କୋର୍ଟ
  • ||

ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ମୋଦିଙ୍କ ବଡ ଘୋଷଣା : ଏଥର ନିଜ ଇଛାରେ ନେଇପାରିବେ ବଦଳି

14/01/2019 at 3:34 PM

ଦିଲ୍ଲୀ ୧୪/୧ : ୨୦୧୯ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ଆର୍ଥିକ ପଛୁଆ ସାଧାରଣ ବର୍ଗଙ୍କ ପାଇଁ ୧୦ ପ୍ରତିଶତ ସଂରକ୍ଷଣ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଭଳି ଏକ ଐତିହାସିକ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ମୋଦି | ଏବେ ପୁଣି ଦେଶର କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଉପହାର ଦେବା ପାଇଁ ଆଉ ଏକ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ମୋଦି |

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ନିକଟରେ କେନ୍ଦ୍ର କର୍ମଚାରୀ ଦରମା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ଦାବି କରିଥିଲେ | କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଦାବି ଅନୁସାରେ ମୋଦି ସରକାର କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଦରମା ବୃଦ୍ଧି କରିବା ଦିଗରେ ଅଗ୍ରସର ହୋଇଛନ୍ତି | ମୋଦି ସରକାରର ଏହି ଘୋଷଣା ପରେ କେନ୍ଦ୍ରର ଅଢେଇ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ କର୍ମଚାରୀ ସିଧାସଳଖ ଲାଭବାନ ହେବେ |

ଗ୍ରାମୀଣ ଡାକ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ  ପାଇଁ ଲିମିଟେଡ଼ ବଦଳି ସୁବିଧା ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ମୋଦି ସରକାର | ଏହାଛଡା କିଏ କେଉଁଠିକୁ ବଦଳି ହେବାଲାଗି ଯାହା ସବୁ ଆବେଦନ ଥିଲା ସେସବୁକୁ ମଧ୍ୟ ଗ୍ରହଣ କରିନିଆଯାଇଛି | ଗ୍ରାମୀଣ ଡାକ କର୍ମଚାରୀଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ମଧ୍ୟରେ ଥରେ ମାତ୍ର ବଦଳି ହୋଇଥାଏ | ମହିଳା ଡାକ କର୍ମଚାରୀ ନିଜର କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ମଧ୍ୟରେ ଦୁଇଥର ବଦଳି ନେବାର ସୁବିଧା ଥିଲା |

ମୋଦି ସରକାରଙ୍କ ଘୋଷଣା ଅନୁଯାୟୀ ବର୍ତ୍ତମାନ ଡାକ କର୍ମଚାରୀ ନିଜ ଇଛା ଅନୁସାରେ ନିଜ ଗାଁ, ସହର କିମ୍ବା ନିଜର ମନମୁତାବକ ସ୍ଥାନକୁ ବଦଳି ନେଇପାରିବେ | ଏଥିପାଇଁ କର୍ମଚାରୀ ୩ ବର୍ଷ କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ପୁରା କରିଥିବା ଆବଶ୍ୟକ |

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଯେଉଁ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଉପରେ କୌଣସି ପୋଲିସ କେସ କିମ୍ବା ପ୍ରଶାସନିକ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ହୋଇଥିବ ସେହି କର୍ମଚାରୀ ଏହି ଯୋଜନାର ଲାଭ ଉଠାଇପାରିବେନାହିଁ | ଦରମା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ କର୍ମଚାରୀ ଦାବି କରିଥିଲେ | ୮ହଜାର ଟଙ୍କା ଲେଖାଏଁ ଦରମା ବୃଦ୍ଧି କରିବା ପାଇଁ କର୍ମଚାରୀ ଦାବି କରିଥିଲେ | ବର୍ତ୍ତମାନ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସର୍ବନିମ୍ନ ଦରମା ୧୮ ହଜାର ଟଙ୍କା ରହିଛି | ତେବେ ଏହାକୁ ୨୬ ହଜାରକୁ ବୃଦ୍ଧି କରାଇବା ପାଇଁ କର୍ମଚାରୀ ଦାବି କରିଛନ୍ତି | କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ଘୋଷଣା ଅନୁସାରେ ସମସ୍ତ ସ୍ଥାୟୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ପ୍ରତିବର୍ଷ ୨୦ଟି ଛୁଟି ନିଶ୍ଚିତ ମିଳିବ |

   Related Posts