scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ସଂପ୍ରସାରଣ ହେବ ମୋଦୀ ସରକାରଙ୍କ କ୍ୟାବିନେଟ୍‌, ସ୍ଥାନ ପାଇବେ ନୂଆ ମୁହଁ, ଦିଲ୍ଲୀରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଗଲାଣି କସରତ

30/11/2020 at 8:29 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୩୦|୧୧:   ସଂସଦର ଆଗାମୀ ଅଧିବେଶନ ପୂର୍ବରୁ ମୋଦୀ ସରକାରଙ୍କ ମନ୍ତ୍ରୀମଣ୍ଡଳର ସଂପ୍ରସାରଣ ହୋଇପାରେ । ଏବେସୁଦ୍ଧା ଏନେଇ ସ୍ପଷ୍ଟ ସୂଚନା ମିଳିପାରି ନାହିଁ । ବିହାରରେ ଏନଡିଏ ସରକାର ଜିତିବା ସହ ଦେଶର ବିଭିନ୍ନ ରାଜ୍ୟରେ ହୋଇଥିବା ଉପ ନିର୍ବାଚନରେ ବିଜେପିକୁ ଅହେତୁକ ସଫଳତା ମିଳିଛି । ଫଳରେ ମନ୍ତ୍ରୀମଣ୍ଡଳରେ ସଂପ୍ରସାରଣ ଚର୍ଚ୍ଚା ଜୋର୍ ଧରିଛି ।

ମନ୍ତ୍ରୀମଣ୍ଡଳରେ ସଂପ୍ରସାରଣ ଚର୍ଚ୍ଚା ଜୋର ଧରିବା ମଧ୍ୟରେ ଏବେ ବିଭିନ୍ନ ବିଜେପି ନେତା ଦିଲ୍ଲୀରେ ଆସି ବରିଷ୍ଠ କର୍ମକର୍ତ୍ତାଙ୍କୁ ଭେଟୁଛନ୍ତି । ବିହାର ନିର୍ବାଚନରେ ସଫଳତା ପଛରେ ହାତ ଥିବା କିଛି ନେତା ମଧ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀମଣ୍ଡଳରେ ସ୍ଥାନ ପାଇବା ପାଇଁ ଲବି ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଛନ୍ତି । ଏପରିକି ଜେଡିୟୁର କିଛି ସାଂସଦ ମଧ୍ୟ କ୍ୟାବିନେଟରେ ସାମିଲ ହେବା ପାଇଁ ଆଶା ରଖିଛନ୍ତି । ଏଲଜେପିର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ରାମବିଳାସ ପାଶ୍ୱଓ୍ୱାନଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ ପରେ ଜେଡିୟୁ ନେତାଙ୍କ ସମ୍ଭାବନା ଜୋର୍ ଧରିଛି । ସେହିପରି ରାମଦାସ ଆଠଓ୍ୱାଲେଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ପଦୋନ୍ନତି ମିଳିପାରେ ।

ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ଉପନିର୍ବାଚନରେ ବିଜେପିର ବିପୁଳ ବିଜୟ ପରେ ଏଠାରୁ କେହି ନେତା ମନ୍ତ୍ରୀ ହୋଇପାରନ୍ତି । କଂଗ୍ରେସ ଛାଡି ବିଜେପିରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିବା ଜ୍ୟୋତିରାଦିତ୍ୟ ସିନ୍ଧିଆଙ୍କ ନାଁ ମଧ୍ୟ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହିଛି । ସୂତ୍ରାନୁସାରେ, ସଂସଦର ଆସନ୍ତା ଅଧିବେଶନ ପୂର୍ବରୁ ମନ୍ତ୍ରୀମଣ୍ଡଳ ସଂପ୍ରସାରଣ କରାଯାଇପାରେ । ଏହାସହ ଆସନ୍ତାବର୍ଷ ହେବାକୁ ଥିବା ବଜେଟ୍ ଅଧିବେଶନ ସହ ଏହାକୁ ଯୋଡା ଯାଇପାରେ ବୋଲି ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି ।

   Related Posts