AKK 2023
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଝାରସୁଗୁଡାରେ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ତନାଘନା, ଗୁଳିମାଡ଼ ସ୍ଥାନରେ ମେଟାଲ ଡିଟେକ୍ଟର ଯାଞ୍ଚ
  • ||
  • କଟକ: ସବ ରେଜିଷ୍ଟ୍ରାର ଅଫିସରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ରେକର୍ଡ ରୁମ୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଜେଲ୍‌ରେ ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ ଅର୍ଚ୍ଚନା, ଅନୁମତି ଦେଇଥିଲେ କୋର୍ଟ
  • ||

ରାଜଧାନୀରେ ଆନିମଲ ଆକ୍ଟର ଖୁଲମଖୁଲା ଉଲଂଘନ, ରାସ୍ତାଘାଟରେ ଚାଲିଛି ବେଧଡକ ମାଂସ କଟା : ଦେଢ ବର୍ଷ ହେଲା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହୋଇପାରୁନି ମଡର୍ଣ୍ଣ ଆବାଟୟର

14/01/2019 at 6:13 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୧୪|୧: ରାଜଧାନୀରେ ଆନିମଲ ଆକ୍ଟର ଖୁଲମଖୁଲା ଉଲଂଘନ । ରାସ୍ତାଘାଟରେ ଚାଲିଛି ବେଧଡକ ମାଂସ କଟା । କାରଣ କେହି ଟେଣ୍ଡର ନେଉନଥିବାରୁ ଦେଢ ବର୍ଷ ହେଲା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହୋଇପାରୁନି ମଡର୍ଣ୍ଣ ଆବାଟୟର । କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କାର ଯନ୍ତ୍ରାଂଶ ଖତ ଖାଉଛି ।

ଇଏ ହେଉଛି ଭୁବନେଶ୍ବର ଗାଡକଣଠାରେ ୮ କୋଟି ୨୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟରେ ନିର୍ମାଣ ହୋଇଥିବା ମଡ଼ର୍ଣ୍ଣ ଆବାଟୟର ।ୱାର୍ଡ ନମ୍ବର ୯ ରେ ରହିଛି ଏହି ଆବାଟୟର । ଆବାଟୟର ମାନେ ଯାହାକୁ କୁହାଯାଏ ଆଧୁନିକ କଂସେଇଖାନା । ୨୦୧୭ ଅଗଷ୍ଟ ୩୦ରେ ଏହାକୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଦ୍ବାରା ଉଦଘାଟନ କରିଥିଲେ । ଦୁଇ ଦୁଇ ଥର ଡେଣ୍ଡର ଡକା ଗଲାଣି । କିନ୍ତୁ କେହି ଟେଣ୍ଡର ନେଉନଥିବାରୁ କାମ ଆରମ୍ଭ ହୋଇପାରୁନି । ଲୋକାଲ ଏବଂ ଜାତୀୟ ସ୍ତରର ଟେଣ୍ଡର ଡକାଯିବା ପରେ ଏବେ ଗ୍ଲୋବାଲ ଟେଣ୍ଡର ଡକାଯିବ ବୋଲି ମେୟର କହିଛନ୍ତି ।

ଏ ଚିତ୍ରକୁ ଟିକେ ଦେଖନ୍ତୁ । କେଉଁଭଳି ଅସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକର ପରିବେଶରେ ମାଂସ କଟା ଚାଲିଛି । ଯେଉଁଠି କଟା ସେଇଠି ବିକା ଚାଲିଛି ।ବର୍ଷା ଦିନେ ତ ଏହି ଯାଗାରେ ଠିଆ ହେବା ମୁସ୍କିଲ ହୋଇଯାଏ । ତେଣୁ ମଡ଼ର୍ଣ୍ଣ ଆବାଟୟର ଶୀଘ୍ର ଖୋଲିବାକୁ କହଲେଣି ଗ୍ରାହକ । ଆରମ୍ଭ ହେଲେ ମାଂସର କ୍ବାଲିଟି ଏବଂ ଦର ନିର୍ଧାରଣ କରିବେ ଭେଟେନାରୀ ଡ଼ାକ୍ତର ଏବଂ ବିଏମସି ।ତେଣୁ ଶୀଘ୍ର ଖୋଲାଯିବା ଉଚିତ୍ ବୋଲି ଗ୍ରାହକ ମତ ଦେଇଛନ୍ତି । ସେହିପରି ମାଂସ ଦୋକାନୀଙ୍କ କହିବା କଥା ବିଏମସି ଦୋକାନ ଦେବା ସହ କଂସେଇଖାନା ଖୋଲିଲେ ସମସ୍ତେ ଲାଭରେ ରହିବେ ।

   Related Posts