scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଲଗାତର ତୃତୀୟ ଦିନରେ ବି ବିଧାନସଭାରେ ମନ୍ତ୍ରୀ ବିଧାୟକଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତି : ୧୩ମନ୍ତ୍ରୀ ଗଲେ କୁଆଡେ? ସରକାରଙ୍କୁ ଘେରିଲେ ବିରୋଧୀ

17/07/2019 at 6:29 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୧୭|୭: ଲଗାତର ତୃତୀୟ ଦିନରେ ବି ବିଧାନସଭାରେ ମନ୍ତ୍ରୀ ବିଧାୟକଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତିକୁ ନେଇ ସରକାରଙ୍କୁ ଘେରିଛନ୍ତି ବିରୋଧୀ । ପ୍ରଶ୍ନକାଳରେ କୃଷି, ସମବାୟ, ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଅର୍ଥ ମନ୍ତ୍ରୀ ଏବଂ ଯୋଜନା ଓ ସଂଯୋଜନା ମନ୍ତ୍ରୀ ଉତ୍ତର ରଖୁଥିବାରୁ ଅସନ୍ତୋଷ ଜାହିର କରିଛନ୍ତି ଉଭୟ କଂଗ୍ରେସ ଓ ବିଜେପି। ଆଉ ନିଜ ନିଜ ଷ୍ଟାଇଲ୍‌ରେ ସରକାରଙ୍କୁ ସମାଲୋଚନା ମଧ୍ୟ କରିଛନ୍ତି । କିଏ କ’ଣ କହିଛନ୍ତି ଚାଲନ୍ତୁ ଦେଖିବା । ….

ବିରୋଧୀଙ୍କ ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ଦେବାକୁ ନାହାନ୍ତି ମନ୍ତ୍ରୀ । ମାତ୍ର ୨ଜଣ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ନେଇ ଚାଲିଛି ବିଧାନସଭା । ଲଗାତର ତୃତୀୟ ଦିନରେ ବି ବିଧାନସଭାରେ ମନ୍ତ୍ରୀ ବିଧାୟକଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତିକୁ ନେଇ ସରକାରଙ୍କୁ ଘେରିଛନ୍ତି ବିରୋଧୀ ।  ଆଜି ବିଧାନସଭାରେ ଶାସକ ଦଳର ୧୧୨ ବିଧାୟକଙ୍କ ଭିତରୁ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ ମାତ୍ର ୬୧ । ସେହିଭଳି ୨୧ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଭିତରୁ ୮ଜଣ ମନ୍ତ୍ରୀ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ । ଏମିତିରେ ୧୫ପ୍ରତିଶତ ମନ୍ତ୍ରୀ ଉପସ୍ଥିତ ରହିବା ନିୟମ କଥା ଉଠାଇ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଥିଲା କଂଗ୍ରେସ । ସେହଭଳି ବର୍ତମାନ ରାଜ୍ୟରେ ବ୍ଲକ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ବିଧାନସଭା ଯାଏଁ ସବୁ କିଛି ଇନ୍‌ଚାର୍ଜରେ ଚାଲିଛି କରି ସରକାରଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ୍‌ କରିଥିଲା ବିଜେପି ।

ପ୍ରଶ୍ନକାଳରେ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତିକୁ ନେଇ ବିରୋଧୀ ସରକାରଙ୍କୁ ଘେରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିବା ବେଳେ ବିଭିନ୍ନ ବିଭାଗ ପାଇଁ ଉତ୍ତର ରଖିଥିଲେ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ନିରଞ୍ଜନ ପୁଜାରୀ । ଆଉ ବିରୋଧୀଙ୍କୁ ପଢ଼ାଇଥିଲେ ଆଇନର ପାଠ । କହିଥିଲେ କ୍ୟାବିନେଟ ମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ସେ ଯୁଗ୍ମ ଦାୟିତ୍ବ ନେଇପାରିବେ।

ଗୋଟେ ପଟେ ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାରକୁ ନେଇ ପାଟକୁରା କମ୍ପୁଥିବା ବେଳେ ଏପଟେ ମନ୍ତ୍ରୀ ମରୁଡ଼ିକୁ ନେଇ ବିଧାନସଭା କମ୍ପାଉଥିଲେ ବିରୋଧୀ । ଏମିତିରେ ଗଲା ତିନି ଦିନ ହେଲାଣି ମନ୍ତ୍ରୀ ବିଧାୟକଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତିକୁ ନେଇ ବେଶ୍ ସରଗରମ୍‌ ହୋଇଛି ପ୍ରଶ୍ନକାଳ ।

   Related Posts