oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କଟକ : ଶାଶୂ ଘର ଛାଡିଲେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ବର୍ଷା ପ୍ରିୟଦର୍ଶିନୀ, ୩୦ ସୁଦ୍ଧା ଘର ଛାଡିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ ହାଇକୋର୍ଟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୩୧ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ମୁମ୍ଵାଇ : ଠକେଇର ଶିକାର ହେଲେ ଅନ୍ନୁ କପୁର, KYC ଅପଡେଟ୍ ବାହାନାରେ ଲୁଟି ନେଲେ ୪.୩୬ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : ରାଜ୍ୟ ବାହାରକୁ ହେଉଥିଲା ଚାଲାଣ, ଚେକିଂ ବେଳେ କାର୍‌ରୁ ବାହାରିଲା ୧୦ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜଧାନୀର ବିଭିନ୍ନ ବାର୍‌ରେ ରେଡ୍‌, କଟକଣା ପରେ ବି ମାନୁନଥିଲେ ମାଲିକ
  • ||
  • ଇଣ୍ଡୋନେସିଆ : ରକ୍ତ ରଞ୍ଜିତ ହେଲା ଖେଳ ପଡ଼ିଆ; ଫୁଟବଲ ମ୍ୟାଚ୍ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ଦଙ୍ଗା, ୧୨୭ ମୃତ, ଏକାଧିକ ଆହତ
  • ||

ଆତ୍ମାହୂତି ଦେବାକୁ ଚେତାବନୀ ଦେଲେ ବିଧାୟକ ସୁର ରାଉତରାୟ

23/12/2019 at 7:51 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୨୩।୧୨ – ଜଟଣୀର ୨୭ ଗାଁର ଲୋକଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କ ଜମି ହକ୍ ଫେରାଇବା ଏବଂ ଦାରୁଠେଙ୍ଗରୁ ଡମ୍ପିଂୟାର୍ଡ ସ୍ଥାନନ୍ତାର ପାଇଁ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ବିଧାୟକ ସୁର ରାଉତରାୟ । ଏଥିପାଇଁ ସରକାରଙ୍କୁ ଜାନୁଆରୀ ୨୭ ତାରିଖ ଯାଏ ଡେଟ୍ ଲାଇନ୍ ଦେଇଛନ୍ତି । ୨୭ ତାରିଖ ଭିତରେ ଦାବି ପୂରଣ ନହେଲେ ନବୀନ ନିବାସ ଘେରାଉ କରିବା ସହ ସମୂହ ଆତ୍ମାହୁତି ଦେବାକୁ ଧମକ ଦେଇଛନ୍ତି ।…

ବହୁତ ହୋଇଗଲା, ଆଉ ନୁହଁ । ତୁରନ୍ତ ଲୋକଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କ ଜମି ଫେରାଅ । ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ନାଁ ନେଇ ଆଉ ହଲାପଟା କରନି । ନହେଲେ ସମୂହ ଆତ୍ମାହୂତି ଦେବୁ । ଜଟଣୀରେ ଚଞ୍ଚକତା କରି ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ନାଁରେ ରେକର୍ଡ ହୋଇଥିବା ଜମିକୁ ତୁରନ୍ତ ଲୋକଙ୍କୁ ଫେରାଇବାକୁ ପ୍ରଶାସନକୁ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି ବିଧାୟକ ସୁର ରାଉତରାୟ । ୨୦୧୨ରେ ଜଟଣୀର ୨୭ଟି ଗାଁର ୧୫ ହଜାର ଏକରରୁ ଅଧିକ ସ୍ଥିତିବାନ ସମ୍ପତ୍ତିକୁ ଚଞ୍ଚକତା କରି ମହାପ୍ରଭୁ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ନାଁରେ ରେକର୍ଡ କରିଛି ପ୍ରଶାସନ । ଲୋକଙ୍କ ଦାବିକୁ ବିଚାର କରିବାକୁ ହାଇକୋର୍ଟ ସରକାରଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ।

କିନ୍ତୁ ଯେତେ ହାରି ଗୁହାରୀ କଲେ ବି ପ୍ରଶାସନ ଶୁଣୁନି । ସେପଟେ ଦାରୁଠେଙ୍ଗ ପଞ୍ଚାୟତରୁ ଡମ୍ପିଂୟାର୍ଡ ହଟାଇବାକୁ ବି ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଜଟଣୀ ବିଧାୟକ । ଜାନୁଆରୀ ୨୬ ସୁଦ୍ଧା ଦୁଇଟି ଦାବି ପୂରଣ କରିବାକୁ ସରକାରଙ୍କୁ ଅଲଟିମେଟମ୍ ଦେଇଛନ୍ତି । ନହେଲେ ପରିଣାମ ପାଇଁ ସରକାର ଦାୟୀ ରହିବେ ବୋଲି ଚେତେଇ ଦେଇଛନ୍ତି ।

ନିଜ ଜମିରେ ନିଜର ହକ୍ ନାହିଁ । ପିଲାଙ୍କ ପାଠପଢା ହେଉ କି ଝିଅ ବାହାଘର, ଅବା ରୋଗୀଣା ବାପା ମାଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା । ଯେତେ ଯାହା ଅସୁବିଧା ପଡିଲେ ବି ଲୋକେ ନା ଜମି ବିକି ପାରୁଛନ୍ତି ନା ବନ୍ଧକ ରଖି ପାରୁଛନ୍ତି । ଜମି ଥାଇବି ଲୋକେ ସମସ୍ୟା ଭୋଗୁଛନ୍ତି । ତେଣୁ ବିଧାୟକଙ୍କ ଏଭଳି ପଦକ୍ଷେପକୁ ସମସ୍ତେ ସ୍ବାଗତ କରିଛନ୍ତି । ଦାବି ପୂରଣ ନହେଲେ ସମସ୍ତେ ଆତ୍ମାହୁତି ଦେବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ।

ଲୋକଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କ ଜମି ଫେରାଇ ଦେବାକୁ ଅନେକ ଥର ଆନ୍ଦୋଳନ ହୋଇଛି, ଲୋକେ ରାସ୍ତାକୁ ଓହ୍ଲାଇଛନ୍ତି, ପ୍ରଶାସନକୁ ଗୁହାରୀ କରିଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଏଯାଏ କିଛି ବି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ହୋଇନି । କିନ୍ତୁ ଏଥର ବିଧାୟକ ଶୁଣାଇଥିବା ଚରମବାଣୀ କେତେ ଫଳପ୍ରଦ ହେଉଛି ତାହା ଦେଖିବାକୁ ବାକି ରହିଲା

   Related Posts