AKK 2023
MONGINIS 728X90
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
MONGINIS 728X90
Showcase2022
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଫୁଲବାଣୀ:୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଦୁଇ ଦୁଇ ଥର ଚଢାଉ, ଦେଢ଼ କ୍ୱିଣ୍ଟାଲରୁ ଅଧିକ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡା: ନବଦାସ ହତ୍ୟା ଘଟଣା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗୋପାଳର ହେବ ନାର୍କୋ ଟେଷ୍ଟ
  • ||
  • ବରମୁଣ୍ଡା ବସ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଡରେ ବୋମାମାଡ ଘଟଣା, ଦୁଇ ଜଣଙ୍କୁ ବାନ୍ଧିଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର: ମହୁମାଛି ଆକ୍ରମଣରେ ୧୫ରୁ ଅଧିକ ଆହତ, ଜୀବନ ବଞ୍ଚାଇବାକୁ ଦୌଡିଲେ ଲୋକେ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଓଡ଼ିଶା ଆସିବେ ଅମିତ୍ ଶାହା, ବୁଥ ସ୍ତରୀୟ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗଦେବେ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: କମୁଛି ଶୀତ, ବଢୁଛି ତାତି: ଟ୍ୱିନସିଟିରେ ପାରଦ ଉପରମୁହାଁ
  • ||

ରାମକୃପାଳ ଯାଦବଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଲାଲୁ ଯାଦବଙ୍କ ଝିଅ ମିଶା ଭାରତୀ ଙ୍କ ବିବାଦୀୟ ବୟାନ; କହିଲେ ‘ଇଛା ହେଉଥିଲା ରାମକୃପାଳଙ୍କ ହାତ କାଟି ଦେଇଥାନ୍ତି’

19/01/2019 at 3:44 PM

ପାଟଣା ୧୯/୧ : ବିହାରର ରାଜଧାନୀ ପାଟଣାରେ ଏକ ରାଲିରେ ଆରଜେଡି ସୁପ୍ରିମୋ ଲାଲୁ ପ୍ରସାଦ ଯାଦବଙ୍କ ଝିଅ ତଥା ରାଜ୍ୟସଭା ସାଂସଦ ମିଶା ଭାରତୀ ଏକ ବୟାନ ଦେଇ ବିବାଦ ଘେରକୁ ଟାଣି ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି | ମିଶା ଭାରତୀ ଏହି ବୟାନ ଲାଲୁ ପ୍ରସାଦ ଯାଦବଙ୍କ ନିକଟତର ତଥା ମୋଦି ସରକାରଙ୍କ ମନ୍ତ୍ରିମଣ୍ଡଳର ମନ୍ତ୍ରୀ ରାମକୃପାଳ ଯାଦବଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦେଇଛନ୍ତି |

ମିଶା ଭାରତୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, “ଯେତେବେଳେ ରାମକୃପାଳ ଯାଦବ ବିଜେପିରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ ସେତେବେଳେ ମୁଁ ଅନୁଭବ କରିଥିଲେ ଯେ, ମୁଁ ତାଙ୍କ ହାତ କାଟି ଦେଇଥାନ୍ତି | ରାମକୃପାଳ ଆରଜେଡି ଛାଡି ବିଜେପିରେ ସାମିଲ ହେବା ଖବର ଶୁଣିବା ପରେ ମୁଁ ବହୁତ ରାଗି ଯାଇଥିଲି |”

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ରାମକୃପାଳ ଯାଦବ ଆଗରୁ ଚାରା କାଟୁଥିଲେ | ସେତେବେଳେ ମିଶା ଭାରତୀ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ସମସ୍ତେ ତାଙ୍କୁ ତାଙ୍କୁ ବହୁତ ସମ୍ମାନ କରୁଥିଲେ | କିନ୍ତୁ ଯେଉଁଦିନ ସେ ସୁଶୀଲ ମୋଦିଙ୍କ ସହ ହାତ ମିଳାଇଥିଲେ, ସେହିଦିନଠାରୁ ତାଙ୍କ ପ୍ରତି ଥିବା ସମସ୍ତ ସମ୍ମାନ ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଇଥିଲେ ବୋଲି ଭାରତୀ କହିଛନ୍ତି | ସେତେବେଳେ ସେ ପୂର୍ବର ସମସ୍ତ କଥା ଭୁଲି ଯାଇଥିଲେ | ସେ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ତାଙ୍କୁ ଏମିତି ରାଗ ଲାଗୁଥିଲା ଯେ, ଯେଉଁ ମେସିନରେ ସେ ଚାରା କାଟୁଥିଲେ ସେହି ମେସିନରେ ତାଙ୍କ ହାତ କାଟିଦେଇଥାନ୍ତେ |

ଆସନ୍ତା ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ମିଶା ଭାରତୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଏଥର ତାଙ୍କ ଦଳ ହିଁ ଜିତିବ | କାରଣ ଗତଥର ନିର୍ବାଚନ ବେଳେ ତାଙ୍କୁ ସଜବାଜ ହେବାକୁ ସମୟ ମିଳିନଥିଲା | କିନ୍ତୁ ଏଥର ସେ ପୁରା ପ୍ରସ୍ତୁତି କରି ମଇଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇବେ ବୋଲି ଭାରତୀ କହିଛନ୍ତି |

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ରାମକୃପାଳ ଯାଦବ ୧୯୭୭ ମସିହାରେ ପ୍ରଥମେ ଛାତ୍ର ରାଜନୀତିରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ | ୧୯୯୨ ମସିହାରେ ସେ ପ୍ରଥମଥର ପାଇଁ ବିହାର ବିଧାନସଭା ପରିଷଦର ସଦସ୍ୟ ହୋଇଥିଲେ | ୧୯୯୩ ମସିହାରେ ପ୍ରଥମଥର ପାଇଁ ଲୋକସଭା ସଦସ୍ୟ ହୋଇଥିଲେ | ୨୦୧୦ ମସିହାରେ ରାଜ୍ୟସଭା ସଦସ୍ୟ ଭାବେ ମନୋନୀତ ହୋଇଥିଲେ | ୨୦୧୪ ମସିହାରେ ବିଜେପି ପ୍ରତିଯୋଗୀ ଭାବେ ମଇଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇଥିଲେ ଏବଂ ଲୋକସଭା ସଦସ୍ୟ ଭାବେ ମନୋନୀତ ହୋଇଥିଲେ |

   Related Posts