ସ୍ତ୍ରୀକୁ ଟଙ୍କାଟିଏ ଦେବିନି...ଛାଡପତ୍ର ପୂର୍ବରୁ ନିଜର ଆଲିଶାନ ଘରେ ନିଆଁ ଲଗାଇଲେ ବ୍ୟକ୍ତି

Published By : Prameya-News7 Bureau | July 09, 2024 IST

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୯/୦୭: ଯେତେବେଳେ ବିବାହ ଭାଙ୍ଗିଯାଏ, ଦମ୍ପତିଙ୍କ ଟଙ୍କା ଏବଂ ସମ୍ପତ୍ତି ଆଇନଗତ ଭାବରେ ଭାଗ ହୋଇଯାଏ । ବିଭିନ୍ନ ଦେଶରେ ଛାଡପତ୍ର ଏବଂ ଆଲମିନି ନେଇ ବିଭିନ୍ନ ନିୟମ ଅଛି । କେତେକ ଦମ୍ପତି ପାରସ୍ପରିକ ସମ୍ମତି ସହିତ ଅଲଗା ହୋଇଥାନ୍ତି । ଯେତେବେଳେ କି କେତେକ ପରସ୍ପର ପ୍ରତି ଏତେ ଘୃଣା କରନ୍ତି ଯେ ସେମାନେ ସେମାନଙ୍କ ସହିତ କିଛି ଅଂଶୀଦାର କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ନାହିଁ । ଅନେକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଏହା ଦେଖାଯାଇଛି ଯେ ଛାଡପତ୍ର ପରେ ସ୍ୱାମୀ ନିଜ ଆୟ ଏବଂ ସମ୍ପତ୍ତିର ଏକ ଅଂଶ ବି ପତ୍ନୀକୁ ଦେବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ନାହିଁ ।  ଏଥିପାଇଁ ସେ ପରିବାରର ନାମ ଅନ୍ୟ କିଛି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ନିକଟକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରିଦିଅନ୍ତି । ଡେଲି ମେଲର ଖବର ଅନୁଯାୟୀ-ଯାହା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ତାହା ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ। ଏହା ଜାଣି ଆପଣ ମଧ୍ୟ କହିବେ ଯେ କେହି ଜଣେ କାହାକୁ ଏତେ ଘୃଣା କରିପାରନ୍ତି? ଘଟଣା ଘଟିଛି ଇଂଲଣ୍ଡର ସାଣ୍ଡୱିଚ୍‌ରେ । 

ଏଠାରେ ବ୍ରିଟିଶ କୋଟିପତି ତଥା ପେସାଦାର ଗଲ୍ଫର ଫ୍ରାନ୍ସିସ୍ ମ୍ୟାକଗୁର୍କ ତାଙ୍କ ଘରେ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା ନିଆଁ ଲଗାଇ ଦେଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ସେ ଏସବୁ ଏଥିପାଇଁ କରିଛନ୍ତି କି, ଛାଡପତ୍ର ପରେ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଘର କିମ୍ବା ଏହାର ଅଂଶ ପାଇ ପାରିବେ ନାହିଁ । ଏସବୁ ସତ୍ତ୍ୱେ ସେ ଫ୍ରାନସିସ୍ ଜେଲ ଯିବାରୁ ବି ରକ୍ଷା ପାଇଯାଇଥିଲେ । ଫ୍ରାନ୍ସର ଜଣେ ୫୦ ବର୍ଷୀୟ ଗଲ୍ଫ ପ୍ରଫେସନାଲ ଗତ ବର୍ଷ କେଣ୍ଟ୍ର ସାଣ୍ଡୱିଚ୍ ସ୍ଥିତ ୯୦୦,୦୦୦ ଡଲାର (୧.୪ମିଲିୟନ୍-୧୧.୬୮କୋଟି ମୂଲ୍ୟର ଘରେ ନିଆଁ ଲଗାଇ ଦେଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା । 

ଗତ ବର୍ଷ ଜୁନ୍ ୨୫ରେ, ଘରେ କେହି ନଥିବାର ଜାଣି ତିନି ପିଲାଙ୍କ ବାପା ଘରର ତାଲା ଭାଙ୍ଗି ଦେଇଥିଲେ । ଏହା ପରେ ସେ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ମେସେଜ କରିଥିଲେ ଯେ ସେ ଘରେ ନିଆଁ ଲଗାଇବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି । ତେବେ ସେ ଯେତେବେଳେ ଘରେ ନିଆଁ ଲଗାଇ ଦେଇଥିଲେ ସେତେବେଳେ ପଡୋଶୀମାନେ ଫାୟାର ସେବାକୁ ଡାକିଥିଲେ ଏବଂ ଘରଟି ବଡ କ୍ଷୟକ୍ଷତିରୁ ରକ୍ଷା ପାଇଥିଲା । 

ଓକିଲ କାରୋଲାଇନ୍ ନାଇଟ୍ କୋର୍ଟଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି- ଘଟଣା ସମୟରେ ଉକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପତ୍ନୀ ସାରା ଏକ ରାତ୍ରୀ ଭୋଜନକୁ ଯାଇଥିଲେ । ଫ୍ରାନ୍ସିସ୍ ପ୍ରଥମେ ରନ୍ଧନ ତେଲ ବ୍ୟବହାର କରି ନିଆଁ ଜଳାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ । ଯେତେବେଳେ ଏହା ସାହାଯ୍ୟ କଲା ନାହିଁ, ସେ ହାଲୁକା ଇନ୍ଧନ ସାହାଯ୍ୟରେ ଲିଭିଙ୍ଗ୍ ରୁମରେ କିଛି ତକିଆରେ ନିଆଁ ଲଗାଇଲେ । ସେ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ସାରାଙ୍କୁ ବାର୍ତ୍ତା ପଠାଉଥିଲେ-'ମୁଁ ଘରେ ନିଆଁ ଲଗାଇ ଦେଇଛି । ମୁଁ ପୋଷା କୁକୁର ଡଲିଙ୍କୁ ଝରକା ବାହାରେ ପକାଇବାକୁ ଯାଉଛି । 

ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀମାନେ ଜଳୁଥିବା ଘରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ସେମାନେ ଦେଖିଲେ ଯେ ଫ୍ରାନ୍ସିସ୍ ବାହାରେ ଅଜବ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି । ଏପରିକି ସେ ସାମାନ୍ୟ ପୋଡିଯିବା ପାଇଁ ଚିକିତ୍ସା କରିବାକୁ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ । ଫ୍ରାନ୍ସିସ୍ ପଡୋଶୀମାନଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର କରି କହିଥିଲେ ଯେ ସେ ଚାହୁଁ ନାହାଁନ୍ତି ଯେ ସେ କେବେବି ଏହି ଧନ ପ୍ରାପ୍ତ କରନ୍ତୁ । ସାଣ୍ଡୱିଚ୍ ର ସମୁଦ୍ର କୂଳରେ ଥିବା ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଏହି ସମ୍ପତ୍ତି ବହୁ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଥିଲା, ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ହେତୁ ଘରର ଅଧିକାଂଶ କୋଠରୀର କାନ୍ଥ କଳା ହୋଇଯାଇଥିଲା । 

କିନ୍ତୁ ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀମାନେ ନିଆଁକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣକୁ ଆଣି ପରିବାରର କୁକୁର ଡଲିଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲେ । ତେବେ କୋର୍ଟ ମଧ୍ୟ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ଦାବିକୁ ବିଚାର କରିଛନ୍ତି ଯେ ଫ୍ରାନ୍ସିସ୍ ନିଜ ଜୀବନ ନେବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଏହି ସବୁ କରିଛନ୍ତି । ତେଣୁ କୋର୍ଟ ତାଙ୍କୁ କ୍ଷମା କରିଦେଲେ । ତାଙ୍କୁ ଦୁଇ ବର୍ଷ ପାଇଁ ନିଲମ୍ବିତ ଦଣ୍ଡ ଦିଆଯାଇଥିଲା । ଏଥିସହ ତାଙ୍କୁ ଚେତାବନୀ ଦିଆଯାଇଛି ଯେ ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ସେ କରିଥିବା ଅପରାଧ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ତାଙ୍କୁ ଜେଲରେ ରଖିବ ।

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Rath Yatra

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.