ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆସୁଛି ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ ! ୮ରୁ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ପଦ୍ମପୁର ଉପନିର୍ବାଚନ : ନେତା ବାଛିବେ ଜନତା, ଭୋଟ ଦେବେ ୨ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଭୋଟର
  • ||

ଆସିଲା ସେପ୍ଟେମ୍ବର ପାଇଁ କୋଭିଡ ଗାଇଡଲାଇନ, ୩୦ ଯାଏଁ ବଳବତ୍ତର ରହିବ ସବୁ କଟକଣା, ପାର୍ବଣରେ ଭିଡ ନକରିବାକୁ ପରାମର୍ଶ

28/08/2021 at 2:35 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୮/୦୮: ଆସିଲା ସେପ୍ଟେମ୍ୱର ମାସର ଗାଇଡଲାଇନ । କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ଜାରି ହୋଇଛି ଏହି ଗାଇଡଲାଇନ । ବଢୁଥିବା କରୋନା ମାମଲାକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖି କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର କୌଣସି ପ୍ରକାର ଅବହେଳାକୁ ସହ୍ୟ କରିବାକୁ ମନୋଭାବରେ ନାହାଁନ୍ତି । କେରଳ ଏବଂ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର କରୋନା କେସ୍ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଥିବାରୁ ସରକାରଙ୍କ ଚିନ୍ତା ବଢିଲାଣି ।

ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ (MHA) ଏକ ଆଦେଶରେ କହିଛି ଯେ ଭୂତାଣୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ସମସ୍ତ ନିୟମ ୩୦ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ଯାଏଁ ବଳବତ୍ତର ରହିବ । ଭାରତ ସରକାରଙ୍କ ଗୃହ ସଚିବ ଅଜୟ ଭାଲା ସମସ୍ତ ରାଜ୍ୟ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବମାନଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖି ଏନେଇ ଜଣାଇଛନ୍ତି । ତେବେ ଆଗକୁ ପାର୍ବଣ ଋତୁ ଥିବାରୁ ଏନେଇ ସତର୍କ କରାଇଛି କେନ୍ଦ୍ର । ବିଭିନ୍ନ ରାଜ୍ୟର ସରକାର ଏନେଇ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇପାରିବେ ବୋଲି କୁହାଯାଇଛି ।

ଏଥିରେ ସରକାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଜୁନ୍ ୨୯ ରେ ଜାରି କରାଯାଇଥିବା କୋଭିଡ୍ -19 ପ୍ରୋଟୋକଲଗୁଡିକର କାର୍ଯ୍ୟକାରିତା ସମ୍ପର୍କିତ ପୂର୍ବ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ବର୍ତ୍ତମାନ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୩୦ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହେବ । ମୋଟ ସକ୍ରିୟ ମାମଲା ଏବଂ କେନ୍ଦ୍ର ଏହି ଘଟଣାରେ ଉଦବେଗ ପ୍ରକାଶ କରିଛି ଦେଶର କେତେକ ଜିଲ୍ଲାରେ କେସ୍ ପଜିଟିଭିଟି ହାର ଉଚ୍ଚରେ ରହିଆସିଛି । ଆହୁରି କୁହାଯାଇଛି ଯେ, କିଛି ସ୍ଥାନରେ କୋଭିଡ ପଜିଟିଭ ହାର ଅଧିକ ରହୁଛି । ସେସବୁ ସ୍ଥାନରେ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ ରଖିବାକୁ କେନ୍ଦ୍ର ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛି ।

   Related Posts