Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପାଣି ଘେରରେ ଚାନ୍ଦବାଲି ବ୍ଲକର ୨୦ ଗାଁ, ଦୁର୍ବଳ ନଦୀବନ୍ଧ ପାଇଁ ଚିନ୍ତାରେ ଲୋକେ
  • ||
  • ଦେଶରେ ଉପର ତଳ କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୪୦୯୨ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଆଉ ନାହାନ୍ତି ବିଶିଷ୍ଠ ଶିଳ୍ପପତି ତଥା ଭାରତର ୱାରେନ୍ ବଫେଟ୍‌ ରାକେଶ ଝୁନଝୁନୱାଲା: ୬୨ ବର୍ଷ ବୟସରେ ମୁମ୍ବାଇରେ ପରଲୋକ
  • ||
  • ମହାନଦୀ ଫୁଲୁଛି : ବୌଦ୍ଧରେ ବନ୍ୟା ସ୍ଥିତି, ହରଭଙ୍ଗା ବ୍ଲକ୍‌ର ୫୫ ଗାଁ ପ୍ରଭାବିତ
  • ||
  • କୁଲଗାମରେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଗ୍ରେନେଡ୍ ମାଡ, ଜଣେ ପୋଲିସ କର୍ମୀ ସହିଦ
  • ||
  • ଏସିଆ କପ୍ ପାଇଁ କୋହଲି ପ୍ରସ୍ତୁତ : ଇନଡୋର୍ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ କଲେ ଜୋରଦାର ଅଭ୍ୟାସ
  • ||

ବାତ୍ୟା ବୁଲବୁଲ୍ ପ୍ରଭାବରେ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ଥ ଚାଷୀ ଓ ଭାଗଚାଷୀଙ୍କୁ କ୍ଷତିପୂରଣ ପ୍ରଦାନ ଦାବିରେ ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ

18/11/2019 at 12:55 PM

ଚାନ୍ଦବାଲି ୧୮।୧୧ :  ସାମୁଦ୍ରିକ ବାତ୍ୟା ବୁଲବୁଲ୍ ପ୍ରଭାବରେ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ଥ ଚାଷୀ ଓ ଭାଗଚାଷୀଙ୍କୁ କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ତହସିଲ ଅଫିସ ଘେରାଉ ସହ ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଦାବି ପତ୍ରଦେଲେ ଅଖିଳଭାରତ କୃଷତ ସଭା ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ,  ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲା ସମୁଦ୍ର ଉପକୂଳବର୍ତ୍ତୀ ଜିଲ୍ଲା ହୋଇଥିବାରୁ  ବାତ୍ୟା ବୁଲବୁଲ ଦ୍ବାରା ଚାଷଜମି ବିଶେଷ ଭାବରେ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ଥ ହୋଇଛି । ଏହି ଚାଷୀ ବହୁଳ ଜିଲ୍ଲାରେ ଧାନ ସହ ପନିପରିବା ଚାଷ ବାତ୍ୟା ଦ୍ବାରା ସମ୍ପୁର୍ଣ୍ଣ ଭାବରେ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ଥ ହୋଇଛି । କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଆକଳନ ପାଇଁ ଆରଡ଼ିସି ଓ କେନ୍ଦ୍ରିୟ ଟିମ୍ ଆସି ତଦନ୍ତ କରିଛନ୍ତି ।  ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲାକୁ ସମସ୍ତ କୃଷି ରଣ ଛାଡ଼ କରିବା ସହ ଚାଷୀ ମାନଙ୍କୁ  ସରକାର ଉପଯୁକ୍ତ କ୍ଷତିପୂରଣ ଦେବାପାଇଁ ଅଖିଳ ଭାରତ କୃଷକ ସଭାର ଚାନ୍ଦବାଲି ଶାଖା ପକ୍ଷରୁ ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଏକ ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନକରିଛନ୍ତି ।  ଚାଷୀ ମାନଙ୍କୁ କ୍ଷତିପୂରଣ ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ କ୍ଷେତ୍ରରେ ସରକାର ନିରପେକ୍ଷ ଓ ସ୍ବଛତା ଅବଲମ୍ବନ କରିବାକୁ ମଧ୍ୟ  ଦାବୀ କରିଛନ୍ତି ।

   Related Posts