ସୁନୀଧି କି ଶ୍ରେୟା ନୁହେଁ… ଜାଣନ୍ତୁ ଭାରତର ସବୁଠୁ ଧନୀ ମହିଳା ଗାୟକ କିଏ?

Published By : Prameya-News7 Bureau | June 24, 2024 IST

ମୁମ୍ଵାଇ ୨୪।୦୬; ସୁନୀଧି ଚୌହାନ, ନେହା କକ୍କର ଏବଂ ଶ୍ରେୟା ଘୋଷାଲ ହେଉଛନ୍ତି ଦେଶର ସବୁଠାରୁ ଲୋକପ୍ରିୟ ମହିଳା ଗାୟକ। ସେମାନଙ୍କର ଯାଦୁକରୀ ସ୍ୱରରେ କେବଳ ଦେଶରେ ନୁହେଁ, ବିଦେଶରେ ମଧ୍ୟ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ପ୍ରଶଂସକ ଅଛନ୍ତି । ଏହା ସହିତ ଏହି ମହିଳା ଗାୟକମାନେ ମଧ୍ୟ ଅନେକ ଷ୍ଟାରଡମ୍ ଏନଜୟ କରନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ ସବୁଠାରୁ ଧନୀ ମହିଳା ଗାୟକଙ୍କ କଥା ଆସେ, ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଅନ୍ୟ କେହି ଜିତିଛନ୍ତି । ଦେଶର ସବୁଠାରୁ ଧନୀ ମହିଳା ଗାୟିକ ସୁନୀଧି ନା ଶ୍ରେୟା ନାହିଁ ନେହା କକ୍କର। ତେବେ କେଉଁ ଗାୟିକା ଏହି ତାଲିକାରେ ଆଗରେ ଅଛନ୍ତି? ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା …

ଦେଶର ସବୁଠାରୁ ଧନୀ ମହିଳା ଗାୟିକ କିଏ?

ଦେଶର ସବୁଠାରୁ ଧନୀ ମହିଳା ଗାୟିକ ତାଲିକାରେ ତୁଲସୀ କୁମାରଙ୍କ ନାମ ଆଗରେ ରହିଛି। ୩୪ ବର୍ଷିୟା ତୁଲସୀ ଜଣେ ସଫଳ ଗାୟକ । ସେ ନିଜ କ୍ୟାରିୟରରେ ଅନେକ ହିଟ୍ ଗୀତ ଦେଇଛନ୍ତି । ତୁମ୍‌ ଜୋ ଆଏ ଭଳି ଗୀତକୁ ତୁଲସୀ ସ୍ୱର ଦେଇଛନ୍ତି। ଖବର ଅନୁଯାୟୀ ତୁଲସୀ କୁମାରଙ୍କ ମୋଟ ସମ୍ପତ୍ତି ମୂଲ୍ୟ ୨୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ବୋଲି ଆକଳନ କରାଯାଇଛି। ତୁଲସୀ କୁମାର ହେଉଛନ୍ତି ବଲିଉଡ ନିର୍ମାତା ଭୂଷଣ କୁମାରଙ୍କ ଭଉଣୀ। ତାଙ୍କ ପିତା ସ୍ୱର୍ଗତ ଗାୟକ ତଥା ଟି-ସିରିଜ୍ ମାଲିକ ଗୁଲଶନ କୁମାର ଥିଲେ। ତୁଲସୀ ୧୫ ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୯୮୬ ରେ ଜନ୍ମଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ । ବ୍ୟବସାୟୀ ହିତେଶ ରାଲହାନଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ସେ ୨୦୦୯ରେ ସଂଗୀତ ଜଗତରେ ଲଭ୍ ହୋ ଜାଏ ଆଲବମ୍ ସହିତ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ। ତୁଳସୀ କୁମାରଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତିର ସବୁଠାରୁ ବଡ ଉତ୍ସ ହେଉଛି ତାଙ୍କର ସଫଳ ପରିବାର ବ୍ୟବସାୟ । ଟି-ସିରିଜ୍ ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ସ୍ୱର୍ଗତ ଗୁଲଶାନ୍ କୁମାରଙ୍କ ଝିଅ ହୋଇ ତୁଲସିଙ୍କର ଏହି କମ୍ପାନୀରେ ଏକ ଅଂଶ ଅଛି।  ଯେଉଁଥିରୁ ସେ ତାଙ୍କର ଅଧିକାଂଶ ସମ୍ପତ୍ତି ପାଇଥାନ୍ତି।

ତୁଲସୀ କୁମାର ୨୦୧୭ ରେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ମହିଳା ଗାୟିକ ବର୍ଗରେ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଭାରତୀୟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଏକାଡେମୀ ପୁରସ୍କାର (IIFA) ଜିତିଥିଲେ। ତାଙ୍କୁ ଏୟାରଲିଫ୍ଟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ‘ସୋଚ୍ ନା ସାକେ’ ଗୀତ ପାଇଁ ପୁରସ୍କାର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା। କହିବାକୁ ଗଲେ ଶ୍ରେୟା ଘୋଷାଲ, ସୁନିଧି ଚୌହାନ ଏବଂ ନେହା କକ୍କରଙ୍କର ମଧ୍ୟ ଅନେକ ସମ୍ପତ୍ତି ଅଛି । ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ଶ୍ରେୟା ଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତି ମୂଲ୍ୟ ପ୍ରାୟ ୧୮୦ ରୁ ୧୮୫ କୋଟି ଅଟେ। ସୁନୀଧିଙ୍କ ମୋଟ ସମ୍ପତ୍ତି ୧୦୦ କୋଟିରୁ ଅଧିକ ହୋଇଥିବାବେଳେ ନେହା କକ୍କରଙ୍କ ମୋଟ ସମ୍ପତ୍ତି ପ୍ରାୟ ୪୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ହେବ ବୋଲି ଆକଳନ କରାଯାଇଛି।

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Rath Yatra

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.