oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୮୦ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ IDCO ସହକାରୀ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ, ଏକାସାଙ୍ଗେ ୭ଟି ସ୍ଥାନରେ ଚାଲିଛି ଚଢାଉ
  • ||
  • ମୁମ୍ବାଇ : ଏକତା କପୁରଙ୍କ ବଢିଲା ଅଡୁଆ, ଗିରଫ ୱାରେଣ୍ଟ ଜାରି କଲେ ବିହାର କୋର୍ଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଗୁରୁବାରଠୁ ରାଜ୍ୟରେ ବର୍ଷା, ୧୪ ଜିଲ୍ଲାକୁ ୟେଲୋ ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ
  • ||

ନିଜ ଜୀବନକୁ ବାଜି ଲଗାଇ ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନ ରକ୍ଷା କରୁଛନ୍ତି ଡାକ୍ତର, ନର୍ସ: ପିପିଇ କିଟରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଯାଉଛି ପାଣି ଭଳି ଝାଳ

13/08/2020 at 3:30 PM

ବେଜିଙ୍ଗ ୧୩/୦୮ : କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ସାରା ଦୁନିଆକୁ କବଳିତ କରିଛି | ପାଖାପାଖି ୨ କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ସଂକ୍ରମଣର ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି | ୭ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଲୋକ କରୋନା ଭାଇରସରେ ପ୍ରାଣ ହରାଇ ସାରିଛନ୍ତି | ଏହି ମହାମାରୀ ସମୟରେ ଡାକ୍ତର, ନର୍ସ ଓ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ ନିଜ ଜୀବନକୁ ବାଜି ଲଗାଇ ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନ ରକ୍ଷା କରୁଛନ୍ତି | ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀଙ୍କ ଏହି ସେବା ଓ ବଳିଦାନକୁ ବର୍ଣ୍ଣନା କରୁଥିବା ଏକ ଭିଡିଓ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ବହୁତ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି |

ଡେଲି ମେଲ ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ଚୀନର ଏକ କୋଭିଡ-୧୯ ହସ୍ପିଟାଲର ଏକ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହୋଇଛି | ନିଜର ସିଫ୍ଟ ସାରିବା ପରେ ଜଣେ ଡାକ୍ତର ନିଜର ପିପିଇ କିଟ ଖୋଲିବା ସମୟରେ କିଟରୁ ଲିଟର ଲିଟର ଝାଳ ବାହାରୁଥିବା ଭିଡିଓରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି | ଏହି ଭିଡିଓକୁ ଚାଇନା ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ଅନେକ ଲୋକ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି | ମହାମାରୀ ସମୟରେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀଙ୍କ ବଳିଦାନ ପାଇଁ ଲୋକେ ସେମାନଙ୍କୁ ‘ରିୟଲ ହିରୋ’ ବୋଲି କହୁଛନ୍ତି | 

ଚାଇନାର ଶିନଜିଆଙ୍ଗର ଭିଡିଓ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ଏହି ଭିଡିଓ ନର୍ଥ-ୱେଷ୍ଟ ଚୀନର ଶିନଜିଆଙ୍ଗ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଓରୁମକି ସହରର ଏକ ହସ୍ପିଟାଲର | ଭିଡିଓରେ ଜଣେ ମହିଳା ଡାକ୍ତର ଡ୍ୟୁଟି ସାରି ପିପିଇ କିଟ ବାହାର କରିବା ସମୟରେ କିଟ ଭିତରୁ ପାଣି ଭଳି ଝାଳ ବାହାରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି | 

ଡାକ୍ତରଙ୍କ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ଜୋତାରେ ଏହି ଝାଳ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇ ରହିଥିଲା | ଗରମ ଦିନରେ ପିପିଇ କିଟ ପିନ୍ଧିବା କୌଣସି ଅଗ୍ନି ପରୀକ୍ଷା ଠାରୁ କମ ନୁହେଁ | ଏହାକୁ ପିନ୍ଧି ଡାକ୍ତର ନର୍ସ ଘଣ୍ଟା ଘଣ୍ଟା ଧରି ପାଣି ମଧ୍ୟ ପିଇ ପାରନ୍ତି ନାହିଁ | ସାରା ଦୁନିଆରେ କରୋନା ମହାମାରୀ ଯୋଗୁଁ ବିଷମ ପରିସ୍ଥିତିରେ ଆଗଧାଡିର ଯୋଦ୍ଧା ସାଜି ନିଜ ଜୀବନକୁ ବାଜି ଲଗାଇ ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନ ରକ୍ଷା କରୁଛନ୍ତି |

   Related Posts